2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Összességében csökkentek tavalyhoz képest az ipari árak, de ez csak az exportértékesítésnek köszönhető. Havi szinten pedig ismét növekedést látunk minden fronton.

2023 augusztusában az ipari termelői árak átlagosan 2,3 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 8,6 százalékkal nőttek, az exportértékesítéséi 7,6 százalékkal csökkentek.

A KSH értékelése szeirnt a nagy eltérést elsősorban az okozta, hogy az alapvetően hazai piacra termelő, azon belül nagy súlyt képviselő energiaiparban a belföldi értékesítési árak meghaladták az egy évvel korábbi szintet, miközben az exportértékesítési árak már jelentősen elmaradtak attól.

Az ipari termelői árak alakulásában az alapanyagok drágulása és az előállítási költségek emelkedése, továbbá a forint euróval szembeni, egy év alatt történt erősödése is szerepet játszott.

Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 0,3, az exportértékesítési árak 0,9 százalékkal nőttek, így az ipari termelői árak összességében 0,7 százalékkal emelkedtek.

2023 augusztusában a 2022. augusztusihoz képest:

  • A belföldi értékesítés árai átlagosan 8,6 százalékkal növekedtek, ezen belül a 65 százalékos súlyt képviselő feldolgozóiparban 2,2, a 30 százalékos súlyú energiaiparban (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) – részben a hatósági ár szabályozásának módosításai következtében – 18,4 százalékos volt a drágulás. Az élelmiszeripar értékesítési árai 9,3 százalékkal emelkedtek.
  • Az ágazatok rendeltetés szerinti csoportjai közül belföldön az energia- és továbbfelhasználásra termelő ágazatokban együttesen 7,5, a beruházási javakat gyártókban 6,0, a fogyasztási cikkeket gyártókban 11,5 százalékkal emelkedtek az árak.
  • Az ipari exportértékesítési árak 7,6 százalékkal csökkentek, ezen belül a 90 százalékos súlyt képviselő feldolgozóiparban 0,9, a 9,8 százalékos súlyú energiaiparban 61,0 százalékkal voltak alacsonyabbak az árak.

2023. január–augusztusban a 2022. január–augusztusihoz képest:

  • A belföldi értékesítés árai 37,7, az exportértékesítéséi 3,4 százalékkal emelkedtek, így az ipari termelői árak összességében 14,6 százalékkal voltak magasabbak.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A vártnál korábban sikerült: jó hírt hozott Paksról Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 17:37
A fenékküszöb már szombaton összeér.
Makro / Külgazdaság Bemondtak egy összeget: sokmilliárdos kiesést okoz a Brexit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 16:42
Iparági elemzők szerint évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit.
Makro / Külgazdaság Eldurvult a vámvita: nem akármilyen figyelmeztetést adtak ki az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:40
A pánikszerű vécépapír-felvásárlástól tartanak.  
Makro / Külgazdaság 100 ezer dollárt kaszált Trump beszédein a Fehér Ház szemfüles dolgozója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 11:52
Trump beszédeinek előzetes ismeretéből csinált pénz a Fehér Ház egyik volt alkalmazottja.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzés: a magyarok többsége hat évnél gyorsabban eredményeket vár az NVVH-tól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:35
Megjelent az Europion új kutatása, amelyben Unger Anna Róza személyéről és a hivatal munkájáról is kérdeztek.
Makro / Külgazdaság Ők szerzik vissza a vagyonokat: közzétették az Unger Anna és Tasnády Katalin megválasztásáról szóló döntést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:03
A péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg az Országgyűlés erről szóló határozata, amelyet Forsthoffer Ágnes házelnök, és az Országgyűlés két jegyzője jegyez.
Makro / Külgazdaság Trump örülhet: méretes olajvagyonra tette rá a kezét Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 08:35
A becslések szerint Venezuela olajkészletének mintegy egyötödét jelenti.
Makro / Külgazdaság Felfoghatatlan összeg nyomába indul az NVVH, Unger Anna első interjúját adta elnökként
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 19:43
Arról is beszélt, miért tarthatnak egyes eljárások akár hat évnél is tovább.
Makro / Külgazdaság Az NVVH elnöke és helyettese is 24 órás rendőri védelmet kap
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 17:42
Éjjel-nappal vigyáznak Unger Anna Rózára és Tasnády Katalinra.
Makro / Külgazdaság Csökkent a dízelár, de a benzinesek nem örülhetnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 16:36
A dízel nagykereskedelmi ára változatlan marad, a benziné emelkedik szombaton.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG