2p

Az Azovsztal acélmű és Mariupol város teljes „felszabadításáról"” tett jelentést Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter, hadseregtábornok Vlagyimir Putyin elnöknek - jelentette be Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője péntek este.

Konasenkov közölte, hogy hétfőn az acélműben bekerített ukrán fegyveresek utolsó, 531 fős csoportja is megadta magát.   

Az „Azov (alakulat) nácijainak” úgynevezett parancsnokát a mariupoli lakosok gyűlölete és a városlakók azon vágya miatt, hogy számos atrocitása miatt leszámoljanak vele, egy speciális páncélozott járművön szállították el az üzem területéről

- közölte a tábornok. Konasenkov szerint az üzem föld alatti létesítményei, ahol a fegyveresek rejtőzködtek, teljes egészében az orosz fegyveres erők ellenőrzése alá kerültek. Összesítse szerint az Azov és az ukrán fegyveres erők 2439 katonája tette le a fegyvert az Azovsztalban május 16. óta.

Sojgu április 21-én jelentette Putyinnak az azovi-tengeri kikötőváros „felszabadítását”, hozzátéve, hogy az acélmű bevételéhez még három-négy napra lesz szükség. Az orosz elnök „emberiességi megfontolásból” elrendelte akkor, hogy ostrom helyett tartsák blokád alatt az acélművet. Az Azovsztal 11 négyzetkilométeren elterülő létesítményében hétszintes föld alatti alagútrendszer húzódik.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Elárulta Kármán András, honnan kell lefaragniuk az idei és a jövő évi hiányt
Imre Lőrinc | 2026. július 8. 19:20
További intézkedések nélkül a költségvetés hiánya a GDP 7,5 százaléka lenne idén, jövőre pedig 6,1 százalékot tenne ki a deficit – mondta el Kármán András pénzügyminiszter a „Költségvetési leltár” címmel tartott háttérbeszélgetésen.
Makro / Külgazdaság Célkeresztben a homok-, és kavicsbányászat – Magyarország körmére néz az Európai Bizottság
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 15:54
Egy gazdasági szereplőnek lejt a pálya Brüsszel szerint. 
Makro / Külgazdaság Itt a bizonyíték: szinte ingyen folyhatnak be százmilliárdok a költségvetésbe
Imre Lőrinc | 2026. július 8. 14:42
Jelentős hozamcsökkenés mellett bocsátott ki összesen 3 milliárd euró értékben eurókötvényeket az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) július 6-án, hétfőn. A lapunknak nyilatkozó szakértő szerint folyamatosan mérséklődhetnek a magyar állam kamatkiadásai a következő években, elérve a GDP 3 százalékát (a tavalyi 4,7 százalékról). A devizaadósságunk eközben a teljes államadósságon belül akár 35 százalékig is emelkedhet, amire legutóbb 2015-ben volt példa.  
Makro / Külgazdaság Visszatérnek a szép napok a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 13:07
Talán meglepetésként éri majd, amivel a kutakon szembesül.
Makro / Külgazdaság Erre a kincstári adatra felkapja a fejét – túlvagyunk a 80 százalékon
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 12:02
Súlyos számokat közölt a Pénzügyminisztérium szerda délelőtt.
Makro / Külgazdaság Mikor lehet magyar euró? Ma délután erről Ön is kérdezheti Bojár Gábort a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 08:38
A Graphisoft alapítója fél 4-től lesz a vendégünk. Az egyórás élő adást a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Fed: drágulástól tartanak az amerikaiak
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 19:21
Az Egyesült Államokban emelkedtek a fogyasztók inflációs várakozásai júniusban a Federal Reserve (Fed) New York-i részlege által készített Survey Of Consumer Expectations havi felmérésének adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Még annál is több kamatcsökkentés jöhet, mint amire eddig számítottunk
Imre Lőrinc | 2026. július 7. 19:01
Pozitívan lepte meg az elemzőket a júniusi inflációs mutató, ami éves alapon 1,7 százalékra csökkent. Az adat ismét felveti az élelmiszerárréstop kivezetésének kérdését, de azt is, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) még annál is bátrabb lehet, mint amit Varga Mihály jegybankelnök a „mini kamatcsökkentési ciklus” június 23-i bejelentésekor kommunikált.
Makro / Külgazdaság Újra csúcson a japán gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:46
Májusban sorban a 12. hónapban, 2021 július óta a tényleges szintre emelkedett a japán gazdaság összetett teljesítményindexe.
Makro / Külgazdaság WHO: még mindig felszálló ágban van a kongói járvány
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 13:25
Még nem csendesedett le a Kongói Demokratikus Köztársaságban az ebolajárványról, a betegség továbbra is terjed, amit a lakosság mozgása is elősegíti – közölte kedden az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik tisztségviselője.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG