2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Azt is meg akarták volna nézni, hogy milyen a lakosság együttműködő hajlandósága abban az esetben, ha nem a háziorvos értesíti őket az oltás lehetőségéről.

Káoszba fulladt, végül le is fújták, pontosabban elhalasztották a múlt hétévégére tervezett tömeges oltási nekilódulást. Mint emlékezetes, szombatra és vasárnapra 74 ezer 18 és 59 év közötti alapbetegséggel rendelkező, az oltásra előzetesen regisztrált embert kellett volna berendelni a kórházakban felállított oltópontokra, de az egy nappal korábban kiküldött behívó sms-t olyanok is megkapták, akik már be voltak oltva, illetve sok esetben a lakóhelytól irreálisan távol eső oltópontra rendelték be a pácienseket. A kudarc miatt csakhamar le is fújták az akciót, egy újabb sms-ben.

A 24.hu most arról ír, hogy a birtokukba került kör-email szerint az Országos Kórházi Főigazgatóság (melytől a 74 ezer fős lista származott) szándéka az volt, hogy a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) adatai alapján 101 kórház, klinika és más fekvőbetegellátó intézmény 301 oltóhelyére rendeljék be lakóhely szerint az oltásra kijelölt embereket, előzetes, sms-es értesítéssel. 

Ha a rendszer nem mond csődöt, akkor az akció másodlagos célja az lett volna, hogy feltérképezzék, hogy milyen a lakosság együttműködő hajlandósága abban az esetben, ha nem a háziorvos értesíti őket az oltás lehetőségéről.

Az OKFŐ a kórházaknak kiküldött körleveléhez csatolta a táblázatot, mely azt tartalmazta, hogy az egyes intézményeknek hány kiértesítettet kell fogadnia, és ehhez hány oltópontot kell felállítani. Az e-mailhez csatolva ott volt egy olyan Excel-fájl is, mely a behívásra kiválasztottak adatait tartalmazta: a vakcinainfó oldalon a regisztráció alkalmával megadott TAJ-számot, a telefonos és elektronikus elérhetőséget, valamint a lakcímet. Takács Péter OKFŐ-s főigazgató-helyettes későbbi levelében arra kérte a kórházakat, hogy töröljék véglegesen és visszavonhatatlanul ezt az adattáblát.

(24.hu)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ketyeg az óra: a kormány hazahozna minden EU-s pénzt, felülvizsgálják a kiemelt beruházásokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 17:44
Ezek voltak a kormányszóvivői tájékoztató legfontosabb témái.
Makro / Külgazdaság Megint sokkal drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 12:27
Ezúttal mindkét üzemanyagtípusnál jelentősebb emelés érkezik.
Makro / Külgazdaság Kapitány István döntött: kirúgta a Posta vezérét is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 11:29
Láng Géza utódját még keresik.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Nem abból a kőbányából érkezik a paksi beruházásra a több tonna kő, amire sokan gondolnak”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:30
Magyar Péter miniszterelnök és két szakember tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzettel kapcsolatban. Arról is beszélt, hogy a két beruházásról döntöttek a Duna vízszintjének megemelése érdekében.  
Makro / Külgazdaság Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Itt az előrejelzés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:46
Péntekre sem érkezik újabb nagykereskedelmi árváltozás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
Makro / Külgazdaság Nagyot megy az autógyártás, de van egy magyar ágazat, ami ennél is meredekebben bővül
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 08:59
A számítógép, perifériás egység gyártása 116 százalékkal emelkedett egy év alatt. Az ipar összességében bővült éves alapon, de májushoz képest júniusban visszaesést mért a KSH.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG