2p

Kitüntetési ceremónia alatt érkezett a rakéta, de honnan tudhattak az oroszok az eseményről? Zelenszkij vizsgálatot ígér, de odaszólt főparancsnokának is. Hírek az ukrajnai háborúról.

  • Háromnapos gyászt hirdettek Kárpátalján a helyi katonákból szervezett 128. hegyi rohamdandár egy orosz rakétatámadásban elesett katonái emlékére. Az áldozatok számáról egyelőre nincs teljesen pontos információ, de legalább húsz katona esett el, egyesek viszont 28 áldozatról tudnak.
    A ballisztikus rakéta a front mögött biztonságosnak ítélt távolságra szabad ég alatt egy kitüntetési ceremóniára összegyűlt alakulat tagjai közé csapódott be. „Ez a tragédia elkerülhető lett volna” – mondta Volodimir Zelenszkij az esetről, és azt is bejelentette, hogy vizsgálat indul a támadás körülményeiről. A közösségi médiában az alakulat vezetőit heves bírálatok érik, egyesek pedig azt a kérdést feszegetik, hogyan szerezhetett a ceremóniáról és helyszínéről tudomást az orosz haderő.

 

  • Tovább nő a feszültség Ukrajna katonai és politikai vezetése között, miután Valerij Zaluzsnij főparancsnok a hétvégén megjelent interjújában borús képet festett a háború állásáról. Zelenszkij irodája éles hangon cáfolta Zaluzsnij állításait, hozzátéve hogy szavai Oroszországot segítették és pánikot keltettek Ukrajnában.
  • Oroszország és Szaúd-Arábia bejelentette, hogy legalább az év végéig visszafogják nyersolajexportjukat, ezzel a világpiaci árak emelkedését próbálva elérni.
  • Továbbra is heves harcok folynak a front több szakaszán, az oroszok tovább próbálkoznak Avgyijivka bekerítésével, ám az ukránok egyelőre minden támadást vissza tudtak verni. Hírek érkeztek arról is, hogy az ukránok felújították támadásaikat a déli frontszakaszon, Robotnije térségében, ám csak veszteségeket tudtak az oroszoknak okozni, újabb állásokat nem foglaltak el.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vagyonadó, kriptoszabályozás, kamatstop: órákon belül bejelenthetik a részleteket
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 07:52
A szerdai kormányülésen fontos döntéseket hoztak, ezek részleteit 11 órától ismertetik. Az uniós források felhasználásáról is döntés született.
Makro / Külgazdaság Kérdezzen Ön is Virág Barnabás volt MNB-alelnöktől – ma délután a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 07:49
A Varga Mihály jelenlegi jegybankelnöki tanácsadójával való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Nem csak a gyermektelenek, az egygyerekesek is rosszul jártak az eddigi családtámogatásokkal
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 07:23
Ugyan a gyermektelenek és a nagycsaládosok reáljövedelme is nőtt az elmúltt tizenhat évben, a kétgyerekes családok zsebelték be a legnagyobb életszínvonal-emelkedést.
Makro / Külgazdaság Oszkó Péter a vagyonadóról: a bejelentett mérték és alap nehézzé teszi az észszerű bevezetést
Csabai Károly | 2026. június 11. 05:44
A volt pénzügyminiszter, kockázatitőke-befektető, az O3 Partners elnöke lapcsoportunk Klasszis Investment and Wealth Management Summit 2026 című konferenciáján a Tisza-kormány által tervezett adóváltozásokról is elmondta a véleményét.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid: „Benyújtottukk a helyreállítási alapra vonatkozó tervet”
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 17:45
A kormány hivatalosan is benyújtotta a 10 milliárd eurós helyreállítási alap felhasználására vonatkozó tervét, ezzel újabb lépéssel került közelebb Magyarország az uniós pénzek hazahozatalához – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
Makro / Külgazdaság Ankarában tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 17:26
A magyar-török védelmi ipari kapcsolatok további erősítését szolgáló tárgyalásokra került sor Ankarában, ahol Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnök-vezérigazgatója, valamint a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. vezetősége a török védelmi ipar meghatározó szereplőivel folytatott egyeztetéseket.
Makro / Külgazdaság Idén mérsékelt GDP-növekedést várnak az MBH elemzői erős forint mellett
Sipos Ildikó | 2026. június 10. 16:49
Ha viszont jól használjuk fel az uniós forrásokat, akkor tartósan 3 százalék lehet a következő években a ráta.
Makro / Külgazdaság Meglódult az amerikai infláció
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 16:27
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnak megfelelő mértékben, erőteljesen gyorsult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme májusban az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics szerdán közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Átadták Magyarország legnagyobb akkumulátoros villamosenergia-tároló berendezését
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 14:38
Magyarország eddigi legnagyobb akkumulátoros villamosenergia-tároló létesítményét adták át a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Buj határában szerdán, a két, összesen 99,8 MW teljesítményű berendezés több mint 11,3 milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatásból épült meg.
Makro / Külgazdaság A pedagógusok teljesítményértékelésének megújítását jövő héten tárgyalhatja a parlament
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 14:04
Jövő keddre rendkívüli ülés összehívását kezdeményezte Forsthoffer Ágnes házelnöknél Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter öt törvényjavaslat megtárgyalása céljából, hogy azok elfogadása ne húzódjon az őszi ülésszakra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG