1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Már nem kérdésekről, hanem a vetélytárs jelölt személyiségének lerombolásáról szól az amerikai elnökválasztási kampány, amely ezzel veszélyes szakaszába érkezett.
Már nem kérdésekről, hanem a vetélytárs jelölt személyiségének lerombolásáról szól az amerikai elnökválasztási kampány, amely ezzel veszélyes szakaszába érkezett - állapította meg a The Washington Post, 28 nappal a novemberi választások előtt.

A mértékadó napilap szerkesztőségi cikke szerint mind a republikánus, mind a demokrata párti kampánystáb tisztességtelen eszközökhöz folyamodik a másik oldal lejáratása érdekében.

John McCain szenátor, a republikánus jelölt egyik legújabb reklámjában az szerepel: mennyire szégyenteljes, veszélyes és Amerika számára kockázatos, amikor Barack Obama arról beszél, hogy az amerikai csapatok Afganisztánban csak civileket gyilkolnak. A demokrata jelölt, Obama stábja azzal reagált, hogy előszedett egy két évtizeddel korábbi botrányt, és McCain akkori szerepét árulásnak, hitelrombolónak minősítette.

Az amerikaiak nemcsak arról szeretnének hallani, hogy melyikük mit tett 10 vagy 20 éve, hanem arról, mit tennének most, elnökként például a hitelpiacok kiolvasztása érdekében, miképpen írnák át a pénzügyi szabályozást, mi az álláspontjuk a globális felmelegedés ügyében, melyek az egészségbiztosítási elképzeléseik, vagy mit gondolnak a bevándorlásról és a belbiztonságról? - írta a The Washington Post.

A liberális The New York Times úgy jellemezte az elnökjelöltek második televíziós vitája előtt kialakult helyzetet, hogy a két nagy párt választási kampánya támadó üzemmódba váltott. "A jelöltek azt kockáztatják, hogy eltávolodnak a szavazókat aggasztó gondoktól" - írta az újság, azzal vádolva McCaint, hogy az elnökválasztást az Obama jelleméről, hátteréről és vezetői képességéről tartandó népszavazássá akarja alakítani. Az újság szerint a republikánus jelölt minden lehetséges fronton támadja vetélytársát, kételyeket ébresztve Obamával kapcsolatban vagy a meglévőket erősítve minél szélesebb választói körben. Obama stábja pedig jelezte, hogy nem hátrál meg.

A jobboldali The Washington Times arról írt: McCain kampányát korábban több vád érte, hogy nem domborítja ki kellőképpen a jelöltek közti különbséget. A kormánypárti stratégák nyilvánvalóan ezek után döntöttek úgy, hogy agresszív hadjáratba kezdenek, Obama "személyiségébe belemászva".

Miközben a negatív kampány bizonyos tekintetben hatékony lehet, McCainnek fel kellett adnia Michigant, és 3-4 republikánus államban is védekezésre kényszerül. A választók a negatív kampányt az elkeseredés jeleként értelmezhetik - figyelmeztet az újság, amely arra hívja fel McCaint: a kedd esti televíziós vitában úgy bizonyítsa be: jobb válaszai vannak a fontos kérdésekre, hogy közben nem vonja kétségbe vetélytársa tisztességét.

Durvul a harc az elnökjelöltek között 
Sarah Palin nagymama lesz
Palin bizonyított, Biden brillírozott
Kérdőjeldömping Palin után???

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság MNB-botrány: hűtlen kezelés és csalás miatt tettek feljelentést
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 07:19
A jegybankot jelentős vagyoni hátrány érhette.
Makro / Külgazdaság Bejelentést tett Szijjártó Péter Moszkvában
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 14:46
Jövő februárig sor kerül az első beton öntésére a paksi bővítés keretében, ami egy fontos mérföldkő, ugyanis innentől kezdve a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség sztenderdjei szerint is építés alatt álló atomerőműnek fog minősülni a projekt – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Moszkvában.
Makro / Külgazdaság Meglepő bejelentést tett Oroszország a gázszállításokról
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 13:21
Miközben az EU azon munkálkodik, hogy minél előbb leváljon az orosz gázról, Moszkva szívesen növelné a gázszállításokat a kontinensre.         
Makro / Külgazdaság Újabb 80 milliárdtól szeretne gyorsan megszabadulni a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 12:41
70 a kicsiknek, 10 a nagyoknak, jelentette be az államtitkár.
Makro / Külgazdaság Úgy tűnik, nagyon betalált a kormány legújabb ötlete
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 12:14
A Nemzetgazdasági Minisztériumnál sem számítottak ekkora érdeklődésre az új hitellel kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter Lázár Jánosnak és Várhelyi Olivérnek is üzent a brüsszeli kémügyben
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 11:28
Nem bontotta ki az igazság minden részletét a magyar uniós biztos Magyar Péter szerint, aki maga is uniós magyar diplomataként szolgált a kérdéses időszakban.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: az oroszok soha nem okoztak csalódást
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 11:03
Panelbeszélgetésen sorolta Moszkvában az orosz energiavásárlások fenntartása melletti érveket a magyar miniszter.
Makro / Külgazdaság Megint kiugrott Moszkvába Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 10:07
A „realitás talajára” is visszatérne ezzel a magyar miniszter.
Makro / Külgazdaság Tovább osztogat a kormány: örülhetnek a lakásfelújítók is
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 09:14
Nagyobb összeg, hosszabb futamidő, kisebb törlesztőrészletek. Itt vannak az energetikai korszerűsítés állami támogatásának új feltételei.
Makro / Külgazdaság Nem kell az új autó az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 08:11
Vagy csak nem tudják megvenni? Nagy visszaesést mutatnak a számok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG