2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Zaventem egyik idősotthonában bukkant fel a koronavírus mutánsa.

Az új típusú koronavírus kolumbiai változatát azonosították a brüsszeli nemzetközi repülőtérnek is otthont adó Zaventem egyik idősotthonában, a fertőzésben hét, teljes védettséggel rendelkező lakó meghalt - közölte a belga sajtó pénteken.

A beszámolók szerint a kolumbiai vírusmutáció június vége óta van jelen Belgiumban. A zaventemi idősotthon két lakójánál július 16-án fedezték fel a vírusvariánst.

A létesítmény egyik illetékese elmondta, a demenciában szenvedő betegek osztályán fekvő fertőzötteket karanténba helyezték, azonban napokon belül további 18 fertőzöttet azonosítottak. Az időotthon lakóinak mindegyike és a teljes személyzet már korábban megkapta a koronavírus elleni védőoltás mindként adagját. A fertőzöttek közül heten haltak meg. Néhányan szinte tünetmentesek, mások magas lázzal és rosszulléttel küzdenek - közölte.

A kolumbiai mutációt, más néven a SARS-CoV-2 koronavírus B.1.621-es variánsát Kolumbia mellett az Egyesült Államokban, valamint Spanyolországban, Dániában, Németországban és Hollandiában is azonosították.

Az illetékes belga közegészségügyi intézet pénteki tájékoztatása szerint a koronavírus-járvány főbb belgiumi mutatói továbbra is romló tendenciát mutatnak.

Az elmúlt hétnapos időszakban naponta átlagosan 1623 új fertőzéses esetet jelentettek, ami 10 százalékkal magasabb az előző hét nap adataihoz képest. A vizsgált időszakban naponta átlagosan 38 embert szállítottak kórházba koronavírus-fertőzés miatt, ez az adat 16 százalékos növekedést mutat. Jelenleg 371 ember ápolnak kórházban koronavírussal, 17 százalékkal többet, mint a megelőző hét napban. Köztük 94 beteg fekszik intenzív osztályon, ez 1 százalékos emelkedést jelent. A hét folyamán naponta átlagosan csaknem 4 ember halt meg a vírus következtében, ez az adat hétnapos viszonylatban 73 százalékos emelkedést mutat.

A járvány kezdete óta 1 134 907-en fertőződtek meg az új típusú koronavírussal és 25 264-en haltak meg a vírus okozta szövődményekben Belgiumban.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Foghatják a fejüket az építőiparban érdekeltek az euróövezetben
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:29
A legnagyobb pozitívumnak a csökkenés csökkenését lehet értékelni.
Makro / Külgazdaság Ennyit tudott teljesíteni Orbán Viktor a béremelésre vonatkozó ígéreteiből
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 11:14
13 helyett 11 százalékra futotta, de legalább a miniszterelnök rémálma nem vált valóra.
Makro / Külgazdaság Egyre nagyobb pácban Ursula von der Leyen: Orbán Viktor is csak csettinthet arra, amit a tervére kapott
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:46
A belga miniszterelnök nem sokat udvariaskodott az Európai Bizottság Ukrajna támogatását célzó terveivel kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság A tarkóján érezheti Magyar Péter Orbán Viktor leheletét – nagy a változás a Medián legújabb adataiban
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:46
A bizonytalanok és a kisebb pártok szavazói körében aratott a leginkább a regnáló miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Továbbra sem csak Orbán Viktor dugja a botot az uniós küllők közé az ukrán mentőcsomag ügyében
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 09:12
Továbbra sincs megegyezés Ukrajna uniós támogatásáról, a belga kormány aggodalmait sem sikerült eloszlatni. Sűrű két hete lesz az uniós diplomatáknak.
Makro / Külgazdaság A magyarok lecserélik a ruhatárat – életjelet adott a kiskereskedelem
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 08:30
Főként a nem élelmiszer-kiskereskedelem bővülésének köszönhetően növekedett a kiskereskedelmi forgalom októberben – a ruhaüzletekben és az illatszereknél nőtt leginkább a forgalom.
Makro / Külgazdaság Elég lesz? A kormány eldöntötte, hány vendégmunkás érkezhet jövőre
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 08:14
Se több, se kevesebb? Tavalyhoz képest biztos.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor egy tollvonással megemeli a jövő évi béreket
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 07:36
Itt a bejelentés: csütörtökön aláírják a minimálbér és a garantált bérminimum emeléséről szóló megállapodást.
Makro / Külgazdaság Trump rálép a gázra: 35 milliárdot spórolhatnak az autógyártók
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 06:57
Enyhítene az üzemanyagfogyasztási szabályozásokon az amerikai elnök. A gyártók nagyon jól járhatnak.
Makro / Külgazdaság A magyar növekedés a legrosszabb lehet a régióban az idén, és a béke sem hozza majd el a Kánaánt
Imre Lőrinc | 2025. december 4. 05:46
Egy, a korábban vártnál lassabb növekedési pályára állhat rá a világgazdaság az OECD előrejelzése szerint, miközben szűkülhet a különbség az euróövezet és az Egyesült Államok között. A szervezet Magyarországról alkotott képe inkább pesszimista, miközben reformokat sürget a nyugdíjrendszerrel és az energiapiaci támogatásokkal kapcsolatban. Elemzőket kérdeztünk a friss OECD-jelentésről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG