Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Erősödik a koronavírus-járvány nyári hulláma Csehországban. Az elmúlt hét nap alatt 14 710 új koronavírus-fertőzést mutattak ki a laboratóriumi vizsgálatok, mintegy 4500-zal többet, mint az előző héten - derült ki a cseh egészségügyi minisztérium honlapján szombaton közölt legfrissebb adatokból.

Megnőtt a kórházban kezelt betegek száma is. Jelenleg több mint 730 embert kezelnek a kórházakban, ami egyharmaddal több, mint az egy héttel ezelőtti adat. Április vége óta most a legmagasabb a kórházban kezelt koronavírusos betegek száma. Július elején a kórházi betegek száma 220 körül mozgott. Az orvosok 29 ember állapotát minősítették súlyosnak, ez a duplája az egy héttel ezelőtti számnak.

A legrosszabb a helyzet Prágában, ahol jelenleg százezer lakosra már 2227 igazolt fertőzött jut. A legjobb helyzet az észak-csehországi Libereci régióban van, ahol százezer lakosra 83 fertőzött jut. Az országos átlag 138.

Fokozódik a helyzet. Fotó: Pixabay
Fokozódik a helyzet. Fotó: Pixabay

A nyári koronavírus-hullám fertőzéseit az orvosok szerint túlnyomó többségben az omikron BA.4 és a BA.5 variánsa okozza. Szakértői várakozások szerint a nyári Covid-hullám július végén, augusztus elején tetőzhet Csehországban. Általános vélemény, hogy a valóságban több a fertőzés, mint amit a vizsgálatok kimutatnak. A tesztek száma ugyanis, bár mérsékelten növekszik, csak napi tízezer körül mozog, ami aránylag alacsonynak mondható.

A koronavírus-járvány kitörése, tehát 2020 március eleje óta 3,96 millió igazolt fertőzést mutattak ki Csehországban, ezek közül mintegy 280 ezer esetben ismételt megbetegedésről volt szó. A Covid-19-cel összefüggő szövődményekben eddig 40 380 ember halt meg. A múlt héten az elhunytak száma 14 volt.

A 10,7 milliós Csehországban eddig 6,9 millióan vették fel a fertőzés elleni védőoltást, közülük 4,26 millióan a harmadik adagot is. Keddtől a negyedik oltás felvétele is lehetséges. Ezt eddig mintegy 13 ezer személy vette fel.

Országos védőintézkedések egyelőre nincsenek, és a szaktárca nyilatkozata szerint ezek bevezetését pillanatnyilag nem is tervezik. Számos helyen, például egészségügyi intézményekben, idősotthonokban azonban ajánlják, sőt olykor meg is követelik az arcmaszkok használatát. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Otthon Start: Még egy nagy változást jelentettek be
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 12:53
Az MNB is beállt az Otthon Start program mögé.
Makro / Külgazdaság Romlást várnak a magyar nyugdíjasok az anyagi helyzetükben
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 09:55
Borúsan látja a saját pénzügyeit a lakosság, különösen a nyugdíjasok számítanak nagy arányban arra, hogy romlani fog az anyagi helyzetük. Az inflációt is kétszer akkorának érzik, mint amit a KSH mér, a családi adókedvezmény emelése pedig elmegy a napi kiadásokra – írja a laptársunk, az Mfor.hu.
Makro / Külgazdaság Robotol az ország, mégis nullán a magyar gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 08:32
A GDP második negyedéves adatát közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Ettől az adattól aligha lesz népszerűbb a kormány
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 06:33
Érkezik a bizonyíték a gazdaság állapotáról.
Makro / Külgazdaság Trump szerint India elengedné a vámokat, de már késő
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 19:55
Az amerikai elnök szerint az ország elkésett.
Makro / Külgazdaság Mit nekünk Barátság vezeték? Szijjártó Péter nagy bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 13:22
2027 végéig elkészül egy hazai vezetékszakasz.
Makro / Külgazdaság Tovább közelíti a 600 forintos szintet a dízel ára
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 12:09
Keddtől bruttó 2 forinttal emelkedhet a gázolaj nagykereskedelmi ára, amit a kutak beépíthetnek az árazásukba. A városi és az autópálya szélén lévő benzinkutak között óriási árkülönbség lehet.
Makro / Külgazdaság Nem Trump, hanem a Legfelsőbb Bíróság dönt a vámokról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 10:47
Egyelőre 7-4 arányban vesztésre áll Donald Trump vámjainak ügye a kerületi bíróságon, az elnöknek hat hete maradt a fellebbezésre.
Makro / Külgazdaság Éves mélyponton az ipari termelői árak emelkedése
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 08:35
A termelői árak 4,5 százalékos éves emelkedése jobban néz ki a januári 9,1 százaléknál. Az energiaipari export azonban felfele húzza a számokat.
Makro / Külgazdaság A tévénézők leválnának az orosz kőolajról, Hernádi Zsolt nem
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 08:06
A százhalombattai finomítót csak katasztrófa esetére teszik képessé más típusú olaj feldolgozására. Ha leállna a Barátság kőolajvezeték, napi 170 tartálykocsi üzemanyagot kellene máshonnan beszerezni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG