2p
Ezért kell újratárgyalni a hitelszerződést.
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter (MTI Fotó: Szigetváry Zsolt)

A mai Kormányinfón az mfor.hu tudósítója megkérdezte Gulyás Gergely minisztert, hogy milyen céllal kezdeményezte a kormány a paksi atomerőmű bővítésére kötött hitelszerződés újratárgyalását. Előzőleg ugyanis arról beszélt a Miniszterelnökséget vezető miniszter újságírói kérdésre, hogy a beruházás nem fog drágulni, mert az orosz-magyar hitelszerződés fix árról szól.

A magyar kormány mégis fontosnak tartja a megállapodás újratárgyalását - derült ki év elején. Ha fix áras a szerződés, akkor milyen más célt szolgál a felülvizsgálat? Gulyás Gergely érdeklődésünkre kifejtette, hogy a beruházás várható csúszása miatt a futamidő meghosszabbodik, erre a helyzetre kell megoldást találni. Pontosító kérdésünkre elmondta: a beruházás uniós jóváhagyásanak késlekedése miatt jelenleg egy éves csúszásban van a beruházás. További részletekért Süli János tárca nélküli miniszterhez, Paksért felelős kormánytaghoz irányította kollégánkat.

Érdemes felhívni a figyelmet arra, hogy eddig a kormány azt kommunikálta, hogy ha van is csúszás, az behozható, a 2025-2026-os átadással számoló ütemterv tartható. Utóbb már lebegtették, hogy lehet késés, most viszont egyértelmű állásfoglalás érkezett az ügyben egy kormánytagtól.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Hideg zuhany év végén: visszaesett a bolti forgalom Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:41
Havi összevetésben az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben decemberben, míg éves szinten a vártnál lassabb növekedést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság 300 milliárdot várt a kormány, 92 lett eddig belőle
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:12
Nem jöttek be az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek lakáscélú felhasználásával kapcsolatos várakozások.
Makro / Külgazdaság Hivatalosan is épül Paks II
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:56
Elindul az igazi kivitelezés, Szijjártó Péternek néhány év múlva igaza lesz?
Makro / Külgazdaság Újabb 165 milliárd forintot gyűjtött be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:22
És még sokkal többet is ajánlottak a befektetők. A kamatok csökkentek.
Makro / Külgazdaság Kilenc éve nem volt ilyen alacsony az infláció Csehországban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 11:11
Az energiaárak közel 10 százalékkal csökkentek, ez is fontos szerepet játszott a 2016 decembere óta nem látott értékben.
Makro / Külgazdaság Mellár Tamás: 2012 óta kéthavi nyugdíjnak megfelelő összeggel lettek szegényebbek a nyugdíjasok
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. február 5. 10:11
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) volt elnöke, közgazdász  a február 4-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 91. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Mellélőttek az elemzők: meglepetés Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 09:17
Csökkenés helyett jelentős növekedés.
Makro / Külgazdaság 34 év, 34 millió forint – mihez kapcsolódnak ezek a számok?
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 08:58
Már 750 milliárdot helyeztek ki a programban.
Makro / Külgazdaság Valami megmozdult a kiskereskedelemben?
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 08:30
Itt vannak a tavaly decemberi adatok.
Makro / Külgazdaság Beröffentenék a román gazdaságot, de a gázárplafon marad
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 07:36
A kiigazítás után gazdaságélénkítést tervez a román kormány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG