2p
Különös betörés zajlott le Madridban.

Ismeretlenek hatoltak be Észak-Korea madridi nagykövetségére még múlt héten, ahol órákon át fogva tartották a személyzet tagjait, és több informatikai eszközt is elloptak az épületből - közölte az El Confidencial című lap.

Az újság beszámolója szerint a kertvárosi lakóövezetben található villából az egyik alkalmazottnak sikerült megszöknie, és kiabálására a szomszédok értesítették a rendőrséget. A nő azonban nem beszélt spanyolul, így a rendőrsön tolmács segítségével tudták csak kikérdezni, és ezt követően küldtek járőrt a helyszínre. A rendőröknek a nagykövetségen ajtót nyitó, jól öltözött férfi azt állította, hogy minden rendben van, nem történt rendkívüli esemény.

Állítólag minden rendben volt

Néhány perccel később két luxusautó hajtott ki nagy sebességgel az épület kapuján, az egyikben a rendőrök felismerték az ajtót nyitó férfit - részletezte a történteket a lap, amely arra is kitért, hogy a mentőszolgálat három könnyű sérült helyszíni ellátásáról adott tájékoztatást.

A lap értesülését a spanyol belügyminisztérium megerősítette, ám a tárca részleteket nem közölt, ahogy a rendőrség sem, amely nyomozást indított az ügyben. Az észak-korai nagykövetségen sem kívántak nyilatkozni.

A spanyol lap rejtélyesnek nevezte az esetet, amely öt nappal Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Donald Trump amerikai elnök Hanoiban rendezett csúcstalálkozója előtt történt. Az üggyel kapcsolatban az El País nyomozás közeli forrásokra hivatkozva „politikai kémkedés” lehetőségéről írt.

Nagykövetség van, nagykövet nincs

Észak-Kora 2013 őszén nyitotta meg diplomáciai külképviseletét a spanyol fővárosban, ám nagykövetét 2017 szeptemberében kiutasította a spanyol kormány tiltakozásul az ázsiai ország ballisztikusrakéta-kísérletei miatt. A nagykövetség azóta csökkentett létszámmal, egy kereskedelmi megbízott vezetésével működik.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az egész világ megszenvedi az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 19:22
Vészjósló az IMF előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Hormuzi-szoros: veszélyes precedens lenne a legújabb iráni ötlet?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 18:15
Az ENSZ nem tartja jó ötletnek.
Makro / Külgazdaság Donald Trump is bosszankodhat az amerikai GDP miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:55
Kellemetlen meglepetés az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Májusban végleg elbúcsúzhat a Fed elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:25
A Fehér Ház tanácsadója szerint ez már szinte biztos.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen adat jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:34
Nincsen jó időszaka a német cégeknek.
Makro / Külgazdaság „A kétharmados győzelem a csodák világába tartozik, de vannak csodák” – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:57
Nem csak a választások előtti utolsó, hanem a jubileumi 200. Kormányinfót vezényelte le Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. 
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Péntektől olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:42
Annak, aki piaci árat fizet – és ha a benzinkutakon is megmutatkozik az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Ezúttal csak 47 milliárdot fogadott el a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:24
Pedig adtak volna még bőven pénzt a befektetők.
Makro / Külgazdaság Somogyi Zoltán: Van oka Orbán Viktornak aggódni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. április 9. 10:57
A Political Capital szociológus alapítója az április 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 95. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nagy üzleteket kötött J. D. Vance Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:44
Sok-sok milliárd forint értékben vesz fegyvert, olajat és erőművet Magyarország, illetve magyar cégek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG