2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Nincs érdemi következménye a Wagner-csoport egynapos felkelésének az ukrajnai fronton egy friss elemzés szerint.

Az orosz védvonalak kitartanak, a „Jevgenyij Prigozsin által szervezett 'igazságmenet' és annak eddigi folyományai nem befolyásolták a katonai helyzetet”,  írja a varsói Keleti Tanulmányok Központja (OSW), amelynek elemzését a Heti Válasz idézte.

„A június 24-i nap második felében és a rákövetkező napok során végrehajtott műveletek megerősítették: Prigozsin lázadása nem csökkentette az oroszok harckészültségét”, tették hozzá.

Az oroszpárti szeparatisták által 2014-ben kikiáltott, úgynevezett Donyecki Népköztársaság katonái bevetésen Bahmut közelében (korábbi felvétel). Fotó: EPA/ALESSANDRO GUERRA
Az oroszpárti szeparatisták által 2014-ben kikiáltott, úgynevezett Donyecki Népköztársaság katonái bevetésen Bahmut közelében (korábbi felvétel). Fotó: EPA/ALESSANDRO GUERRA

Az elemzés kitér arra is, hogy Ukrajna nem döntött egy, a fennmaradó tartalékok bevetését is magában foglaló döntő csapás megindításáról, és továbbra is nyitott kérdés, hogy erre logisztikai és technikai oldalról felkészült-e.

Az ukrán offenzíva előrehaladása "továbbra is kizárólag az agresszor első védvonala előtt elterülő figyelési sávra korlátozódik", s egyértelműen gyengébb, mint az offenzíva első két hetében elért eredmények.

Az OSW szerint az ukrán ellentámadás összességében eddig kevés eredményt hozott, igaz, az ukrán erőknek a napokban sikerült hídfőállást létesíteniük a Dnyeper bal partján.

Az ellentámadás eddigi sikertelenségének okairól itt beszéltünk:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A gyenge GDP-adatot kommentálta Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. május 2. 09:31
Maradnak a célok, mondta a miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Brüsszelnél kopogtat a magyar kormány a védelmi kiadások növelése miatt
Privátbankár.hu | 2025. május 1. 14:46
Tizenkét tagállam – köztük Magyarország – kérte a nemzeti mentesítési záradék aktiválását a védelmi kiadások növelésére irányuló összehangolt fellépés keretében, hogy további költségvetési mozgástér álljon rendelkezésükre a védelmi kiadások növelésére – közölte az Európai Bizottság csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Nyugdíjas? Sebaj, több mint 14 ezer forintos órabért is össze lehet szedni a briteknél
Privátbankár.hu | 2025. május 1. 11:31
A brit nyugdíjasok között vannak olyanok, akik úgy érzik, hogy „van még benzin a tankban”, ezért vállalkozást indítanak sokszor azon a területen, ami korábban csak hobbijuk volt.
Makro / Külgazdaság Az amerikaiaknak mostanában esik le, mit is jelent igazából a vámháború
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 18:52
Az ATV Start lapszemléjében munkatársunkat kérdezték szerdán.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter már látja, mitől ugorhat a magyar GDP
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 16:39
A BMW és a CATL termelése hamarosan megkezdődik, illetve a BYD és a Mercedes gyárának építése is gőzerővel halad, és mindezek nyomán ugrásszerűen fog majd nőni a magyar bruttó hazai termék (GDP) – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Ukrajna órákon belül beadja a derekát?
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 16:06
Akár még szerdán aláírhatják a nyersanyagokat érintő megállapodást. 
Makro / Külgazdaság Okozott némi meglepetést a német infláció
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 15:51
Az elemzők által vártnál némileg kevésbé lassult az infláció áprilisban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis előzetes adatokon alapuló szerdai jelentése szerint.
Makro / Külgazdaság Magyar kőolaj- és földgázmezők feltárásába szállnak be a törökök
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 13:13
Új gázerőmű építéséről és két hazai kőolaj- és földgázmező feltárásáról és kitermeléséről született megállapodás Magyarország és Törökország között – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Kiderült, milyen árakra lehet számítani májustól a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 10:35
A munka ünnepén változatlan üzemanyagárakkal kezdjük a hónap első napját.
Makro / Külgazdaság Fontos gazdasági adatot közölt a KSH
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 08:57
2025. márciusban a kivitel volumene 5,0, a behozatalé 6,4 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszaki szintet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG