2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Német Olimpiai Bizottság (DOSB) ugyan továbbra is támogatja az orosz és fehérorosz sportolók kizárását a nemzetközi sporteseményekről, de az ország versenyzői akkor is ott lesznek a jövő nyári párizsi olimpián, ha feloldják a tiltást.

A bojkott lehetőségét Thomas Weikert, a DOSB elnöke zárta ki egy hétfői interjúban. "A német csapat versenyezni fog" - jelentette ki a sportvezető, hozzátéve, jelenleg nem tudják elképzelni, hogy oroszok és fehéroroszok részt vehessenek bármilyen nemzetközi eseményen.

"Ha a NOB másként határoz, meghatározott, szigorú feltételrendszert kell elfogadni az érintett sportolók visszatéréséről" - nyilatkozta Weikert. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) keddtől háromnapos ügyvezetőtestületi ülésen vitatja meg az ukrajnai háború miatt kizárt sportolók helyzetét. Az oroszok és fehéroroszok bő egy éve, az ukrajnai háború kirobbanása óta nem szerepelhetnek nemzetközi viadalokon, most a NOB tervei szerint semleges színekben újra rajthoz állhatnának a különböző világeseményeken, így lenne esélyük kvótát szerezni a jövő nyári ötkarikás játékokra.

Thomas Bach NOB-elnök korábban azt mondta, senkit nem lenne szabad az útlevele, vagy a születési helye miatt diszkriminálni, ugyanakkor több mint 30 ország korábban jelezte, nem, vagy csak szigorú feltételek megvalósulása mellett tudja támogatni az oroszok és fehéroroszok visszatérését.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nagy Márton most joggal büszkélkedhet
Csabai Károly | 2025. december 9. 08:30
Viszonylag nagyot csökkent az infláció novemberben.
Makro / Külgazdaság Erről tárgyalt ma Orbán Viktor a török elnökkel
Imre Lőrinc | 2025. december 8. 17:55
A cél, hogy a jövőben 10 milliárd dollárra emelkedjen a magyar-török kereskedelmi forgalom értéke.
Makro / Külgazdaság Még mindig Németország Európa betege, ami nekünk is nagyon rossz hír
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 17:00
Az elemzők által vártnál jelentősebben erősödött a Sentix GmbH gazdaságkutató intézet euróövezeti befektetői hangulatindexe decemberben. A németországi befektetői bizalom alakulását tükröző konjunktúraindex ugyanakkor csökkent.
Makro / Külgazdaság 26 az 1 ellen: nem hazudtolta meg magát a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 15:30
Hétfőn az európai uniós kormányok képviselői megszavazták az Európai Védelmi Ipari Programot (EDIP-et) létrehozó rendeletet – közölte az EU miniszteri Tanácsa.
Makro / Külgazdaság Nem a sertésmájas fogja helyrebillenteni a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:45
Az árrésstop kiterjesztésével végre elérte a kormány, hogy letörje az élelmiszer-nagybevásárlás árát – ehhez az kellett, hogy bő három évtizeddel a rendszerváltás után a családi kosár fele nem piaci logika alapján árazódik. Erről és a választási kampányüzenetekről is volt szó a Trend FM reggeli műsorában, ahol munkatársunk volt a vendég.
Makro / Külgazdaság Bajba kerülhet a Török Áramlat? Lefoglalták a vezetéket üzemeltető cég vagyonát
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:00
A Vedomosztyi nevű orosz lap arról ír, hogy lefoglalták a Török Áramlat kezelőjének vagyonát, miközben Orbán Viktor Isztambulba repült.
Makro / Külgazdaság November végéig 4070 milliárd forint hiány jött össze
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 11:31
A kormány szerint Magyarország pénzügyei rendezettek.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor elárulta, hogy miért utazik Törökországba
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 10:51
Nagy bejelentés jön a Török Áramlatról.
Makro / Külgazdaság Még olcsóbb lesz a benzin keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 09:46
A dízel ára nem változik.
Makro / Külgazdaság Parázs vita lehet ma a parlamentben
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 07:54
Húsz előterjesztés vitáját folytatja le hétfőn az Országgyűlés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG