2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Bár a hírek folyamát uralja a koronavírus és az ellene folytatott küzdelem, a háttérben más kórokozók ellen is harcolnia kell a Nemzeti Népegészségügyi Központnak. 

Noha már bő 1,5 éve az egészségügyben és az élet más területén is a koronavírus mindent felülír, a Nemzeti Népegészségügyi Központnak más dolgokat sem szabad szem elől tévesztenie. Például azt, hogy más védőoltások is rendelkezésre álljanak. 

Ezúttal nyílt eljárás keretén belül folytatott le közbeszerzési eljárást HPV elleni oltóanyag beszerzésére - derült ki az uniós közbeszerzési értesítőből. A szerződést október 7-én alá is írták a nyertes céggel, 

a beszerzés értéke nettó 3,6 milliárd forint. 

Más ellen is kell az oltóanyag (Fotó: depositphotos.com)
Más ellen is kell az oltóanyag (Fotó: depositphotos.com)

Az NNK ezúttal HPV elleni, 9 komponensű, 2 oltásos séma szerinti oltóanyagot akart beszerezni az általános iskola VII. osztályát végző, 12. életévüket betöltött serdülő fiúk, illetve a lányok számára. Ennek alapján a közbeszerzést két részre is bontották: 

  • az első részben 55 ezer adag + opcióként 55 ezer adat oltóanyagot vásárolnak a fiúk számára, 
  • a másodikban pedig 100 adag + opcióként 40 ezer adat oltóanyagot a lányoknak. 

A beszerzés egyébként a becsült árnál 200 millióval drágábban fog megvalósulni, az NNK ugyanis a kiíráskor még 3,45 milliárdos becsült költséggel számolt. A fiúk vakcináját 1,5 milliárd helyett 1,6 milliárdért, a lányokét pedig 1,93 milliárd helyett 2,05 milliárdért fogja leszállítani a nyertes cég az MSD Pharma Hungary Kft. 

Az amerikai Merck csoporthoz tartozó MSD Pharma Hungary a honlapjuk szerint több mint negyed évszázada van jelen Magyarországon budapesti központjában, illetve Budaörsön a Közép-Kelet Európai Disztribúciós Központban. A cég milliárdos forgalmat bonyolít hazánkban. Legutóbbi éves beszámolója szerint 2020-ban 31,2 milliárd forint árbevételt könyvelhettek el, többet az egy évvel korábbi 29 milliárdnál. 

Ebből a költségek elszámolása és az adófizetési kötelezettség után majdnem egymilliárd forint nyereség maradt, 924 millió forint. Ez a bevétellel ellentétben jóval kevesebb a 2019-ben elért 2 milliárdos profitnál. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vége: így határozott az Alkotmánybíróság a 17. alkotmánymódosításról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 17:36
Jóváhagyták a Tisza-kormány eddigi legnagyobb döntéseit: Sulyok Tamás leváltását, a 12 éves mandátumkorlátot és az alkotmánybírók 70 éves korhatárát.
Makro / Külgazdaság Paks térdre rogyott – ideje újraszámolni, honnan érdemes energiát szereznünk
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 17:15
Miután bizonyossá vált, hogy az atomenergia elérhetősége sem független az időjárástól Magyarországon, előtérbe kerülnek az alternatív, megújuló erőforrások – a szükséges beruházások megtérülését a friss tapasztalatok alapján érdemes lesz átszámolni. Munkatársunk, Gáspár András a Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendége volt, amelyben szóba került az is, hol tart a vagyonvisszaszerzések ügye.
Makro / Külgazdaság Kanadában meglódult az infláció
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 16:22
Kanadában az elemzők által vártnál erőteljesebben gyorsult a fogyasztói árak éves növekedési üteme júliusban.
Makro / Külgazdaság Ilyenre is alig akad példa a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:52
Nem mozdulnak az üzemanyagárak. 
Makro / Külgazdaság Új államtitkára van Lőrincz Viktória településfejlesztési miniszternek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:37
Új államtitkárt neveztek ki a Vidék- és Településfejlesztési Minisztériumban: Bencsik András augusztus 15-től közigazgatásért felelős államtitkárként dolgozik az intézményben. 
Makro / Külgazdaság Év végéig marad az 5 százalékos lakásáfa
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 15:14
Közeledik a határidő az építkezni vágyók számára: idén december 31-én lejár az új építésű ingatlanokra vonatkozó kedvezményes, 5 százalékos áfakulcs, és az adómérték automatikusan 27 százalékra ugrik vissza, ami jelentős drágulást hoz majd várhatóan a családi házak kivitelezésében. A szakértő figyelmeztet: aki a következő években tervez építkezni, annak már most rá kell kapcsolnia, hogy ne csússzon ki a határidőből.
Makro / Külgazdaság Főszerepben: Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:29
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Makro / Külgazdaság Használhatatlan, túlárazott kínai kazánok akadtak fenn Kátai-Németh Vilmos szűrőjén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 14:04
Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést Kátai-Németh Vilmos, szociális és családügyi miniszter a Fidesz kormány idején rendelt 400 darab konténerkazán beszerzésével kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Mekkora lendületet adhatnak az uniós források? Palócz Évát erről is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 11:49
A Kopint-Tárki vezérigazgatója augusztus 24-én, hétfő délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Újabb százmilliárdos csontváz esett ki Lázár János szekrényéből
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 13:57
Százmilliárd forintos állami spórolásról számolt be a pénzügyminiszter vasárnap az M6-os autópálya koncessziós jogainak felülvizsgálatával kapcsolatban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG