2p

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 363,41 pontos, 0,90 százalékos csökkenéssel, 39 883,29 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 52,4 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
A BUX napközben 37 809 pontig süllyedt, ahonnan délután feljebb kapaszkodott, a legmagasabb értéke 40 246 pont volt.

Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, hétfőn az európai tőzsdékhez hasonlóan teljesített a BUX. Felhívta a figyelmet arra, hogy a részvénypiacokon továbbra is "csapkodás", bizonytalanság uralkodik, a forint piacán pedig még ennél is nagyobb a mozgás. Kiemelte, a forgalom továbbra is nagyon magas, és változatlanul az OTP-ben van a legnagyobb kereskedés.

Nagy a csapkodás. Fotó: BÉT
Nagy a csapkodás. Fotó: BÉT

A Mol árfolyamát segíti az óriási olajáremelkedés, ugyanakkor ezt elbukja a nagykereskedelmi üzemanyagár szabályozása miatt, de még a semleges hatás is pozitívan hat a magyar olajipari cég árfolyamára - jegyezte meg.
Török Lajos rámutatott arra, hogy az olajár mellett a gázár is óriási emelkedést mutatott a nap folyamán, viszont a nap végére némi nyugalom alakult ki, miután kiderült, az Európai Unióban Németország sem feltétlenül támogatná, hogy az energetika bekerüljön az Oroszország elleni szankciók közé.
A forint "elképesztő" történelmi gyengülést mutatott a nap folyamán, ami átértékelteti a magyar eszközöket - mondta Török Lajos.
A forint euróval szembeni árfolyama 399,56 forinton történelmi csúcsot ért el hétfőn délelőtt, kora délután ennél alacsonyabban, 392,96 forinton jegyezték az uniós valutát.

Történelmi mélyponton a forint. Fotó: Pixabay
Történelmi mélyponton a forint. Fotó: Pixabay

A Mol 92 forinttal, 3,66 százalékkal 2604 forintra erősödött, 5,0 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 400 forinttal, 3,84 százalékkal 10 015 forintra csökkent, forgalmuk 41,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,5 forinttal, 0,13 százalékkal 400 forintra nőtt, forgalma 859,0 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 230 forinttal, 3,31 százalékkal 6720 forintra esett, a részvények forgalma 4,4 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 3487,12 ponton zárt hétfőn, ez 85,05 pontos, 2,38 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Olcsóbb lesz a piaci alapú tankolás
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 12:35
A benzin ára nem változik, de a gázolajé 7 forinttal csökken. A védettárú tankolás költségei nem változnak holnaptól.
Makro / Külgazdaság Az Egyesült Államok megtriplázza a cseppfolyósított földgáz exportját
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 18:26
Az Egyesült Államok 2030-ra harmadával növeli a cseppfolyósított földgáz (LNG) exportjára szolgáló kapacitását, ugyanakkor az európai metánrendelet nehezítheti az európai szállításokat – jelentette ki Charlie Riedl, az LNG kitermelésével és kereskedelmével foglalkozó amerikai szereplőket tömörítő Center for Liquified Natural Gas szervezet ügyvezető igazgatója az amerikai külügyminisztérium szervezésében Washingtonban helyi idő szerint csütörtökön tartott tájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Egy tagállam sincs teljesen felkészülve a migrációs paktumra – mondja a Migrációkutató Intézet vezetője
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 17:43
Az új migrációs paktum jogilag a szigorítás felé mutat, gyakorlatilag viszont nagyon komoly aknák és csapdák vannak a rendszerben. 
Makro / Külgazdaság Az EU többszáz millió eurós segítőkezet nyújt a műtrágyaválság sújtotta gazdáknak
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 14:47
Az Európai Bizottság 540 millió eurós pénzügyi támogatást, valamint további könnyítéseket javasol a műtrágyaválság miatt nehéz helyzetbe került gazdálkodók számára az uniós élelmiszerbiztonság megőrzése érdekében – közölte a brüsszeli testület pénteken.
Makro / Külgazdaság Virág Barnabás: Nem kell attól tartani, hogy csupán az uniós források miatt még erősebb lesz a forint
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. június 12. 14:26
A Magyar Nemzeti Bank 2020-2025 közötti alelnöke, Varga Mihály jelenlegi jegybankelnök tanácsadója a június 11-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 99. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Cseh vállalkozó vásárolja fel a csíkszeredai bevásárlóparkot
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 13:59
A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Makro / Külgazdaság „Kémteknősökre” és „kémhalakra” figyelmeztet Kína
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 13:21
A tengeri hírszerzés új módszereire figyelmeztetett pénteken a kínai állambiztonsági minisztérium. A tárca szerint egyes külföldi szervezetek felderítőbójákat, pilótanélküli vízijárműveket, valamint úgynevezett „kémteknősöket” és „kémhalakat” is felhasználhatnak érzékeny adatok gyűjtésére.
Makro / Külgazdaság Erős nyári szezonra számít idén is a Budapest Airport
Sipos Ildikó | 2026. június 12. 13:00
A közel-keleti konfliktus bizonytalanságot hozhat. A cég nem érzi veszélyben a Terminál+ projekt megvalósítását a kormányváltás miatt. 
Makro / Külgazdaság Valamelyest csökkent a német árnyomás
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 10:29
Németországban az előzetes becsléssel összhangban 2,6 százalékra lassult az éves infláció májusban az előző havi 2,9 százalékról. Ez a német szövetségi statisztikai hivatal végleges adata.  
Makro / Külgazdaság Az ipar továbbra is keresi önmagát
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 08:45
Az előző év azonos időszakához mérten 0,9 százalékkal bővült, az előző hónaphoz képest 1,1 százalékkal mérséklődött az ipari termelés idehaza. A KSH második becslése alapján április sem hozott megváltást a hazai ipari szereplők számára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG