2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Ez történt az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan az elmúlt órákban.

  • Tovább folynak az orosz rakétatámadások Ukrajna ellen. Szombati ukrán közlések szerint Dnyipro városa elleni támadásban minimum 13-an sérültek meg. Az orosz szeparatisták közlése az ukrán erők Donyecket lőtték. Egy ember meghalt, egy megsérült.
  • Egy héten belül háromszor hajtott végre fogolycserét Ukrajna és Oroszország. A legutolsó fogolycserénél 12 ukrán és 9 orosz fogoly térhetett vissza hazájába.
  • Kijevben és a környékén több millió ember maradt áram nélkül, miközben a hőmérséklet fagypont alá süllyed, ma pedig erős havazásra lehet számítani.
    Tűzoltók dolgoznak egy rakétatalálatot kapott lakóháznál Vishhorodban Kijev közelében 2022. november 23-án. Fotó: EPA/OLEG PETRASYUK
    Tűzoltók dolgoznak egy rakétatalálatot kapott lakóháznál Vishhorodban Kijev közelében 2022. november 23-án. Fotó: EPA/OLEG PETRASYUK

    Az Ukrenergo energetikai cég arra kérte az árammal rendelkezőket, hogy spóroljanak a fogyasztással, mert így is hozzájárulhatnak ahhoz, hogy másoknak is jusson áram. Az áramszolgáltatók az igények mindössze háromnegyedét tudják fedezni, emiatt az egész országban korlátozások és áramszünetek vannak.      

    Mint ismert, az orosz rakétatámadások az ukrán energia-ellátást próbálják megbénítani.
  • Az Ukrajnának juttatott, többek között német támogatásokat tekintve egyre világosabb, hogy Oroszország nem fogja megnyerni ezt a háborút, jelentette ki Olaf Scholz szombaton a Német Szociáldemokrata Párt rendezvényén Cottbusban.

    A német kancellár megismételte korábbi ígéretét: addig támogatják Ukrajnát, amíg szükséges.
  • Európa egységes a célok tekintetében, a legfontosabb az, hogy Oroszország ne jelentsen veszélyt Európa biztonságára, és ehhez szükség van egy szuverén Ukrajnára, jelentette ki Orbán Viktor szombaton. A miniszterelnök, egyben a Kereszténydemokrata Internacionálé alelnöke videókonferencia keretében részt vett a jobboldali világszervezet Panamavárosban zajló vezetőségi ülésén.

    Az eszközök, különösen a szankciók kapcsán azonban eltérnek a vélemények, fejtette ki, hozzátéve: ezek a viták továbbra is velünk maradnak.
  • Több mint 10 ezren érkeztek Ukrajnából szombaton. Az ukrán-magyar határszakaszon 5857-en léptek be szombaton Magyarországra, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 4253-an nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek.

    (Forrás: Süddeutsche Zeitung,  Frankfurter Allgemeine Zeitung, MTI)
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Papíron egyre többet ér az átlagfizetés, de a lakosság ezt nem érzi
Vámosi Ágoston | 2025. október 17. 14:33
A nettó mediánkereset végre meghaladja az 1000 eurót Magyarországon, de a reálbér-növekedés a tavalyinak a felét sem teszi ki. Az elemzők egy része szeptemberben gyorsuló bérnövekedést vár a pedagógusok bérfejlesztése miatt, miközben augusztusban is az oktatásban emelkedtek a legnagyobb mértékben a keresetek.
Makro / Külgazdaság Az igazság pillanata: ezt érte el Trump a vámokkal
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 12:20
Csökkent az amerikai költségvetés hiánya a 2025-ös pénzügyi évben.
Makro / Külgazdaság Ez tényleg lesújtó lett: erőt vett magán az infláció
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 11:50
A kontinensen emelkedik az infláció, Magyarország hátulról az ötödik.
Makro / Külgazdaság Ha hétvégén elutazna, ennyiért tankolhatja meg az autót
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 11:15
A dízelnél szombattól árcsökkenés lesz.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter Washingtont és Moszkvát is hívta a budapesti csúcs miatt
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 09:00
Égnek a vonalak Budapest és Washington, illetve Budapest és Moszkva között.
Makro / Külgazdaság Lassult a fizetések növekedése, a reálkereseteké is
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 08:30
Folytatódott a bérnövekedési ütem, de a nyár végére visszavett a tempóból.
Makro / Külgazdaság Mekkora igazából az infláció? Elképesztő számokat mond be a magyar lakosság
Privátbankár.hu | 2025. október 17. 07:22
25 százalék? A KSH által jelentett inflációs adat öt-hatszorosát érzi a magyar lakosság egy friss felmérés szerint.
Makro / Külgazdaság Lehangoló hírt közölhetnek Ursula von der Leyenék
Csabai Károly | 2025. október 17. 05:39
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat ma teszi közzé a szeptemberi inflációs adatokat. A legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körkép előrejelzése szerint jottányival sem sikerült előrelépnünk, a 27 uniós tagország összevetésében ugyanúgy a huszonharmadikak vagyunk, mint egy hónappal korábban. Ami azt jelenti, hogy csak négy EU-s államban magasabb a fogyasztóiár-index, mint nálunk.
Makro / Külgazdaság Óriási változás: már 2027-től nem importálhatnánk olajat és földgázt Oroszországtól?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 18:03
Ezt célozza az Európai Parlament két szakbizottságának új javaslata.
Makro / Külgazdaság Töredékét keresték csak meg az eurót használó államok a várt összegnek
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:22
Egy évvel ezelőtt még sokkal nagyobb volt a külkereskedelmi többlet, most pedig a sokszorosára számítottak az elemzők.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG