3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Mindkét mutatóban emelkedést mért a KSH.

2023 októberében 37 ezer fővel, 4 millió 757 ezer főre nőtt a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest – közölte péntek reggel a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Mint írják, a 2023. augusztus–októberi időszakban a foglalkoztatottak létszáma 4 millió 745 ezer fő volt. Míg a hazai elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma 26 ezer fővel, a külföldön dolgozóké pedig 12 ezerrel nőtt, addig a közfoglalkoztatottaké 8 ezerrel csökkent.

A KSH azt is közölte, a 15–64 évesek közül 4 millió 621 ezren minősültek foglalkoztatottnak, a korcsoportra jellemző foglalkoztatási ráta 75,1 százalékra emelkedett. A férfiak foglalkoztatotti létszáma 2 millió 439 ezer főt tett ki, míg foglalkoztatási rátájuk gyakorlatilag változatlan, 79,1 százalék volt. A nők körében a foglalkoztatottak létszáma 2 millió 182 ezer fő volt, a foglalkoztatási ráta pedig 0,6 százalékponttal, 71,0 százalékra nőtt.

A fiatalok (15–24 éves) korcsoportjában 273 ezer főt foglalkoztattak, foglalkoztatási rátájuk 27,6 százalék volt. Az úgynevezett legjobb munkavállalási korú (25–54 éves) népesség körében a foglalkoztatási ráta lényegében nem változott, 88,2 százalék volt, míg az idősebb (55–64 éves) korosztályban 3,5 százalékponttal, 69,7 százalékra emelkedett – áll a gyorstájékoztatóban.

A munka frontján jól állunk. Fotó: Depositphotos
A munka frontján jól állunk. Fotó: Depositphotos

A KSH péntek reggel arról is tájékoztatott, a munkanélküliek száma 2023 októberében 202 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,1 százalék volt.

A gyorsjelentés szerint a 2023. augusztus–októberi időszakban a 15–74 éves munkanélküliek száma 37 ezer fővel, 211 ezer főre, míg a munkanélküliségi ráta 0,7 százalékponttal, 4,3 százalékra nőtt. A férfiak körében a munkanélküliek száma 111 ezer fő volt, munkanélküliségi rátájuk 0,7 százalékponttal, 4,3 százalékra emelkedett. A nőknél a munkanélküliek száma 100 ezer fő volt, munkanélküliségi rátájuk 0,7 százalékponttal, 4,3 százalékra növekedett.

A 15–24 éves munkanélküliek száma 44 ezer fő, munkanélküliségi rátájuk 13,8 százalék volt. Az összes munkanélküli 20,7 százaléka ebből a csoportból került ki. A 25–54 éves korosztály munkanélküliségi rátája 0,5 százalékponttal, 3,7 százalékra, az 55–74 éveseké 0,5 százalékponttal 3,3 százalékra emelkedett.

A hivatalos közlés értelmében a munkakeresés átlagos időtartama 9,0 hónap volt, a munkanélküliek 36,0 százaléka legalább egy éve keresett állást.

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatai szerint a nyilvántartott álláskeresők létszáma 4,0 százalékkal, 226 ezer főre csökkent.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Oroszország számára előnyös lenne a Mol-NIS üzlet
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:56
Szergej Lavrov szerint ezzel jól járnak.
Makro / Külgazdaság Leesett az elemzők álla ettől a német adattól – itt a fordulópont?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:39
Messze túlszárnyalta a várakozásokat a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Újabb 30 milliárd forintot kapott az Orbán-kormány, de 37 is lehetett volna
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 12:07
Változatlan hozammal értékesítették a kincstárjegyeket.
Makro / Külgazdaság A világ vezérigazgatói is aggódva várják ezt az évet
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 10:43
Harmaduk sem vár bevételnövekedést. Mesterséges intelligencia, vámok, kiberkockázatok is hozzájárulnak a borús hangulathoz.
Makro / Külgazdaság Kínából rendel? Akkor készüljön, vége a jó világnak!
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 09:46
A vásárlók, a webshopok és a logisztikai cégek is meg fogják érezni az új uniós szabályozást.
Makro / Külgazdaság Tételes beszámoló helyett már csak nyilatkozatot kér a kormány a pénzért cserébe
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 09:04
Bizonyos támogatások esetén elég lesz ezzel igazolni, hogy jól költötték el az állam pénzét.
Makro / Külgazdaság Ilyet még soha nem láttak Japánban – főhet a kormány feje
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 08:47
Amióta léteznek ilyenek, azóta nem volt ilyen magas a húszéves államkötvények hozama.
Makro / Külgazdaság Aggódhat a kormány egy újabb közvélemény-kutatás eredménye miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 08:34
A Fidesz-szavazók egy jó része is úgy érzi, hogy rosszabbul él, mint négy éve. A bizonytalanok körében pedig elsöprő többségnek megy rosszabbul a sora.
Makro / Külgazdaság Jókora gyomrost kap januárban Vlagyimir Putyin rendszere
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 07:14
Közel felére esik vissza a háborút is finanszírozó bevételi forrás.
Makro / Külgazdaság Felmentik a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkárát
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 06:58
Dr. Darnai Ferenc már az elődminisztériumban is ugyanezt a pozíciót töltötte be.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG