2p

Az elemzők által vártnál jelentősebben lassult a németországi infláció szeptemberben éves szinten a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis előzetes adatokon alapuló hétfői jelentése szerint.

Szeptemberben a fogyasztói árindex 1,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Egy hónappal korábban, augusztusban 1,9 százalékon állt az éves infláció Németországban. Elemzők véleményének az átlagában magasabb, 1,7 százalékos éves infláció szerepelt szeptemberre. A fogyasztói árak havi összevetésben változatlanok maradnak, miután augusztusban 0,1 százalékos csökkenést jegyeztek föl.

Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított éves maginfláció 2,7 százalék volt szeptemberben, miután augusztusban 2,8 százalék volt
Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított éves maginfláció 2,7 százalék volt szeptemberben, miután augusztusban 2,8 százalék volt
Fotó: Depositphotos

Németországban az energiaárak 7,6 százalékkal estek szeptemberben az egy évvel korábbihoz képest, miután augusztusban 5,1 százalékkal csökkentek. Eközben az élelmiszerárak gyorsuló ütemben, 1,6 százalékkal emelkedtek éves bázison az augusztusi 1,5 százalékos drágulást követően. A szolgáltatások árnövekedése 3,8 százalékra lassult az augusztusi 3,9 százalékról.

Ugyancsak előzetes adatok szerint az uniós összehasonlítási célokra kalkulált HICP harmonizált fogyasztói árindex szeptemberen éves bázison 1,8 százalékra csökkent az augusztusi 2 százalékról. Havi összevetésben 0,1 százalékos csökkenést jegyeztek föl az augusztusban regisztrált 0,2 százalékos csökkenést követően.(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG