1p
Több ezer haszonállattal próbálják meg kibekkelni az általános üzemanyaghiányt.
Kubai földműves ökörrel szánt a Vinales-völgyben. (Forrás: Depositphotos)

Kuba 8 ezer további ökröt vet be mezőgazdasági munkákhoz, mert a súlyos üzemanyaghiány miatt sok traktor kihasználatlanul vesztegel - adta hírül csütörtökön a Kubai Kommunista Párt lapja, a Granma.

Az ökröket főleg cukornádültetvények szántásához használják majd, szállításhoz pedig lovakkal próbálják helyettesíteni a gépi lóerőt.

Kubában a mezőgazdaság nagyban gépesített, de több helyütt a parasztok máris visszatértek az "ökörerőhöz". A venezuelai válság súlyos gondokat okozott a szigetországban, mivel Kuba onnan elégítette ki kőolajszükségletének java részét.

A két ország ideológiai rokonsági alapon szövetségesi viszonyra lépett még 2002-ben Fidel Castro néhai kubai vezető és Hugo Chávez ugyancsak néhai venezuelai elnök uralma idején. Venezuela főként olajjal támogatta az amerikai embargó sújtotta Kubát, míg Havanna egészségügyi és kormányzati dolgozók ezreit küldte Venezuelába.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mit nekik a háború! – moszkvai gigaépítkezések kezdődnek
Elek Lenke | 2026. január 8. 17:26
Tizenöt év alatt a moszkvai beruházások megnégyszereződtek, a város ipari zónájának területe 10 millióról 13 millió négyzetméterre nőtt, és ezt a számot a következő öt évben megduplázni tervezik.
Makro / Külgazdaság Elgázolta a piaci lakáshiteleket az Otthon Start – kell aggódni?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:06
Minden öt forintból négyet támogatással helyeznek ki a bankok, az arány korábban fordítva volt. De mennyire nagy baj ez?
Makro / Külgazdaság Újabb kriptós cég lép le Magyarországról, a pénz kiutalása sem megy egyszerűen
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:47
Aki kiutalná a pénzét, annak az ügyfélszolgálattal kell egyeztetnie. Tovább dőlnek a hazai kripto-dominók.
Makro / Külgazdaság Alig győzték az ajánlatokat: újabb 256 milliárd forintot zsebelt be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:24
Alacsonyabb hozamok mellett is a tervezett összeg sokszorosát értékesítette államkötvényből az Államadósság Kezelő Központ.
Makro / Külgazdaság Így szegényedtek el a nyugdíjasok az elmúlt 12 évben Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:46
Nyílik az olló a dolgozók bére és a nyugdíjak között, ezen a 13. havi és a 14. havi nyugdíj bevezetése sem változtat. A nyugdíjak egyre alacsonyabbak a bérekhez képest. 
Makro / Külgazdaság A mosoly fagy az arcára annak, aki csütörtökön tankol
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 10:27
Hideg van, de legalább egyre olcsóbb a benzin.
Makro / Külgazdaság A lengyeleknél már összejött, amiről a magyar kormány csak álmodik
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:33
Gyere haza, lengyel fiatal program nélkül is özönlenek haza a lengyel vendégmunkások – sőt a britek is mennek velük.
Makro / Külgazdaság Újabb gyomrost kaptak a hazai kriptósok
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:03
Már péntektől kivonul a magyar piacról egy népszerű alkalmazás.
Makro / Külgazdaság Megint felvett 3 milliárd eurónyi hitelt a magyar kormány – de milyen kamatra?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:39
Sikeres volt az eurókötvény-kibocsátás, nagy érdeklődés mellett alacsonyabb kamatra vettek a befektetők.
Makro / Külgazdaság Budapesten szinte lépni sem lehetett a külföldiektől
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 08:30
A magyarok viszont kevesebbet utaztak novemberben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG