2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A csaknem 5 milliárd forintos beruházással a város minden pontján elérhetővé válik majd a távfűtés.

Megkezdődött a távfűtés bevezetése Budapest belvárosába, a fejlesztés költsége csaknem 5 milliárd forint, amit saját és uniós forrásból finanszíroz a Főtáv Budapesti Távhőszolgáltató Zrt. A Kéménymentes belváros programban a távhőszolgáltató Dél-Budáról az Erzsébet hídon átvezetve teremti meg a távfűtés lehetőségét az V. kerületben, majd később a szomszédos városrészekben is.

A rendszer kiépítése a tervek szerint novemberig tart, ez idő alatt számos forgalomeltereléssel kell számolni. majd később a szomszédos városrészekben. A forgalomeltereléssel járó időszak a tervek szerint szakaszosan, október 31-ig tart. Az Erzsébet hídon zajló munkák a forgalmat ugyanakkor nem zavarják majd, mert a két távhővezetéket a hídszerkezet alatt vezetik végig. A híd pesti hídfőjénél, illetve a Városház utcánál egy-egy nagy szerelőakna épül, amelyeket különleges eljárással készített föld alatti közműalagúttal kötnek össze, így a Kossuth Lajos utca belső szakaszán nem kell útburkolatot bontani és forgalmi korlátozást bevezetni.

Lezárások lesznek

A tervek szerint a teljes kivitelezés, a helyreállítással együtt jövő májusig lezárul. Herpai Attila, a társaság kommunikációs csoportvezetője szerint először a Főpolgármesteri Hivatal Városház utcai épülete, valamint közintézmények és üzleti fogyasztók kapcsolódnak rá a hálózatra, majd a társasházak számára is elérhető lesz a csatlakozás.

A távhőszolgáltatás költség- és energiahatékony, környezetbarát, valamint jelentősen csökkenti a városok légszennyezettségét. A statisztikák szerint a fővárosban 45 ezer gázfűtésű háztartás távhőre állítása évente csaknem 67 ezer tonna szén-dioxid, és 80 tonna egyéb káros anyag kibocsátásának csökkenését eredményezné.

A héten elkezdődött munkálatok miatt a Rudas Gyógyfürdő és a Döbrentei tér környékén várhatóak forgalmi korlátozások. A pesti oldalon a Március 15. téren, a Szabad sajtó útján, valamint a Kossuth Lajos utca és a Városház utca térségében kell számítani szakaszos lezárásokra. A budapesti hőgyűrű kiépítésével összekötik a főváros szigetszerű hőkörzeteit, ezzel a belső pesti kerületekben is bevezethetővé válik a távfűtés – tették hozzá.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nemet mondott a magyar kormány – bukik az EU B-terve?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 12:39
A kötvénykibocsátást elutasította Magyarország.
Makro / Külgazdaság Fontos döntés született Magyarországról, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 08:13
Megtörtént az év utolsó hitelminősítő felülvizsgálata.
Makro / Külgazdaság Hihetetlen, hogy milyen kartellezést lepleztek le a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 11:24
Tiltott módon egyeztettek az érintett cégek.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: kiábrándító képet adnak gazdaságunkról a legújabb GDP-adatok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:59
Lényegében 2022 nyarától nem képes érdemi növekedést felmutatni a magyar gazdaság.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb benzint hoz a Mikulás az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 10:22
Az átlagárak tovább csökkenhetnek.
Makro / Külgazdaság Megjött az adat, ami eldöntheti, hogy merre mozdul a GDP az év végén
Imre Lőrinc | 2025. december 5. 08:30
Éves szinten nagyobb a csökkenés a szeptemberi mutatóhoz képest, havi alapon viszont ismét enyhén bővült az ipar teljesítménye októberben.
Makro / Külgazdaság Van egy kis gond: csak első ránézésre jött jó hír az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:40
Felemás számokat közöltek.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek az euróövezetből, mi történt a kiskereskedelemmel?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 14:11
Stagnálás és növekedés is volt.
Makro / Külgazdaság Megint zsebrevágott 190 milliárdot az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:37
Pedig előzetesen 80 milliárddal is megelégedett volna. A kamatokkal is lejjebb lehetett kicsit menni.
Makro / Külgazdaság Megint változik a benzinár pénteken
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 12:08
Sőt, a gázolajé sem marad ugyanannyi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG