2p

 Az Airbus A330-200F teherszállító repülőgép szombat délelőtt kezdte meg kereskedelmi útját. Magyarország és Kína között repül majd rendszeresen.

Megkezdődik a kormány által a koronavírus-járvány első hullámát követően vásárolt teherszállító repülőgép kereskedelmi üzemeltetése, ennek keretében a WizzAir hetente háromszor fog megfordulni a géppel Magyarország és Kína között

- jelentette be szombaton Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Az Airbus A330-200F típusú gép szombat délelőtt kezdte meg kereskedelmi útját. A külügyminiszter ebből az alkalomból emlékeztetett: a pandémia kezdetén alig lehetett maszkot, lélegeztetőgépet, gumikesztyűt és egyéb, az egészségügyi védekezéshez szükséges eszközöket vásárolni, de ha sikerült is, akkor jött a következő kérdés, hogy azt mivel és mikor lehet leszállítani.

Szijjártó Péter (Korábbi felvétel)
Szijjártó Péter (Korábbi felvétel)

Emiatt a

kormány megvásárolta az Airbus A330-200F típusú cargo gépet, amely már eddig is hatalmas szolgálatot tett, ugyanis idén mintegy 6,8 millió adag vakcinát szállított Budapestre, mindig időben

- mondta. 

Márpedig tudjuk, hogy aki időt nyer, életet nyer

- tette hozzá

Kiemelte: már nem kell rendszeresen oltóanyagokat szállítani, így jelentős szabad kapacitása lett a repülőgépnek, ezért a héten aláírták a szerződéseket a WizzAir kereskedelmi alapú üzemeltetéséről.

Még soha nem volt a magyar államnak állami tulajdonban lévő, magyar felségjelzésű, szélestörzsű, hatalmas kapacitással és teherbíró képességgel rendelkező, menetrendszerinti forgalomban részt vevő teherszállító repülőgépe, most már ilyen is van

- hangsúlyozta.

Szijjártó Péter arról számolt be, hogy a gép hetente háromszor fog megfordulni Budapest és Csengtu között, amelynek nyomán a kétoldalú kereskedelmi forgalom további bővülése várható.

Rámutatott, hogy így az érintett magyar és kínai cégeknek már nem kell a nagy nemzetközi szállítmányozási vállalatokra várniuk.

Világosan mutatja a keresletet, hogy az új szerződések keretében most először felszálló gép nagyjából tíz tonna rakománnyal indul Kínába, majd onnan ötven tonna áruval fog visszatérni, alapvetően elektronikai és autóipari alkatrészekkel

- szögezte le a miniszter.

Szerinte ez a rugalmas szállítási lehetőség hatalmas versenyelőnyt jelent majd a magyar vállalatok számára.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt a döntés: a Mol és a Slovnaft együtt lép fel a JANAF-fal szemben
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:54
A magyar és a szlovák cég feljelentette a horvát kőolajszállító vezetéket üzemeltető vállalatot. 
Makro / Külgazdaság Közel félmilliárd forintért újítják fel a Biodómot a nyitásra
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 13:36
A hányattatott sorsú Biodóm nyáron végre megnyithat, de előtta többszáz milliós karbantartáson kell átesnie. 
Makro / Külgazdaság Szabadesésben az indiai rúpia
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:15
Az indiai rúpia szerdán története során először gyengült 92-es szint fölé a dollárral szemben, miközben a Közel-Keleten eszkalálódó háború megrázta a globális piacokat. A jegybank várhatóan igyekszik fékezni Ázsia idei legrosszabbul teljesítő devizájának további gyengülését.
Makro / Külgazdaság Februárban esett a regisztrált munkanélküliek száma
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 10:52
A csökkenés 6 ezer fő az előző év februárjához képest.
Makro / Külgazdaság Úgy érkeznek a használt autók, mintha nem lenne holnap
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 08:52
Februárban a DataHouse adatai szerint 12 206 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami 26 százalékkal haladja meg a tavaly februárban regisztrált 9 692-es mennyiséget.
Makro / Külgazdaság Nagyobb pozitív szám érkezett e külkereskedelmi ágban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 08:31
A szolgáltatás-külkereskedelmi többlet a IV. negyedévben 469 millió euróval nőtt az egy évvel korábbi értékről, és elérte a 3,1 milliárd eurót.
Makro / Külgazdaság Kérdezzen Ön is Bod Péter Ákostól és Pleschinger Gyulától – ma délután, a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 08:17
A Klasszis Média immár 6. évfolyamában járó egyórás élő adásának mai vendége a Magyar Nemzeti Bank volt elnöke, valamint a Monetáris Tanács korábbi tagja lesz. Szokás szerint ezúttal sem csak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Barátság vezeték: már az EU is kivizsgálná, mi történt pontosan?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 19:41
Az ukránok nem adták be a derekukat.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Szijjártó Péter bedunsztolta a Fideszt
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 17:35
A politikai kommunikáció újabb és újabb meglepetésekkel szolgál.  
Makro / Külgazdaság Az Aramco egyik kulcsvárosát támadhatja meg Irán?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 17:14
Az amerikai nagykövetség kongatta meg a vészharangot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG