1p
A Nemzetgazdasági Minisztérium határidőre elkészítette azokat a háttérszámításokat, amelyeket a 2013-as büdzsé vizsgálatához a Költségvetési Tanács kért. A dokumentumokról a tárca és a tanács vezetői még egyeztetnek.

Korábban a Költségvetési Tanács azért kért újabb információkat, mert ugyan véleményezte a júniusban benyújtott 2013-as büdzsé tervezetet, amelyhez tett észrevételeit figyelembe is vették a képviselők, ám közben a Parlament több, a költségvetés bevételi és kiadási oldalát, valamint az adórendszert módosító javaslatot fogadott el. Ennek nyomán alapjaiban változtak meg a 2013-as költségvetés sarokszámai és a büdzsé tervezet teljesen más lett, mint amit a tanács korábban vizsgált.

A Költségvetési Tanács szerint a tranzakciós adó átalakítása, a kisvállalati adó és a tételes vállalati adózás bevezetése, valamint a munkáltatói járulékterheket érintő változások nyomán alaposan átalakul a vállalatokat terhelő adók rendszere. Ezek pedig hatással lehetnek a jövő évi költségvetési hiányra, viszont ez már csak  részletes hatástanulmányok alapján ítélhet ő meg.

A költségvetés az adóbeszedés hatékonyságának tervezett javításából a GDP több mint fél százalékát kitevő többletbevétellel számol. A jelentős hatékonyságjavulást alátámasztó intézkedési tervek azonban nem ismertek. Ezért a tanács fontosnak tartja, hogy a szükséges információk birtokában formáljon újólag véleményt ezekről a folyamatokról is.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás marad hivatalában
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:21
Sulyok Tamás köztársasági elnök Magyar Péter felszólítása ellenére sem mond le tisztségéről. A Sándor-palota közlése szerint az államfő szigorúan az alkotmányos előírásokat követve hívja majd össze az új Országgyűlést, és tesz javaslatot a miniszterelnök személyére.
Makro / Külgazdaság Híre hamva sincs a Magyar Pétert bennfentes kereskedelemmel vádoló vizsgálatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 18:59
Megszüntette a főügyészség a Magyar Péterrel kapcsolatos büntetőeljárást.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij elárulta mikor fejezik be a Barátság kőolajvezeték javítását
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:52
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Berlinben Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Közleményt adott ki az üzemanyagkészletekért felelős szövetség
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:41
Tájékoztatást adott a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség.
Makro / Külgazdaság Az EU üzent a magyar helyreállítási források hazahozataláról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:21
Az európai uniós szóvivő szerint a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket.
Makro / Külgazdaság Egy mandátum átvándorolt a Tiszától a Fideszhez
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 14:59
Még mindig várható átrendeződés a mandátumokat illetően a vasárnapi választások eredményeiben, hiszen az átszavazók és a levélszavazatok, valamint az újraszámlálás miatt négy egyéni választókerület sorsa továbbra is kérdéses.
Makro / Külgazdaság A blokáddal is hatalmas öngólt lőhet Trump
Litván Dániel | 2026. április 14. 14:31
Az olajárak már kilőttek, az irániak fogadkoznak, a Hormuzi-szoros blokádját pedig nehéz és drága lenne fenntartani. Meg lehet így törni Iránt?
Makro / Külgazdaság Felemás eredmény jött a japán gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 13:37
Japán ipari termelése éves összevetésben nőtt, havi szinten csökkent februárban.
Makro / Külgazdaság Évtizedes tendenciát sikerült megtörnie Magyar Péteréknek?
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:37
Így szavaztak a legszegényebb magyarországi járásokban.
Makro / Külgazdaság Így vezetheti be Magyarország az eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:21
Húsz éve tologatjuk az euró bevezetését. Most újra van politikai akarat, de a költségvetés állapota és a maastrichti feltételek nem teszik könnyűvé a dolgot – írja elemzésében a Bankmonitor. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG