3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Esti összefoglaló az orosz-ukrán háború 287. napjának legfontosabb eseményeiről. 

  • Még nincsenek meg a békés rendezés feltételei Ukrajnában, de a háború legvalószínűbb kimenetele a tárgyalásos megoldás - mondta a NATO főtitkára. Jens Stoltenberg szerint Oroszország egyelőre nem mutatja a jelét annak, hogy bekapcsolódna egy olyan tárgyalási folyamatba, amely Ukrajna szuverenitásának és területi épségének tiszteletben tartásáról szólna. Stoltenberg ugyanakkor hozzátette: az ukránokon múlik annak eldöntése, hogy mikor tartják megfelelőnek az időt a tárgyalások elkezdésére, és az is, hogy megállapodjanak a tárgyalások feltételeiről.
     
  • Oroszország kész tárgyalni, ha komoly javaslat érkezik az ukrán konfliktus megoldására, amely teljesíti Moszkva követeléseit - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter egy szerdai moszkvai külpolitikai fórumon. Az orosz diplomácia vezetője ehhez azt is hozzáfűzte, hogy Oroszország kész lenne komoly párbeszédet folytatni a nyugati országokkal, ha ott előrelátó emberek kerülnek a kormányra.
     
  • Az ukrajnai „különleges hadművelet” elhúzódhat, de nincs szükség további mozgósításra Oroszországban - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök. Azt mondta, hogy az őszi részleges mozgósítás során fegyverbe állított 300 ezer katona közül 150 ezret vezényeltek Ukrajnában, közülük 77 ezret harcoló egységekbe osztottak be.
     
  • Vlagyimir Putyin arra is figyelmeztetett, hogy a nukleáris háború veszélye növekszik; az elnök ugyanakkor ragaszkodott ahhoz, hogy Oroszország „nem őrült meg”, és hogy saját nukleáris arzenálját pusztán védelmi elrettentő eszköznek tekinti.
     
  • Az orosz erők csapást mértek szerdán a Donyeck megyei Kurahove településre, ahol eltalálták a helyi piacot, a buszpályaudvart, valamint benzinkutakat és lakóépületeket, az eddigi értesülések alapján legalább nyolc civil életét vesztette és öten megsebesültek - közölte Kirilo Timosenko, az ukrán elnöki iroda helyettes vezetője. A tisztségviselő szavai szerint a település központját vették tűz alá rakéta-sorozatvetővel az orosz erők.
     
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt választotta meg az év emberének az amerikai Time magazin, arra hivatkozva, hogy a „pusztító orosz invázióval szemben tanúsított bátor ellenállásával” lelkesítette az ukránokat és elnyerte a világ tiszteletet. A magazin indoklása szerint „Volodimir Zelenszkij olyan módon mozgósította a világot, amire évtizedek óta nem volt példa”.

Fotó: Facebook/Volodimir Zelenszkij
Fotó: Facebook/Volodimir Zelenszkij

  • Az illetékes ukrán bíróság 12 év szabadságvesztésre ítélt egy Luhanszk megyei papot, a Moszkvához hű ukrán ortodox egyházi „szárny” liszicsanszki templomi elöljáróját, aki információkat szivárogtatott az oroszoknak az ukrán fegyveres erők szeverodonecki állásairól - hozta nyilvánosságra szerdán az Ukrán Biztonsági Szolgálat.
     
  • Több mint 70 amerikai gyártmányú HIMARS-rakétát semmisített meg egy nagy pontosságú föld-föld csapás Krivij Rihben, az ArcelorMittal acélgyár egyik üzemcsarnokában - jelentette be Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője a szerdai hadijelentést ismertetve. A tábornok szerint megsemmisült két sorozatvető, további négy pedig kritikus károkat szenvedett.
     
  •  Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter szerint összesen 15 országban 31 „gyanús csomagot” küldtek ukrán külképviseletekre. Az elmúlt héten Ukrajna nagykövetségei és tanácsadói Európa-szerte „véres” csomagokat kaptak, amelyek némelyike állatszemeket tartalmazott, amit Kijev „terror- és megfélemlítési kampánynak” nevezett.

(The Guardian, MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már a kormány is érdeklődött a jegybank és a kamara által alapított koalíció iránt
Imre Lőrinc | 2026. május 27. 18:01
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 51. küldöttgyűlését szerdán rendezték meg a Novotel Budapest City hotelben. Az MKIK elnöke, Nagy Elek mellett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, Varga Mihály is beszédet mondott, majd egy emlékérmét is átadott, amit a jegybank a kamara alapításának 175. évfordulója alkalmából bocsátott ki.
Makro / Külgazdaság Nem véletlenül vesz Kanada svéd repülőgépeket a Boeingek helyett
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 16:45
Mark Carney kanadai miniszterelnök bejelentette szerdán, hogy Ottawa a svéd Saab cégtől vásárol korai figyelmeztetésre szolgáló katonai repülőgépeket, és mellőzi az amerikai Boeing konkurens ajánlatát. Hangot adott annak, hogy Kanada csökkenteni kívánja függőségét az amerikai védelmi ipartól.
Makro / Külgazdaság Financial Times: Kong az ürességtől Trump Béketanácsának pénzügyi alapja
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 15:19
Szinte semmi nincs a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrejött Béketanács hivatalos pénzügyi alapjában, és a szerveződés jogi és politikai bizonytalanságok miatt nem tud hozzákezdeni fő céljának, a Gázai övezet újjáépítésének megvalósításához – írta szerdán a Financial Times.
Makro / Külgazdaság Ahol nincs vagyonadó, öröklési és ajándékozási illeték – de adózni kell a nyugdíj után
Elek Lenke | 2026. május 27. 14:57
A vagyonadó – szinte minden országban – része volt és ma is az a politikai csatározásoknak, főleg a baloldal részéről. Ugyanakkor, van ahol rájöttek, hogy egyrészt léteznek hátrányai – egyes cégek kivonulnának a piacról és csökkenne a munkahelyek száma –, másrészt egyszerűbb más módon megadóztatni a jövedelmeket és emelni az állam bevételét.
Makro / Külgazdaság Elképesztő dolog történik a benzinkutaton csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 13:11
Jelentős mértékű árváltozás jön.
Makro / Külgazdaság Még két államtitkári pozíció kelt el szerdán
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 13:04
Több szabadságot és bizalmat ígérnek az oktatásban.
Makro / Külgazdaság Ezek a legértékesebb kínai cégek
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 12:17
Tovább növelte előnyét az eddigi listavezető.
Makro / Külgazdaság Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 11:36
Az államtitkár szerint ez a döntés egyben hitvallás is.
Makro / Külgazdaság Miért nem akar találkozni Magyar Péterrel Ursula von der Leyen?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 10:56
Nem biztos, hogy összejön a miniszterelnök által csütörtökre ígért találkozó. Csúszhat a befagyasztott uniós források felszabadítása is?
Makro / Külgazdaság Életjeleket mutat az európai autópiac, de ez elég lehet a túléléshez?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 10:11
A német gyártók is növelni tudták eladásaikat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG