2p

Közben Putyin megint löveti Harkivot.

Legalább öt orosz rakéta csapódott be Harkiv egyik lakónegyedébe és a városhatártól kicsit délebbre lévő kis faluba.Több épület megrongálódott, tűz is keletkezett, áldozatokról egyelőre nem tudni.

Tavaly nyáron és ősszel már heves támadások érték Odesszát is. Fotó: MTI/AP/Ukrán vészhelyzeti minisztérium
Tavaly nyáron és ősszel már heves támadások érték Odesszát is. Fotó: MTI/AP/Ukrán vészhelyzeti minisztérium

 

  • Az ukránok egyelőre sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarták, hogy csapataik átkeltek a Dnyeper bal partjára Herszonnál. Orosz bloggerek jelentették ezt vasárnap hajnalban.
  • Az orosz hadvezetés szerint újabb három városrészt foglaltak el Bahmutban.
  • Húsz német diplomatát fog kiutasítani Moszkva - jelentették be az orosz fővárosban. Ez válaszlépés a hasonló német döntésre.
  • Tizenhét épületet teljesen kiürítettek a délorosz Belgorodban, ahol előzőleg óriási robbanás volt, feltehetőleg egy lőszerraktárban. 
  • Hazatértek Belaruszba azok a katonák, akik Oroszországban az Iszkander taktikai nukleáris fegyvereket indító szerkezet kezelését gyakorolták.
  • Az ukrán hadvezetés szerint jelenleg 11 orosz hadihajó áll harckészültségben a Fekete-tengeren. Kettő ezek közül tengeralattjáró, mindkettőnek van Kalibr rakáta rendszere.
  • A ciprusi hatóságok bejelentették, hogy szigorú büntetőintézkedéseket vezettek be azon személyek ellen, akiket az Egyesült Államok és Nagy-Britannia korábban azzal vádolt meg, hogy orosz oligarcháknak segédkeztek a Moszkva elleni szankciók megkerülésében. Korábban az Egyesült Államok és Nagy-Britannia tizenhárom olyan ciprusi vagy kettős állampolgárságú "üzletembert" szankcionált, aki orosz oligarcháknak segített abban, hogy elrejtsék a vagyonukat az Ukrajna elleni háború tavaly februári megindítása után.
  • Brazília partnereivel együtt azt akarja elérni, hogy lehetővé váljon a békekötés Ukrajna és Oroszország között - mondta Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök szombaton Lisszabonban. A Lusa portugál hírügynökség jelentése szerint Lula közvetett módon egy szintre helyezte a támadó és a megtámadott országot, amikor úgy fogalmazott, hogy "Oroszország nem akar felhagyni, és Ukrajna sem akar felhagyni (a háborúval)".

(The Guardian/MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Pénzügyi békéltetőkhöz mentek, kifizette kárukat a biztosító
dr. Nagy Olga – dr. Rózsavölgyi Orsolya | 2026. május 18. 19:28
Tanúk, szakértők nélkül is több ügyfél sikeresen egyezett meg biztosítójával anyagi jogvitájában a pénzügyi békéltetési eljárásban. Sokat segíthetnek a fogyasztóknak az általuk hozott fényképek, videók, műszaki szakvélemények a bizonyításhoz. A biztosítók egyedi döntéssel is egyezséget köthetnek, amivel mindkét fél számára elkerülhető a hosszú, költséges bírósági per.
Makro / Külgazdaság Semmi gond a költségvetéssel, a Fidesz szerint csak bűnbakot keresnek Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 19:14
A megszorításoknak próbál megágyazni a vádakkal a Tisza-kormány? A Fidesz szerint ez a helyzet.
Makro / Külgazdaság Le a függőséggel: nagy földgázmezőt kezdenek kiaknázni a szomszédban
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 18:11
100 ezer háztartás igényeit tudják fedezni a wittaui projekt első szakaszában, de ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Most érdemes újépítésű lakást venni Kínában
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 16:49
A világ második legnépesebb országában 11 hónapja a legmeredekebben esett az új lakások ára áprilisban.
Makro / Külgazdaság Miniszterek egész csoportja kíséri el Lengyelországba Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 15:51
Kedden délután landolnak Krakkóban, onnan vonattal érkeznek Varsóba. Szerdán jönnek a csúcstalálkozók.
Makro / Külgazdaság Csökkenti az állampapírok kamatait az ÁKK
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 14:43
Lezárja a fix kamarozású állampapírok futó sorozatait az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), és péntektől újakat indít azok helyett. A kamatokat is csökkentik 0,5 százalékkal.
Makro / Külgazdaság Ilyen nagyot még soha nem kaszált a Ryanair
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 11:46
2,26 milliárd euró adózott eredménnyel zártak.
Makro / Külgazdaság Ha nem lenne védett, akor még drágább lenne a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 10:50
A piaci ár emelkedik, a védett ár marad.
Makro / Külgazdaság Fontos adatot közölt az MNB az államadósságról
Privátbankár.hu | 2026. május 18. 09:51
Az államháztartás nettó finanszírozási igénye 4964 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Máris a Tisza-kormány köré gyűlnek a kegyetlen ítéletmondók
Privátbankár.hu | 2026. május 17. 15:34
A három nagy szereplő megkezdi az idei minősítéseket Magyarországgal szemben.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG