1p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A Forma-1 Magyar Nagydíjra érkezett külföldi vendégek csaknem 60 százaléka tervezi, hogy a következő három évben ismét ellátogat a versenyre
A Forma-1 Magyar Nagydíjra érkezett külföldi vendégek csaknem 60 százaléka tervezi, hogy a következő három évben ismét ellátogat a magyar futamra - derül ki a Magyar Turizmus Zrt. felméréséből

A közlemény szerint a megkérdezett külföldi vendégek mintegy 89,5 százaléka kizárólag a Magyar Nagydíj megtekintésére utazott Magyarországra, két évvel korábban arányuk 87,9 százalék volt.
   
A Forma-1 Magyar Nagydíj alkalmából végzett kérdőíves felmérésére válaszolók legnagyobb része, 21,9 százaléka lengyel, 21,5 százaléka brit, 8,8 százaléka német volt. A lengyel Robert Kubica részvétele miatt a korábbi évekhez képest jelentősen nőtt a lengyel válaszadók aránya, a legutóbb 2006-ban végzett felmérés szerint még csak 2,3 százalékot ért el.
   
A megkérdezettek 52,6 százaléka tervezte, hogy kettő-négy napot, 35,5 százaléka pedig, hogy öt-nyolc napot tölt Magyarországon a futam alkalmával. A legnépszerűbb szálláshelyek a négy-, öt- és háromcsillagos szállodák, valamint a kempingek voltak, ugyanakkor a válaszadók mintegy 10 százaléka fizető magánszálláshelyet vett igénybe. 
   

A megkérdezett külföldiek 56,6 százaléka tervezi, hogy a következő három évben a Forma 1 időszakán kívül visszatér Magyarországra.
Akárcsak 2006-ban, most is repülőgéppel érkezett a válaszadók csaknem fele, harmaduk "fapados", kétharmaduk hagyományos légitársasággal. A külföldi látogatók közül idén csaknem minden harmadik nyilatkozott úgy, hogy 200 eurónál többet költ, ez az arány 2006-ban csak 20 százalék volt. 

Idén a belföldi látogatók körében jóval magasabb volt a visszatérők aránya, mint 2006-ban. Akkor a Magyar Nagydíjra a belföldi vendégek 70,5 százaléka, 2008-ban 40,7 százaléka látogatott ki első alkalommal, miközben a második, vagy harmadik alkalommal résztvevők aránya 17,2 százalékról 34,6 százalékra emelkedett. Akárcsak 2006-ban, most is tíz megkérdezett közül kilenc tervezi, hogy a következő három évben ismét kilátogat a futamra.

Forma 1: fehéredett a magyar nagydíj
Kéjelgéssel kezdődött a Magyar Nagydíj
Lassan mindenki Forma-1 lázban ég
Veszélyben a Hungaroring

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nálunk kérdezhet is Pogátsa Zoltántól – ma délután a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 07:27
A közgazdásszal, szociológussal a Soproni Egyetem docensével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Simor András: az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét, ezért távoztam a bank bécsi felügyelőbizottságából
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 07:02
A 2023 decemberében megtörtént esetről szerda este számolt be az MNB 2007-2013 közötti elnöke.
Makro / Külgazdaság Hazudnak az orosz gazdaság állapotáról – de az igazi baj az lehet, hogy ők sem tudják, mekkorát
Litván Dániel | 2026. április 23. 05:44
Sokkal rosszabb bőrben lehet az orosz gazdaság, mint a kifelé mutatott adatokból látszik. De mi van akkor, ha még az adatokat kozmetikázók sem ismerik a valóságot?
Makro / Külgazdaság Itt a bejelentés: csökken a minimálbér személyi jövedelemadója
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 18:46
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó – közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Németországban: baj van a gazdaságban?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:03
A német szövetségi kormány az iráni háború gazdasági hatásaira hivatkozva a felére csökkentette idei növekedési előrejelzését, és magasabb inflációval számol.
Makro / Külgazdaság Megszólalt Magyar Péter új miniszterjelöltje: ezzel kezdi a munkát
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 16:22
A vagyonvisszaszerzés és az ügynökakták is terítékre kerülnek.
Makro / Külgazdaság Elindult az olaj a Barátság vezetékben, ekkor érkezhet meg Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:03
Csütörtökön már Magyarországon lesz az olaj.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij örülhet: elfogadták a 90 milliárd eurós csomagot
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:42
Véget ért a magyar és szlovák vétó.
Makro / Külgazdaság Két új minisztert jelentett be Magyar Péter, az egyik névre biztosan felkapja a fejét
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 12:16
A területfejlesztési miniszter a frakcióból, a Miniszterelnökséget vezető miniszter viszont a képernyőkről érkezik.
Makro / Külgazdaság Meddig mehet ez így tovább? Újabb árcsökkenés a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:59
Az elmúlt napokban hatalmasat estek a piaci árak, de még csütörtökön is van tovább.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG