2p

Egy erdélyi vállalat belépett a csúcstechnológia talán legdivatosabb területére, a drónok gyártásába. A cég
nem kispályázik, jövőre már jelentős árbevételt vár új terméke értékesítésétől.

Aknamegsemmisítő drónt fejlesztett egy kolozsvári cég – vette át a Maszol.ro a romániai economica.net, román
gazdasági hírportál hírét. A szoftverfejlesztéssel is foglalkozó Oves Enterprise Hyper Drone-ra keresztelte el a légi járművet.

A négy, hat vagy nyolc rotorral felszerelhető repülő szerkezet karbonszálas műanyagból és alumíniumból készül. Ezzel a felépítéssel az ukrán hadsereg Baba Jaga (vasorrú bába) bombázó drónjára emlékeztet. Érzékelőivel felismerheti az aknákat, illetve az amatőr módon készült robbanószerkezeteket. Meghatározhatja a helyzetüket, majd kiiktathatja ezeket.

„Csúcstechnológiákat használunk a fémtartalmú aknák bemérésére, a jelenleg tiltott műanyagaknákéra pedig nagyon fejlett spektrométert és mesterséges intelligenciát” – mondta Mihai Filip, az Oves Enterprise vezérigazgatója. A cégvezető beszámolója szerint a szerkezetet radioaktivitás mérésére szolgáló készülékekkel, vagy nagy felbontású kamerákkal és távközlési eszközökkel is fel lehet szerelni.

A Hyper Drone maximum 75 percet tölthet a levegőben. Csúcssebessége 80 kilométer/óra, egy kilométeres magasságba képes felemelkedni, miközben 25 kilogramm hasznos terhet szállíthat. Az Oves Enterprise 400 ezer eurót - 152 millió forintot - költött a drón kifejlesztésére.

Árfolyam

A munka egy évet vett igénybe. A cégvezetés reméli, hogy jövőre a drón és az annak működtetéséhez szükséges programok értékesítéséből származik majd a vállalat árbevételének legalább 30 százaléka.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Példátlan adatot mondott az OECD
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 09:17
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban történelmi mélypontra, 4,8 százalékra csökkent a munkanélküliség januárban, miután az előző öt hónapban 4,9 százalékon stagnált.
Makro / Külgazdaság Irgalmatlan sallert kapott a magyar akkumulátorgyártás
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 08:30
Januárban az ipar közel 4 százalékkal esett vissza. Az ágazatok többsége mínuszban zárta az év első hónapját. 
Makro / Külgazdaság A Putyin–Trump „álomcsapat” megbukhat a valóság tesztjén
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 07:07
Oroszország és az Egyesült Államok képviselői a gazdasági együttműködés lehetőségéről is tárgyalnak, ami elvileg közös nyersanyag-kitermelési projektek indításához vezethet. Elvileg.
Makro / Külgazdaság Európa hátat fordítana az Egyesült Államoknak, háromszintes bástya épül
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 15:02
A szakemberek és a politikusok is egyetértenek abban, hogy jelentősen mérsékelni kell az EU kiszolgáltatottságát az amerikai technológiai infrastruktúrának. Ez azonban nagyon drága mulatság.
Makro / Külgazdaság Senki sem énekelt ki Matolcsy Györgyék utolsó kórusából
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 14:37
Az új jegybankelnök érkezése előtti utolsó kamatdöntő ülésen is teljes volt az egyetértés.
Makro / Külgazdaság Szinte ingyen adják már a benzint a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 09:55
Még mindig csökkennek a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Megjelent a rendelet: a kisboltokra nem vonatkozik az árrésstop
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 09:00
5 millió forintos bírságra számíthatnak a boltok, ha megszegik az árrésstopot.
Makro / Külgazdaság Éjszaka nyújtotta be a Fidesz-frakció az Alaptörvény 15. módosítását
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 06:27
Az ember férfi vagy nő.
Makro / Külgazdaság Velős választ adtak Orbán Viktornak a kereskedők az árrésstop ügyében
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 17:53
Orbán Viktor árrésstopot jelentett be 30 élelmiszerre, az OKSZ szerint ez csak bizonyos feltételekkel lehet hatásos.
Makro / Külgazdaság Itt van Nagy Márton beismerése az élelmiszerárakról
Privátbankár.hu | 2025. március 11. 16:17
Ha nem csökken az infláció, újabb lépések jöhetnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG