2p
Hiába születnek többen, kétszer annyian halnak meg, és házasságot is kevesebbet kötünk.
MTI Fotó: Mohai Balázs

Éves szinten ugyan némileg többen születtek májusban, az év ötödik hónapjában 7549 gyermek született, ami egy impozáns 9 százalékos növekedést jelent, miközben a halálozások száma 2,3 százalékkal, 10 094-re csökkent. Ez akár még jó is lehetne, ám az év első öt hónapjának adatai elkeserítőek: januártól-májusig 36 508 gyerek született, ami alig 0,7 százalékkal több, mint a tavalyi év azonos időszakában, miközben a január-februárban látott kiugrás miatt 59 592 magyartól vettünk végső búcsút – 11 százalékkal többtől, mint tavaly, ezt közölte a KSH a Privátbankár.hu-val. A természetes fogyás így 23 084 fő volt, 5404-gyel több az egy évvel korábbinál.

A házasságkötések számának hosszabb időszak óta tartó nagymértékű emelkedése mostanra megtorpant, és 2017 első öt hónapjában visszaesett az egy évvel korábbihoz képest. Az idén január–májusban anyakönyvezett 15 402 frigy 8,9 százalékkal, számszerűen 1503-mal volt kevesebb az előző év azonos időszakához képest. A szökőnaphatás figyelembevételével a házasságkötések számának visszaesése valamivel kisebb mértékű volt. Ezen belül a januári enyhe növekedést leszámítva, a február–májusi időszakban átlagosan 9,5 százalékkal mérséklődött a frigyek kiigazított száma.

Rosszabbak az arányok

Ezer lakosra 9,0 élveszületés és 14,7 halálozás jutott. Az előbbi 0,1, az utóbbi 1,5 ezrelékponttal magasabb volt az előző év azonos időszakára számított értéknél, ennek eredményeként a természetes fogyás 1,4 ezrelékponttal, 5,7 ezrelékre emelkedett. Az év első öt hónapjában ezer élveszületésre 3,8 csecsemőhalálozás jutott, ami 0,7 ezrelékpontos visszaesést jelent az előző év január–májusi időszakhoz képest. A házasságkötési arányszám 3,8 ezrelékes értéke 0,3 ezrelékponttal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetjük a német inflációs adatokat? Az energia még olcsóbb is lett
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 09:09
Pedig az élelmiszerek ott is az átlagnál jobban emelkedtek.
Makro / Külgazdaság Rossz szájízzel mehet raportra a Karmelitába Lázár János
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 08:30
Rosszabbak lettek a miniszter által felügyelt építőipar januári adatai az egy hónappal korábbiaknál.
Makro / Külgazdaság Példátlan adatot mondott az OECD
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 09:17
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban történelmi mélypontra, 4,8 százalékra csökkent a munkanélküliség januárban, miután az előző öt hónapban 4,9 százalékon stagnált.
Makro / Külgazdaság Irgalmatlan sallert kapott a magyar akkumulátorgyártás
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 08:30
Januárban az ipar közel 4 százalékkal esett vissza. Az ágazatok többsége mínuszban zárta az év első hónapját. 
Makro / Külgazdaság A Putyin–Trump „álomcsapat” megbukhat a valóság tesztjén
Privátbankár.hu | 2025. március 13. 07:07
Oroszország és az Egyesült Államok képviselői a gazdasági együttműködés lehetőségéről is tárgyalnak, ami elvileg közös nyersanyag-kitermelési projektek indításához vezethet. Elvileg.
Makro / Külgazdaság Európa hátat fordítana az Egyesült Államoknak, háromszintes bástya épül
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 15:02
A szakemberek és a politikusok is egyetértenek abban, hogy jelentősen mérsékelni kell az EU kiszolgáltatottságát az amerikai technológiai infrastruktúrának. Ez azonban nagyon drága mulatság.
Makro / Külgazdaság Senki sem énekelt ki Matolcsy Györgyék utolsó kórusából
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 14:37
Az új jegybankelnök érkezése előtti utolsó kamatdöntő ülésen is teljes volt az egyetértés.
Makro / Külgazdaság Szinte ingyen adják már a benzint a kutakon
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 09:55
Még mindig csökkennek a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Megjelent a rendelet: a kisboltokra nem vonatkozik az árrésstop
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 09:00
5 millió forintos bírságra számíthatnak a boltok, ha megszegik az árrésstopot.
Makro / Külgazdaság Éjszaka nyújtotta be a Fidesz-frakció az Alaptörvény 15. módosítását
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 06:27
Az ember férfi vagy nő.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG