2p

Líbiában elfogták az Iszlám Állam dzsihadista csoport egyik tisztségviselőjét, a 2018-ban a fővárosban, Tripoliban elkövetett három halálos támadás kitervelőjét - jelentette be csütörtök este a líbiai Nemzeti Egységkormány vezetője.

Abdulhamid Mohammed Dbeibah televíziós beszédében közölte: "erőink kedden elfogták az Iszlám Állam terrorszervezet egyik vezetőjét, aki részt vett az országunk intézményei és elesett tisztségviselői ellen irányuló terrorcselekmények tervezésében és irányításában".

A műveletet a Különleges Elrettentő Erők (Rada Erők) és a 444-es Brigád közösen hajtotta végre Tripoli egyik keleti elővárosából kiindulva - közölte a kormány médiahivatala, amely nem szolgált további részletekkel a dzsihadista személyazonosságáról vagy állampolgárságáról. Dbeibah tévébeszédében egyben megerősítette kormánya elkötelezettségét a "terrorizmus minden formája elleni küzdelem iránt".

Líbiában fogták el az egyik vezetőt. Fotó: Depositphotos
Líbiában fogták el az egyik vezetőt. Fotó: Depositphotos

Öt éve, 2018. május 2-án 14 ember halt meg a líbiai Legfelsőbb Választási Bizottság székhelye ellen Tripoliban elkövetett öngyilkos merényletben, amelynek elkövetéséért az Iszlám Állam vállalta a felelősséget. Még abban az évben, szeptember 10-én a dzsihadista csoport öngyilkos merényletet hajtott végre a Líbiai Nemzeti Olajtársaság (NOC) székhelye ellen a főváros szívében, amelyben két ember meghalt, tíz munkatárs pedig megsebesült. Három hónappal később, december 25-én három ember, köztük egy líbiai diplomata halt meg a szintén az Iszlám Állam által vállalt, az ország külügyminisztériuma ellen elkövetett terrortámadásban.

Az ország biztonsági szerveinek Moammer Kadhafi diktátor 2011-es bukása óta tartó szétesését kihasználva az országszerte számos halálos áldozatot követelő támadást végrehajtó Iszlám Állam erődítményeket hozott létre a keleti Dernában és az észak-középső Szirtében, ahonnan 2018-ban, illetve 2016 végén kiszorították fegyvereseit. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Részvény, arany vagy ingatlan: mibe fektessünk válság idején?
Imre Lőrinc | 2025. október 9. 18:31
Válságról-válságra éljük az életünket, az elmúlt hat-hét évben teljesen más viszonyok alakultak ki a globális gazdaságban, mint a megelőző évtizedekben – hangzott el a lapcsoportunk által rendezett Klasszis Befektetői Klubon. A portfóliókat is ennek tudatában érdemes kialakítani: ideje lehet növelni a reáleszközök súlyát, és az sem mindig egyértelmű, hogy a kötvény lesz a nyerő befektetés.
Makro / Külgazdaság Ezt üzenték a horvátok a Molnak az Adria kőolajvezetékről
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 16:55
A Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat nem eladó, ilyen lehetőséget a kormány nem fontolgat – jelentette ki Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök a kabinet ülésén.
Makro / Külgazdaság Szavazzon! Ön szerint mekkora az élelmiszerek inflációja Magyarországon?
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 14:01
Vajon a hivatalos adatok megfelelnek az érzékelt inflációnak? Most kiderül.
Makro / Külgazdaság Kína már nem dilemmázik, kőkemény szigorításokat hoz
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 13:21
Ezek a ritka földfémek kulcsfontosságúak számos high-tech termék gyártásához.
Makro / Külgazdaság Ennek örülhetnek Németországban
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 11:29
Németország külkereskedelmi többlete a vártnál jelentősebben nőtt augusztusban júliushoz képest, amikor a behozatal csökkenése gyorsult, a kivitelé némileg lassult a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis honlapjára csütörtökön fölkerült adatok alapján.
Makro / Külgazdaság Csaba László: A nekünk járó uniós pénzek maximum 10-15 százalékát lehet egy kormányváltás után hazahozni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. október 9. 10:30
A közgazdász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja az október 8-ai élő műsorunk vendége volt. Az 5. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 85. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Felkúsznak az üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 10:15
Bár nem változnak az üzemanyagok nagykereskedelmi árai, a kutakon csütörtökön a benzin és a gázolaj is átlagban 1 forinttal kerül többe.
Makro / Külgazdaság Bizonygatják az oroszok, hogy nem okoztak fennakadást az ukrán dróntámadások
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 19:44
Az olajfinomítók csúcsra járnak.
Makro / Külgazdaság Nagy volt az egyetértés Varga Mihályék közt
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 15:28
Megjelent a kamatdöntési jegyzőkönyv.
Makro / Külgazdaság Nem hiszi el, hogy mekkora a költségvetési hiány
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 12:35
A kamatkifizetés okoz sok kiadást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG