3p

Csökkenő forgalomban emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 53 955,85 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken, 366,05 ponttal, 0,68 százalékkal magasabban, mint az előző héten.

A részvénypiac forgalma 54,17 milliárd forint volt a múlt heti 69,15 milliárd forint után, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek a héten. Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában felhívta a figyelmet arra, hogy mindenkori csúcsot döntött a héten a BUX index. A hazai tőzsdeindex csütörtökön az 54 ezer pontos szint fölött is járt, pénteken pedig záráskor állított be újabb történelmi csúcsot 53 955,85 pontnál.

Pénteken a kis papírok közül a geotermiával foglalkozó PannErgy emelkedett ki, ugyanis 794 millió forintos forgalomban a részvény árfolyama 14,61 százalékkal nőtt. Ez pedig azzal magyarázható, hogy a PannErgyre a jelenlegi kereskedelmi áránál magasabb célárat fogalmazott meg az OTP.

Az Equilor szerint a Spiegel bizottsági forrásokra hivatkozva arról írt, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén még az év vége előtt megérkezhet Magyarországra a Helyreállítási Alap forrásainak első részlete. Az Európai Bizottság feltételei között szerepelhet, hogy a tagállamoknak végre kell hajtaniuk az Európai Bíróság ítéleteit. Amennyiben sikerül megegyezni, novemberben az Európai Tanács jóváhagyhatja a kifizetéseket, és legkésőbb decemberben megérkezhetnek a források.

Felidézték, hogy Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke egy varsói konferencián arról beszélt, messze még a kamatemelési ciklus vége, és hangsúlyozta, hogy továbbra is felfelé mutató kockázatok érzékelhetők az inflációs folyamatokban. A monetáris szigorítás, amely a kamatemelések mellett az eszközvásárlási program fokozatos leépítését jelenti, addig folytatódik, amíg az inflációs kilátások ezt szükségessé teszik. A következő hónapokban 15 bázispontos lépések jöhetnek, majd decemberben ismét felülvizsgálatra kerül sor.

A héten a legnagyobb, 3,47 százalékos erősödést a Mol érte el, a papír 2684 forinton zárt pénteken, heti forgalma meghaladta a 16,61 milliárd forintot.

  • A Magyar Telekom árfolyama 0,59 százalékkal nőtt, pénteken 424 forinton fejezte be a kereskedést, forgalma a héten 565,84 millió forintot tett ki.
  • A Richter-részvények ára 0,23 százalékkal emelkedett a héten, pénteken 8590 forinton zárt a papír, heti forgalma 10,15 milliárd forint volt.
  • Az OTP 0,48 százalékkal esett a héten, pénteken 18 590 forinton fejezte be a kereskedést, forgalma több mint 22,88 milliárd forint volt.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4325,13 ponton fejezte be a hetet, ami 47,61 ponttal, 1,09 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vučić sokat sejtető választ adott a lehetséges Mol-NIS üzletre
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:43
Az orosz Gazpromnak és Gazpromnyeftnek még többségi tulajdona van a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban, de ahhoz, hogy az olajfinomító tovább működjön, ettől meg kell válniuk. A szerb elnök szerint heteken belül megállapodás jöhet.
Makro / Külgazdaság Nagy Mártonék az egymillió forintos átlagbér ígéretével rúgták be 2026 ajtaját
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:01
Korábban 2028-ra ígérte a kormány az ezer eurós minimálbért és az egymillió forintos bruttó átlagkeresetet, most már csak annyit írnak, hogy a következő időszakban ez a céljuk. De az idei évre kitűzött célt sem sikerült teljesíteni, ami a minimálbér-emelést illeti.
Makro / Külgazdaság Bajnai Gordon: fordulóponthoz érkezett a gazdaság, és a politika is
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 09:34
A mesterséges intelligencia és a demográfiai is meg fogja változtatni a gazdaságot, a munkaerőpiacot és a hadviselést – még a mi életünkben. Erről is beszélt Bajnai Gordon.
Makro / Külgazdaság Megkegyelmezett Trump az olaszok egyik kedvenc ételének
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 17:35
Az Egyesült Államok az eredetileg tervezettnél jóval alacsonyabb pótvámot vet ki több olasz tésztagyártóra, miután felülvizsgálta a dömpingellenes eljárás eredményeit – közölte csütörtökön az olasz külügyminisztérium.
Makro / Külgazdaság Megmenekült a szerb olajvállalat, de a Mol sem hagyja ott a tárgyalóasztalt
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 16:30
36 nap után újraindulhat Szerbia legfontosabb finomítója, miután Washington ideiglenesen feloldotta a szankciók egy részét. Az amerikai engedély azonban nem hosszútávú megoldás, csak haladék: a háttérben tulajdonosváltási tárgyalások zajlanak, amiben a Mol is érdekelt.
Makro / Külgazdaság Néhány településre igazi pénzeső zúdult 2025 utolsó napján
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 10:40
A vizes világbajnokság előkészületeiről és önkormányzatoknak szóló támogatásokról szólt 2025 utolsó Magyar Közlönye.
Makro / Külgazdaság Miért szednek darabokra hibátlan, új Airbusokat, miközben a fél világ sorban áll értük?
Litván Dániel | 2026. január 1. 07:13
Hibátlan, szinte vadonatúj repülőgépeket adnak el alkatrészenként. A háttérben egy súlyosabb gond van – és persze a kapitalizmus vastörvényei.
Makro / Külgazdaság Lépnek a franciák: nincs több telefonozás az iskolákban
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 16:21
Első uniós tagállamként betilthatja a közösségimédia-platformok használatát a francia kormány a 15 év alatti gyerekeknek. A törvényjavaslat szerint azokban az iskolákban, ahol 15-18 évesek tanulnak, okostelefont sem használhatnának a gyerekek.
Makro / Külgazdaság Hiába a Trump-deal, több száz gyógyszer ára emelkedik az USA-ban
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 15:19
Összesen 14 gyógyszergyártóval állapodott meg Donald Trump azzal a céllal, hogy megfékezze az áremelkedést, de a gyártók ennek ellenére is 350 gyógyszer árát emelik a jövő évben. Kilenc másik termék ára viszont csökken.
Makro / Külgazdaság Beindult a legnagyobb akkumulátorpark Észak-Európában
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 14:31
A Kvosted 200 megawattóra tárolókapacitással rendelkezik, és csak egy része a European Energy terveinek: a cég rendszerei 2027-ig összesen 1 gigawattóra kapacitást érhetnek el.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG