A G20-országok gazdaságának növekedése 0,9 százalékra gyorsult a második negyedévben. Egy negyedévvel korábban még 0,7 százalékos bővülést mértek – ez áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) honlapján.
A növekedés üteme eltérő volt. Így például az Egyesült Államokban a GDP 0,8 százalékkal nőtt a második negyedévben, az előző három hónapban jegyzett 0,1 százalékos csökkenés után. Dél-Koreában 0,7 százalékos növekedést regisztráltak az első negyedévi 0,2 százalékos visszaesést követően.
Jelentősen felgyorsult a negyedéves összevetésű növekedés Törökországban, az első negyedévi 0,7 százalékról 1,6 százalékra, Dél-Afrikában 0,1 százalékról 0,8 százalékra, Szaúd-Arábiában pedig 1,1 százalékról 1,7 százalékra.
Fotó: Depositphotos
Eközben Kanada GDP-je 0,4 százalékkal, Németországé 0,3 százalékkal, Olaszországé pedig 0,1 százalékkal csökkent az első negyedévvel összevetve. Brazíliában a gazdasági növekedés meredeken lassult, az első negyedévi 1,3 százalékról 0,4 százalékra.
A G20 gazdasági teljesítménye 3,5 százalékkal nőtt a tavalyi második negyedévhez képest, ami némi gyorsulás az első negyedévi 3,3 százalék bővülést követően. A legjelentősebb éves növekedést India (7,3 százalék), Kína (5,2 százalék) és Indonézia (5,1 százalék) érték el, míg a leggyengébb bővülést Németország gazdasága mutatta, mindössze 0,2 százalékkal.