2p

A harmadik hullám itt van, a következő egy-két hét durva lesz.

Bár a kormány reménykedett abban, hogy márciustól részlegesen lehet könnyíteni a korlátozó intézkedéseken, a járványhelyzet miatt erre nem kerülhet sor. Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai Kormányinfón bejelentette, hogy március 15-ig maradnak az eddigi intézkedések - így a 8 óra utáni kijárási tilalom, a 7 órás boltzár, a vendéglátóhelyekre vonatkozó tilalmak.

Csak kutyával sétálhatunk éjjel: miskolci utcakép a kijárási tilalom idején 2020. november 14-én. (Fotó: MTI/Vajda János)
Csak kutyával sétálhatunk éjjel: miskolci utcakép a kijárási tilalom idején 2020. november 14-én. (Fotó: MTI/Vajda János)

A koronavírus-járvány harmadik hulláma söpörte el a korlátozások feloldására tett javaslatokat, a mai adatok szerint 4385 állampolgárnál mutatták ki az elmúlt 24 órában a vírust, és elhunyt 120 beteg. Gulyás Gergely korábban az esetszámok alakulásától, illetve a nemzeti konzultáció eredményétől tette függővé a lazítást márciustól, de a friss adatok alapján a szakértők egyértelműen amellett foglaltak állást, hogy a kormány ne enyhítsen az intézkedéseken. Erről beszélt legutóbbi videójában közösségi oldalán Orbán Viktor miniszterelnök is. Jelenleg az oltás a legfontosabb indikátor, kizárólag ezen múlik, hogy mikor lehet dönteni a könnyítésekről.

A jelenlegi korlátozások tavaly november 11-e óta vannak hatályban, vagyis a márciusi két hetet is beleszámolva legalább 125 napon át kell élnünk e szabályok szerint.

Gulyás közlése szerint addig indokolt a korlátozásokat fenntartani, amíg a járványügyi szakértők szerint azt szükségesnek tartják. A harmadik hullám elérte Magyarországot, a következő 1-2 hétben drámaian romolhatnak az esetszámok - mondta a miniszter. Az eddig megjelent mután vírusok ellen azonban védettséget adnak az elérhető oltások - jelezte. 

A korlátozások feloldásáról tehát a szakmai szempontok alapján döntött most a kormány, de nem hagyják figyelmen kívül az online konzultáció eredményét sem. A konzultációt március közepéig lehet kitölteni, így akkor dőlhet el az is, hogy az oltási igazolvánnyal rendelkezők élvezzenek-e előnyt a többiekkel szemben.

Gulyás arról is beszélt, hogy az oltási folyamat a következő két héten felgyorsul, több embert fognak beoltani, mint amennyit eddig beoltottak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Versenyfutás az idővel: mennyi pénzt szerezhetnek vissza Magyar Péterék Brüsszelben?
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 19:06
Még meg sem alakult az új kormány, leendő képviselői máris tárgyalnak a belga fővárosban arról, hogyan lehetne feloldani a távozó Orbán-kormány jogállam-ellenes lépései miatt befagyasztott eurómilliárdokat. Az idő ugyanis szorít, augusztus 31-éig teljesíteni kell az Európai Bizottság által szabott feltételeket, december 31-éig pedig le is kell zárni a kifizetéseket. Ezt járta körül a Trend FM-ben hétfő délelőtt főszerkesztőnk, Csabai Károly, aki az adás második részében a hazai ár- és kamatstopok lehetséges jövőjéről is beszélt.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter és Vitályos Eszter is helyet kap a Fidesz padsoraiban
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 16:36
Megalakult a Fidesz frakciója.
Makro / Külgazdaság Negatívról stabilra – döntött a hitelminősítő
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:37
Jó hírt kapott a kínai gazdaság.
Makro / Külgazdaság Mosolyt csalt Magyar Péter arcára Mészáros Lőrinc
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 13:17
Itt a válasz a hétfői levélre.
Makro / Külgazdaság Ukrán segítséggel épülne a lengyel drónarmada
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:58
Kell az ukránok szakértelme.
Makro / Külgazdaság Hiába a fölényes Tisza-siker, Varga Mihályék még nem lazíthatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:49
Ezt mutatja a Monetáris Tanács keddi kamadöntése előtt az Mfor Elemzői Konszenzus.
Makro / Külgazdaság Ez lehet a Tisza-kormány egyik legnagyobb gazdasági kihívása
Imre Lőrinc | 2026. április 27. 12:18
Az Orbán-kormány 16 éve alatt összességében nem sikerült csökkenteni a Budapest és a vidéki régiók közötti gazdasági különbségeket. 2016 környékén valamelyest szűkült az olló, de a 2020-as évek után visszatértünk a startvonalra, vagy talán még azon is túlra. A Tisza most ismét nekikezdhet a felzárkóztatásnak.
Makro / Külgazdaság Érdekes közleményt adott ki a kormány, Orbán Viktorról szó van benne, a vagyonmentésről nem
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 12:04
Nem tűnik el hetekre a leköszönő miniszterelnök? De mi a helyzet a bécsi repülőtérről felszálló magángépekkel?
Makro / Külgazdaság Keddtől megint érdemes szemkötővel menni a benzinkútra
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 11:41
Itt a fordulat, újra meglódulnak felfelé a piaci árak.
Makro / Külgazdaság Mészáros Lőrinc a munkavállalói miatt aggódik, megkereste Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:51
Nem szeretik a bizonytalanságot a Mészáros Csoportnál.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG