2p

Burgenland - Ausztria két másik két keleti tartományával, Béccsel és Alsó-Ausztriával szemben - a koronavírus-járvány megfékezése érdekében bevezetett, április 1-e óta tartó teljes zárlat feloldása mellett döntött - jelentette be Hans Peter Doskozil tartományfőnök szerdán.

Burgenlandban (Ausztria Magyarországgal határos szövetségi tartománya) hétfőtől újra kinyithatnak az üzletek, valamint a közeli testi kontaktust igénylő szolgáltatók - fodrászatok, kozmetikák, masszázsszalonok -, és a diákok is visszatérhetnek az iskolákba.

Sebastian Kurz osztrák kancellár maszkot húz. Fotó: MTI/EPA/Igor Kupljenik
Sebastian Kurz osztrák kancellár maszkot húz. Fotó: MTI/EPA/Igor Kupljenik

"A nyitást egyrészt a koronavírusos napi új megbetegedések számának jelentős csökkenése, másrészt a kórházak intenzív osztályainak stabilizálódása teszi lehetővé" - hangsúlyozta a tartományfőnök. "A járványügyi mutatókat szem előtt tartó, felelősségteljes intézkedések - amelyeket a lakosság is maradéktalanul betart és magáénak érez - csak az egyik elemét képezik a sikeres válságkezelésnek. A politikának emellett az is a feladata, hogy kilátást nyújtson az embereknek, hogy érezzék, van remény, van jövő" - tette hozzá.

Doskozil elmondta továbbá, hogy a tartomány döntése a kormánnyal és az egészségügyi minisztériummal való egyeztetés és egyetértés mellett született meg. Hozzátette, jelentősen növelni kívánják a tesztkapacitást a tartományban, hogy megelőzzék a járvány további felfutását. Az iskolákban a diákokat heti háromszor, a tanárokat heti két alkalommal fogják koronavírusra tesztelni, és növelik a munkahelyi szűrések számát is.

Egyúttal felszólította a kormányt, hogy mielőbb teremtse meg a tervezett "belépőtesztek" jogi hátterét, melynek célja, hogy negatív koronavírus teszt birtokában mind a szolgáltatókat, mind - majd a későbbiekben - a vendéglátó, kulturális és sportlétesítményeket látogatni lehessen.

Burgenland a hét napra és százezer lakosra vetített új megbetegedések számát illetően javuló tendenciát mutat, ez az adat jelenleg 159,3, és ezzel az értékkel a tartomány megelőzte Vorarlberget (167,2), ahol már - ugyan szigorú védelmi intézkedések mellett - több mint egy hónappal ezelőtt kinyithattak az éttermek is.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyarország szembemegy az Európai Unióval
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 16:11
Javult a gazdasági hangulatindex az euróövezetben és az Európai Unióban novemberben az előző hónaphoz képest, miközben Magyarországon romlott – derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának (DG ECFIN) végleges adataiból.
Makro / Külgazdaság Körbeudvarolták Orbán Viktort Szabadkán
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:14
A miniszterelnök Aleksandar Vucic szerb elnökkel találkozott. 
Makro / Külgazdaság Az elemzői várakozásokat is túlszárnyalta a németek hangulata
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 15:11
A vártnál jelentősebben javult a GfK decemberre vonatkozó fogyasztói hangulatindexe.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetünk Horvátországra
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 14:08
Az idei harmadik negyedév sorrendben a 19. negyedév volt, amikor bővült a horvát gazdaság.
Makro / Külgazdaság Már a kormány is visszafogott, bemondta Nagy Márton, hogy mennyivel nőhet jövőre a gazdaság
Imre Lőrinc | 2025. november 27. 13:10
Jövőre 2-3 százalékos növekedéssel számol a kormány – jelentette be Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
Makro / Külgazdaság Délnyugati szomszédunk alaposan lepipált minket
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 12:35
A horvát gazdaság 2,3 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva. Ez lassabb dinamikának számít, mint amit az előző negyedévben láthattunk – közölte a horvát statisztikai hivatal.
Makro / Külgazdaság Jött egy jó hír az autósok számára
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 11:20
Mindkét üzemanyagtípus ára csökken.
Makro / Külgazdaság Köhög az ipar, egyre többen emelnének árat
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 11:07
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett – felmérése szerint novemberben az üzleti szektor kilátásai alig változtak, míg a fogyasztók kissé borúlátóbb várakozásokat fogalmaztak meg, mint októberben.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktornak olyan pénz kell, aminek az elköltését senki nem ellenőrizheti – véli Petschnig Mária Zita
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. november 27. 10:24
A Pénzügykutató Zrt. tudományos főmunkatársa a november 26-ai élő műsorunk vendége volt. Az 5. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 88. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Jól mutatnak a turizmus októberi számai
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 08:30
Több volt a hazai és a külföldi vendég is, mint tavaly.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG