3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Jászai Gellért találkozott Aleksandar Vučić-csal, Szerbia elnökével.

A Világgazdasági Fórum (World Economic Forum) 2026-os éves találkozóján Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnök-vezérigazgatója, Magyarország nemzetközi üzleti kapcsolatok fejlesztéséért felelős rendkívüli és meghatalmazott nagykövet számos magas szintű egyeztetésen vett részt. A tárgyalások középpontjában a digitális infrastruktúra és a konnektivitás jövője, a védelmi technológiák stratégiai szerepe, valamint a nemzetközi együttműködések további erősítésének lehetőségei álltak.

A davosi találkozók egyik kiemelt eseménye a Sebastian Kurz volt osztrák szövetségi kancellárral, aDream társalapítójával folytatott megbeszélés volt. A Dream egy kiberbiztonsági és mesterséges intelligenciára épülő technológiai vállalat, amely állami és kritikus infrastruktúrák védelmét szolgáló megoldásokat fejleszt. A megbeszélésen a felek áttekintették a már elindított partnerség további lépéseit. Az együttműködés előkészítése előrehaladott szakaszban jár: a 4iG Space and Defence Technologies Plc. értékeli és integrálja a Dream technológiai képességeit, összhangban a vállalat védelmi és biztonsági digitalizációs stratégiájával. 

Arda Ermuttal, a Türkiye Wealth Fund vezérigazgatójával és igazgatósági tagjával szervezett találkozón a megbeszélés középpontjában a stratégiai együttműködés fő irányai,  a lehetséges közös digitális infrastruktúra-befektetések, valamint a hosszú távú regionális és globális célokhoz illeszkedő növekedési lehetőségek álltak.

A fórum keretében Jászai Gellért találkozott Aleksandar Vučić-csal, Szerbia elnökével, akivel a magyar-szerb együttműködés lehetőségeiről egyeztettek a távközlés és a digitális infrastruktúra területén, amely a régió számára egyre nagyobb stratégiai jelentőséggel bír.

A Hatem Dowidar-ral, az e& csoport vezérigazgatójával folytatott egyeztetésen áttekintették a tavaly nyáron aláírt megállapodás megvalósításának előrehaladását, különös tekintettel a nemzetközi digitális infrastruktúra- és adatközponti beruházásokra.

A davosi program részeként Jászai Gellért Milojko Spajićcal, Montenegró miniszterelnökével, valamintMeera Al Suwaidi-val a Mubadala Investment Company szuverén partnerségekért felelős vezetőjévelközös megbeszélésen vett részt. A tárgyaláson a felek a regionális és határokon átnyúló együttműködés bővítésének lehetőségeit tekintették át. Az egyeztetés során kiemelt figyelmet kaptak azok a stratégiai befektetések, amelyek a hosszú távú digitális növekedést és a térség fenntartható fejlődését támogatják.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter ezeket a számokat látva elmosolyodhat
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 19:18
Jelentős a Tisza Párt fölénye.
Makro / Külgazdaság Az Orbán-kormány egyik különadóját már nem kell befizetni
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:34
A kiegészítő bányajáradéknak leáldozott.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás ügyét kivizsgálja a Velencei Bizottság
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:04
Alkotmányos válsághelyzetről beszél.
Makro / Külgazdaság Magyarországnak és Romániának is felszólítás érkezett Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:43
Az előző kormány idején jött az első levél.
Makro / Külgazdaság Fájdalmas intézkedésekre is szüksége lehet a Tisza-kormánynak
Herman Bernadett | 2026. június 4. 14:37
Nem omlott össze a világgazdaság az iráni válság miatt, a kőolaj ára sem szállt el – mondják az Amundi szakértői. Akik arról is beszéltek, hogy a Tisza-kormánynak megszorításokra is szüksége lesz, ha meg akarja valósítani a terveit. 
Makro / Külgazdaság Sokkal drágább lesz a dízel holnaptól
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 11:43
A benzin beszerzési ára továbbra is változatlan marad.
Makro / Külgazdaság Kiskereskedelem: rákattantak a védett áras tankolásra a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 08:30
Az üzemanyag-kiskereskedelemben 9,1 százalékkal bővült az értékesítés a KSH szerint.
Makro / Külgazdaság Nehéz terepen védené szuverenitását az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:55
A brüsszeli testület szerdán bemutatta az európai technológiai szuverenitási csomagot, amelynek célja az unió digitális autonómiájának és ellenálló képességének erősítése a félvezetők, a mesterséges intelligencia (MI), a felhőszolgáltatások és a nyílt forráskódú technológiák területén.
Makro / Külgazdaság Reformjavaslatokat és meglepő kijelentéseket is tesz az OECD Magyarországgal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:20
A magyar GDP növekedése 2026-ban várhatóan 1,6 százalék, 2027-ben pedig 2 százalék lesz – áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss elemzésében.
Makro / Külgazdaság Bejelentette Vitézy Dávid, hogy mit fognak vásárolni az uniós források egy részéből
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 16:45
Lecseréljük az InterCity-flottát a most hazahozott uniós forrásokból – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a közösségi oldalán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG