3p

Második hete emelkedik lassú tempóban az új koronavírus-fertőzöttek száma - az elhunytak száma viszont szerencsére nem követi ezt a trendet. Az oltottak száma hetek óta ugyanabban a - meglehetősen lassú - tempóban emelkedik.

A friss adatközlés szerint 64 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 809 491 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Meglehetősen kevés, mindössze 4580 teszt alapján jött ki a fertőzöttek száma, ennek köszönhetően is megugrott a pozitivitási ráta: a tesztek 1,4 százaléka igazolta a koronavírus jelenlétét a páciensben. Utoljára másfél hónapja, június 11-én volt ilyen szinten a pozitív tesztek aránya.

Sajnos egy koronavírusos beteg is elhunyt, így az elhunytak száma 30 026 főre emelkedett. Az eheti adatközlések alapján (ami a múlt hét végétől e hét csütörtökig terjedő időszakot fedi le, miután hétvégén már nem tesz közzé friss adatot az operatív törzs, a péntektől vasárnapig terjedő időszak számait hétfőn adja közre) 6 új áldozata volt a koronavírusnak; egy héttel korábban ugyanez a szám 5 volt, még korábban pedig 11. Ebben a hét napban egyébként 390-nel emelkedett a fertőzöttek száma, míg az előző 7 napban 376-tal, a megelőző 7 napban pedig 288-cal.

A gyógyultak száma 645-tel nőtt, jelenleg 748 157 fő mondhatja el magáról hivatalosan, hogy túl van a fertőzésen. Az aktív fertőzöttek száma 582-vel 31 308 főre csökkent. 

78 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, eggyel kevesebbet, mint a legutóbbi adatközlés idején. Kettővel csökkent a lélegeztetőgépen lévők száma, 11-re.

A beoltottak száma jelenleg 5 617 260 fő, közülük 5 428 980 fő már a második oltását is megkapta. 16 782 oltást adtak be 24 óra alatt, ebből 10 782 második adag volt - az oltottak száma tehát az adatközlés szerint kereken 6 ezerrel nőtt egy nap alatt. A legutóbbi 7 napot érintő adatközlés idején kis híján 29 ezerrel nőtt az oltottak száma, ami szinte hajszálra megegyezik az előző két 7 napos etap adatával - úgy tűnik, a tempó most beállt erre a heti 29 ezres növekedési szintre, amiben benne vannak a határok mentén élő, az oltást nálunk felvevő külföldi állampolgárok is. 

Az iskolákban megkezdődött a 12 év fölötti diákok oltásának megszervezése, és indul az oltatlan idősek felkeresése is - utóbbiakat akár az otthonukban is beoltja az orvos vagy a vele tartó rezidens, ez hozhat némi lendületet az oltottak számának növekedésében. Emellett a kormány rendeletben rögzítette, hogy a még be nem oltott egészségügyi dolgozóknak immár kötelező a védőoltás.  Hamarosan pedig egy újabb oszlopot is be kell szúrni a táblázatokba, kezdődhet ugyanis a harmadik oltások beadása is - erre már folyik a regisztráció. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A bécsi kutató megbecsülte az EU-Mercosur megállapodás ausztriai hatását
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 17:25
Oliver Reiter közgazdász, a Bécsi Nemzetközi Gazdasági Összehasonlítások Intézetének (wiiw) munkatársa fejtette ki véleményét.
Makro / Külgazdaság Többen dolgoznak az Egyesült Államokban, de van, akiknek ez sem elég
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:45
A vártnál kevesebb munkahely jött létre, de a munkanélküliség csökkent decemberben.
Makro / Külgazdaság Az orosz-ukrán békekötést is befolyásolhatja Trumpék venezuelai akciója
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:25
Az elmúlt napok legfontosabb katonai és politikai fejleménye a venezuelai elnök elfogása volt. Az akcióval Donald Trump egyértelműen erőt mutatott, szemben a korábbi hónapok tétlenségével. Ez akár Moszkva számára is fontos üzenet lehet, ráadásul az oroszok számára gazdasági szempontból is sok érv szólna a béke mellett.
Makro / Külgazdaság Most a vásárlók cáfoltak rá az elemzőkre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:05
Havi és éves összevetésben egyaránt az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben novemberben.
Makro / Külgazdaság Mi történik? Zúdulnak a külföldi autók Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 10:15
Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
Makro / Külgazdaság Az amerikai védőpajzsra és az elszálló hiányra reagált Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:55
A friss devizakötvény-kibocsátásról és az elszálló költségvetési hiányról is nyilatkozott a nemzetgazdasági miniszter.
Makro / Külgazdaság Mindenkit megleptek a németek, ez nekünk is jó hír
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:10
Németországban az elemzők által várt csökkenés helyett 0,8 százalékkal nőtt az ipari termelés novemberben, havi alapon – közölte a német statisztikai hivatal (Destatis) pénteki jelentésében.
Makro / Külgazdaság Bejött a tavalyi Black Friday az online boltoknak: óriási a bővülés
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:30
Miközben a kiskereskedelmi forgalom volumene alig változott októberről novemberre, az internetes és csomagküldő kiskereskedelem 12 százalékkal bővült az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Rég volt ilyen, közel hároméves csúcson a kínai infláció
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:15
De így is hihetetlen, mennyire alacsony.
Makro / Külgazdaság Mit nekik a háború! – moszkvai gigaépítkezések kezdődnek
Elek Lenke | 2026. január 8. 17:26
Tizenöt év alatt a moszkvai beruházások megnégyszereződtek, a város ipari zónájának területe 10 millióról 13 millió négyzetméterre nőtt, és ezt a számot a következő öt évben megduplázni tervezik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG