3p

Az orosz hadsereg pedig több területen is támadta Ukrajnát szombaton. Összefoglaló.

  • Egy oroszországi olajvezeték felrobbantását jelentette be az ukrán katonai hírszerzés szombaton hivatalos honlapján. A szakszolgálat szűkszavú közleményében azt írta, hogy a Rosztovi területen lévő Azov településen robbantották fel a csővezetéket, amelyen keresztül kőolajtermékeket szivattyúztak a helyi olajraktárból az azovi-tengeri kikötő területén lévő tankerekbe. A robbanás után a tartályhajók megrakodását határozatlan időre felfüggesztették - írta a hírszerzés, amely kiemelte, hogy a létesítményt az orosz állam katonai célokra használta.
  • Napközben az orosz erők újabb támadást intéztek a kelet-ukrajnai Harkiv ellen. Oleh Szinyehubov megyei kormányzó a Telegramon közölte, hogy legalább egy helyi lakos életét vesztette, egy másik pedig megsebesült. Ihor Terehov, a város polgármestere hozzátette: az előzetes információk szerint irányított légibombával támadták az orosz erők Ukrajna második legnagyobb városát. 
  • Az orosz erők a déli Odessza környékére is csapást mértek Iszkander-M típusú rakétával szombaton, a déli műveleti parancsnokság szerint egy civil vesztette életét.  
  • Az ukrán déli műveleti parancsnokság a Telegramon arról tájékoztatott, hogy szombatra virradóan az orosz erők eltaláltak egy mezőgazdasági vállalkozást a dél-ukrajnai Herszon megyében. A keletkező tüzet gyorsan eloltották, és senki sem sérült meg. Hajnal előtt az oroszok rakétákat lőttek ki az ország délkeleti részében lévő Zaporizzsja felé, a megyeszékhelyen ipari létesítmények rongálódtak meg. Ivan Fedorov, a régió kormányzója azt is nyilvánosságra hozta, hogy megrongálódott az az épület, amely az orosz megszállás alá került Melitopol városból elmenekült embereknek nyújt menedéket. Áldozatokról egyelőre nem érkezett hír.
  • Közben a Zaporizzsját ért pénteki orosz támadás sérültjeinek száma a helyi hatóságok közlése szerint 23-ra emelkedett. Két gyermek és egy rendőr is megsebesült. Előző este a megye kormányzója arról tájékoztatott, hogy az ágyúzás következtében három helyi lakos vesztette életét és 19 sérült meg.
  • Az ukrán légierő arról számolt be, hogy Oroszország az éjjel Ukrajnát 32 Sahíd típusú támadó drónnal, valamint hat különböző típusú rakétával támadta. A légvédelem egy H-101-es és egy H-555-ös, továbbá egy Kalibr rakétát semmisített meg, valamint 28-at a 32 Sahíd drónból. Az orosz hadsereg Kijev környékét is támadta, a megyei kormányzói hivatal közlése szerint azonban a légvédelem az odairányított összes drónt és rakétát a levegőben megsemmisítette.

(MTI, The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ez a feszültség nem sodorja veszélybe az olajkitermelést?
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 15:47
Ülésezett az OPEC+.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet az Egyesült Királyság az EU-ba? Válaszolt a miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 13:05
Nem terveznek hasonlót.
Makro / Külgazdaság Ebből a helyzetből vágott bele az évbe a Lidl, az Aldi és a Penny
Kollár Dóra | 2026. január 4. 06:06
Így alakultak az árak 2025-ben a legnépszerűbb diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Bizakodhatnak a hazai kis- és közepes vállalkozások?
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 11:09
Adócsökkentésekkel, beruházási és tőketámogatásokkal, fix 3 százalékos hitellel, több mint 400 milliárd forintnyi kedvezményes finanszírozással, jelentős adócsökkentésekkel, egyszerűbb adminisztrációval és digitalizációs programokkal segíti 2026-ban a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A cél változatlan: kiszámítható működési környezet, több beruházás, több munkahely és versenyképesebb magyar vállalkozások.
Makro / Külgazdaság Frenetikusan kezdődik az év a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 09:01
Folytatódhat az üzemanyagárak csökkenése.
Makro / Külgazdaság Vučić sokat sejtető választ adott a lehetséges Mol-NIS üzletre
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:43
Az orosz Gazpromnak és Gazpromnyeftnek még többségi tulajdona van a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban, de ahhoz, hogy az olajfinomító tovább működjön, ettől meg kell válniuk. A szerb elnök szerint heteken belül megállapodás jöhet.
Makro / Külgazdaság Nagy Mártonék az egymillió forintos átlagbér ígéretével rúgták be 2026 ajtaját
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:01
Korábban 2028-ra ígérte a kormány az ezer eurós minimálbért és az egymillió forintos bruttó átlagkeresetet, most már csak annyit írnak, hogy a következő időszakban ez a céljuk. De az idei évre kitűzött célt sem sikerült teljesíteni, ami a minimálbér-emelést illeti.
Makro / Külgazdaság Bajnai Gordon: fordulóponthoz érkezett a gazdaság, és a politika is
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 09:34
A mesterséges intelligencia és a demográfiai is meg fogja változtatni a gazdaságot, a munkaerőpiacot és a hadviselést – még a mi életünkben. Erről is beszélt Bajnai Gordon.
Makro / Külgazdaság Megkegyelmezett Trump az olaszok egyik kedvenc ételének
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 17:35
Az Egyesült Államok az eredetileg tervezettnél jóval alacsonyabb pótvámot vet ki több olasz tésztagyártóra, miután felülvizsgálta a dömpingellenes eljárás eredményeit – közölte csütörtökön az olasz külügyminisztérium.
Makro / Külgazdaság Megmenekült a szerb olajvállalat, de a Mol sem hagyja ott a tárgyalóasztalt
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 16:30
36 nap után újraindulhat Szerbia legfontosabb finomítója, miután Washington ideiglenesen feloldotta a szankciók egy részét. Az amerikai engedély azonban nem hosszútávú megoldás, csak haladék: a háttérben tulajdonosváltási tárgyalások zajlanak, amiben a Mol is érdekelt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG