|
| (Fotó: BKV) |
Leállították az 1-es villamos mozgólépcsőit, mivel az azokat felügyelő biztonságiakat nem tudja tovább fizetni a BKV - írja az Index kedden. A lap szerint ez az első jele annak, hogy nem sikerült a fővárosnak megegyeznie a kormánnyal a közösségi közlekedés finanszírozásáról.
A biztonsági őrökre egyébként nem lenne szükség, ha elkészült volna a mozgólépcsőkért felelős távfelügyeleti rendszer, de egyelőre az sincs befejezve. Az Index szerint nem csak ezen vonalon búcsúzhatunk el a biztonságiaktól: hamarosan drasztikus leépítés várható a BKV állományában, így kevesebb ellenőrre lehet majd számítani.
Ezzel egy újabb fejezete nyílt a BKV körüli huzavonának: legutóbb Tarlós István főpolgármester azt mondta, ha a kormány nem ad sürgősen pénzt, leáll az agglomerációs tömegközlekedés.
A BKK és a BKV egyelőre nem kommentálta a lap értesüléseit.
A Tisza képviselői benyújtották a közmédia teljes átalakítására vonatkozó törvényjavaslatukat.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac





