2p
Bíróság kényszeríti a Külügyminisztériumot, hogy vizsgálja meg Hillary Clinton külügyminisztersége alatti levelezését. Akár vádat is emelhetnek.

Tovább gyűrűzik Hillary Clinton email-botránya: az Egyesült Államok Külügyminisztériuma bírósági utasítás miatt kénytelen vizsgálni a demokrata elnökjelölt Hillary Clinton levelezését, amely mintegy 14 900 emailre terjed ki. Mint ismert, az elnökjelölt külügyminisztersége idején a saját, védtelen magánszerverén használta a külügyé helyett, így érzékeny információk szivárogtak ki - írja a Reuters.

Az ügyben kihallgatást is tartanak szeptember 23-án, ami azt jelenti, hogy bizonyos üzenetek tartalmára még az elnökválasztás előtt fény derülhet.

Mark Toner, a külügyi sajtószóvivő elmondta, már vizsgálják az üzeneteket, de egyelőre nagyon nehéz megkülönböztetni, hogy melyik tartozik munkához és melyik magánélethez. Az eddig átvizsgált nagyjából 30 000 üzenetből 2000 tartalmazott titkos információkat, a fennmaradókat pedig egy 55 000 oldalas dokumentumban tette elérhetővé a minisztérium.

Hillary Clinton egyelőre jobban szerepel Donald Trumpnál a közvélemény-kutatásokban, azonban valószínű, hogy ellenfele talál majd a levelek között olyasmit, amit a maga hasznára fordíthat.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bemondták, mennyit nőhet a GDP és mennyibe fog kerülni az euró
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 11:12
Az ING szakértői erre számítanak.
Makro / Külgazdaság Erre jutottak egymással a Visegrádi Négyek
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 09:22
Szoros együttműködésre törekszenek.
Makro / Külgazdaság Nem kivezeti, hanem felcsavarja az extraprofit adóját a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 08:44
A Mol terhei nőnének az új javaslat értelmében.
Makro / Külgazdaság Hirtelen betoppant több ezer magyar dolgozó Ausztriába
Kollár Dóra | 2026. június 24. 05:44
Elindult a nyári szezon a szomszédos országban.
Makro / Külgazdaság A Visegrádi Négyek Magyarországon találkozott, a hétéves EU-s költségvetés kiemelt téma volt
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 19:51
A Visegrádi Négyek (V4) magyarországi csúcstalálkozója után tartottak közös tájékoztatót a miniszterelnökök.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: „mini kamatcsökkentési ciklus indul”
Imre Lőrinc | 2026. június 23. 17:50
Bár a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az óvatosabb, 25 bázispontos csökkentés mellett döntött a júniusi ülésén, Varga Mihály jegybankelnök bejelentette, hogy egy „mini kamatcsökkentési ciklus” indul, amibe 3, egyenként 25 bázispontos vágás is beleférhet.
Makro / Külgazdaság Hatalmas pálfordulás Varga Mihályéknál
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 15:20
A Magyar Nemzeti Bank a három hónappal korábban még 3,8 százalékos idei inflációs célját jelentősen, kereken 2 százalékponttal vitte le. Ez annak ismeretében érdekes, hogy ugyanakkor nem mertek 25 bázisponttal nagyobbat vágni az alapkamaton.
Makro / Külgazdaság Nagy svunggal megy neki a V4-csúcsnak Magyar Péter, de ez nem lesz könnyű menet
Litván Dániel | 2026. június 23. 15:19
Komoly erőt képviselhet a Visegrádi Együttműködés – ha sikerül közös pontokat találnia a négy kormányfőnek. Csak nem biztos, hogy ez olyan könnyű lesz.
Makro / Külgazdaság Óvatosabb maradt a jegybank, de február után itt az újabb kamatcsökkentés
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 14:01
A várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa. Az irányadó ráta így 6,25 százalékról 6 százalékra süllyedt.
Makro / Külgazdaság Megszavazták: újra búcsút inthetünk a rögzített áraknak
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 13:13
Az Országgyűlés mai döntését követően már hivatalos, hogy kivezetik ezt az árszabást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG