2p
Rick Scott, floridai kormányzó azonnali evakuálásra szólította fel a Florida déli részén élőket az Irma hurrikán miatt.
EPA/Thais Llorca

Floridában nemcsak a déli vidékeken, hanem az egész államban készülni kell a hurrikánra fogalmazott Rick Scott. Irma nagyobb, gyorsabb, erősebb és veszélyesebb, mint az 1992-ben pusztított Andrew hurrikán - figyelmeztetett a kormányzó, hozzátéve, hogy a házakat újjáépíthetjük, de az életeket nem.

Rick Scott már hétfőn szükségállapotot hirdetett ki Florida valamennyi megyéjére, szerdán délelőtt pedig elrendelte a Nemzeti Gárda készültségét és a közintézmények és iskolák bezárását péntektől. Az Irma hurrikán ugyanis várhatóan szombaton ér partot Floridában. A legújabb hurrikánnal mi is többször foglalkoztunk a Privátbankár.hu-n. >>>

Donald Trump elnök rendkívüli állapotot hirdetett ki Floridában, Puerto Ricóban és az amerikai Virgin-szigeteken. Szerda reggeli Twitter-üzenetében az elnök közölte: szorosan figyelemmel kísérjük a hurrikánt, munkatársaim, akik kiváló munkát végeztek Texasban, már Floridában vannak.

A közelgő hurrikán veszélyességére figyelmeztetett a Fehér Ház belbiztonsági  tanácsadója, Tom Bossert. A tanácsadó szerdán egy washingtoni biztonságpolitikai konferencián tért ki a várható veszélyekre, s mint fogalmazott: az újabb hurrikán valóban nagyon félelmetes és válsággal kell szembenéznünk.

Az amerikai külügyminisztérium közleményt adott ki, amelyben óva int a kubai utazásoktól és arra sürgeti az amerikaiakat, hogy gondolják át esetleges útiterveiket, mert a hurrikán Kubában is életveszélyes pusztításokkal jár majd.

Közelít

Az Irma hurrikán jelenleg a francia Saint Martin és Saint Barthélémy szigeteknél tombol, a Bahamákon - ahol arra számítanak, hogy a vihar hat méter magas hullámokat korbácsol majd - Hubert Minnis kormányfő bejelentette, hogy mind a hat szigeten tart az evakuálás.  Az amerikai Hurrikán Központ előrejelzései szerint a hét végéig nem csökken a vihar erőssége, és Irma várhatóan 5-ös erősségű hurrikánként csap le Floridára.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Napi 4500 járatot kell törölni a Trump-féle rekordleállás miatt
Privátbankár.hu | 2025. november 6. 06:51
Nem kapnak fizetést a légiirányítók, korlátozni kell a forgalmat.
Makro / Külgazdaság Trump ennek az adatnak aligha örült
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 19:55
A vártnál rosszabb lett egy amerikai gazdasági szám.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályék közt megint óriási volt az egyetértés
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 19:33
Egyhangú volt a kamatdöntés.
Makro / Külgazdaság Tömegével zárják be Ukrajnában a gyógyszertárakat
Kormos Olga | 2025. november 5. 19:13
Csak két patikalánc 175 telephelye szűnt meg az év eleje óta a háborúban álló Ukrajnában, de a többi sincs jó helyzetben.
Makro / Külgazdaság Két világhatalom közé szorult Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 17:10
A magyar miniszterelnök amerikai útja akár a választások szempontjából is izgalmas lehet, azon ugyanis energetikai kérdések, többek között a korábban bejelentett orosz cégek elleni olajembargó is terítékre kerül. Ha Orbán Viktornak nem sikerül haladékot kapnia Donald Trumptól annak a hazai üzemanyagárakra is hatása lehet, többek között erről is beszélt kollégánk, Király Béla az ATV Reggeli Start cím műsorában.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe fog kerülni a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 11:44
Továbbra sem változnak a nagykereskedelmi árak a benzin és a gázolaj tekintetében sem.
Makro / Külgazdaság Megjött a Trump-hatás az amerikai autóeladásokra
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 19:21
Az Egyesült Államokban csökkent a könnyű járművek értékesítése októberben, mivel a szövetségi kormány elektromosautó-támogatásainak megszűnése visszavetette a keresletet az akkumulátoros járművek iránt. Emellett a munkaerőpiac lassulása és a vámok miatt várható áremelkedés is korlátozhatja az idei évben a lehetséges fellendülést.
Makro / Külgazdaság Lesz ítélet az MNB-botrányokban a választásokig? Erről is kérdezzük Simor Andrást a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 11:09
A volt jegybankelnök, közgazdász november 12-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor nekiment a K&H Bank elemzőjének
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 09:42
A kormányfő szerint beálltak a bankok a Tisza párt mögé, ezért kritizálják a gazdaságpolitikáját. 
Makro / Külgazdaság Vidéken alig épült idén új lakás az országban
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 08:30
Budapest után a legtöbb új lakást Siófokon adták át.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG