1p

Ferenc pápa egy enyhe influenzát kapott el.

Ferenc pápa lemondta szombat délelőtti audienciáit enyhe influenza miatt – áll a Vatikán szombati közleményében. A 86 éves pápa szombatonként rendszeresen találkozik a Vatikán tisztségviselőivel és tart magánaudienciákat.

A pápa következő nyilvános fellépése vasárnap az Úrangyala-imádság (Angelus) lesz, ami délben a Szent Péter térre néző ablakból hangzik el a tervek szerint.

Ferenc pápa december 1-3. között részt vesz Dubajban az ENSZ COP28 klímakonferencián, ahol várhatóan csaknem egy egész napos kétoldalú találkozót folytat a világ jelen lévő vezetőivel. A konferencia november 30-tól december 12-ig tart.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Inflációs adat érkezett az euróövezetből, íme!
Privátbankár.hu | 2025. március 3. 19:56
Kérdés, itthon is így alakult-e az év második hónapja.
Makro / Külgazdaság Megtörtént az őrségváltás a jegybank élén
Privátbankár.hu | 2025. március 3. 17:39
Varga Mihály esküt tett a Sándor-palotában.
Makro / Külgazdaság A vámokat nem a Fogtündér fogja megfizetni
Privátbankár.hu | 2025. március 3. 17:19
Az amerikai pénzügyminiszter szerint ugyan a kedden életbe lépő vámoknak nem lesz negatív gazdasági hatása, a szakértők úgy vélik, hogy ez a fogyasztókon fog lecsapódni és érezhető inflációs hatása lesz. Az is kockázatot jelent, hogy az integrált értékláncokban az alapanyagok és alkatrészek számos alkalommal lépik át a határokat, ez a vámok bevezetésével komoly drágulást okozhat – mondta el kollégánk, Király Béla a Trend FM Reggeli Monitor című műsorában.
Makro / Külgazdaság Orosz–amerikai biznisszé válhat az Északi Áramlat 2
Privátbankár.hu | 2025. március 3. 14:13
Amerikai befektetők segítségével újraindulna az Északi Áramlat 2 gázvezeték, mely az orosz Gazprom tulajdonában áll, ezt állítja a The Financial Times. Az illetékesek tagadnak, de vannak erre utaló bírosági dokumentumok.
Makro / Külgazdaság Kapott egy reménykeltő adatot a hazai feldolgozóipar
Privátbankár.hu | 2025. március 3. 13:23
Februárban a válaszadók az előző hónaphoz képest enyhe fellendülésre számoltak be. A 2024. évi tavaszi időszak mérsékelt bővülését követően június óta tartós lassulást figyelhetünk meg a hazai feldolgozóiparban. A trend a novemberi és decemberi felmérés eredményeivel megfordult, ebben a hónapban ismét bővülést figyelhetünk meg a hazai feldolgozóiparban. A BMI index nőtt, e hónapban 50,0 feletti értéken áll.
Makro / Külgazdaság Rogán Antal plakátjai eláraszthatják az ellenzéki fellegvár utcáit
Privátbankár.hu | 2025. március 3. 10:31
A piacvezető Publimont elérkezettnek látta az időt, hogy egy kicsit még nagyobb legyen.
Makro / Külgazdaság Szomorú történet: otthontalanokká válhatnak a hazájukba visszatérő orosz emigránsok
Privátbankár.hu | 2025. március 2. 16:03
Az elmúlt években külföldre emigrált oroszok egy része főként anyagi okok miatt visszatér hazájába, ahololyan társadalmat találnak, amely csak látszólag él normálisan. Mindenre árnyékot vet a háború.
Makro / Külgazdaság Újabb szövetség veszélyben: Von der Leyennek is fájhat, ha Trump és Milei még szorosabbra fűzi a barátságát
Privátbankár.hu | 2025. március 2. 08:36
Elcsavarhatja az argentin elnök fejét az Egyesült Államokkal való megállapodás ígérete.
Makro / Külgazdaság Jön az áfacsökkentés a gluténmentes kenyérre – de nem Magyarországon
Privátbankár.hu | 2025. február 28. 12:41
A spanyol adótörvény a legkedvezményesebb, 4 százalékos áfakörbe sorolja az alapvető élelmiszereket, most ide kerülnek a gluténmentes kenyérfélék is.
Makro / Külgazdaság Ne kapkodjon a slusszkulcsért, jobban jár, ha csak szombaton tankol!
Privátbankár.hu | 2025. február 28. 10:58
Jó hír: március első napján árcsökkenés várható.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG