2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Elterelő hadműveleteket indítottak Ukrajna észak-keleti részén. Még nem tudni, milyen eredménnyel.

Az ukránok megerősítették, hogy minden oroszra lőnek, aki lőni próbálja a zaporizsjai atomerőművet vagy onnan indít támadást ukrán célpontok ellen és pajzsként akarja felhasználni a létesítményt, jelentette a Reuters.

Tűzoltók egy megrongált épületnél, Mikolajivban, miután orosz rakétatámadás érte a dél-ukrajnai várost. Fotó: MTI/EPA/Ukrán Állami Katasztrófaelhárító Szolgálat
Tűzoltók egy megrongált épületnél, Mikolajivban, miután orosz rakétatámadás érte a dél-ukrajnai várost. Fotó: MTI/EPA/Ukrán Állami Katasztrófaelhárító Szolgálat
 

  • Melitopol környékén továbbra is heves harcok dúlnak - írta Telegram üzenetében a város elüldözött polgármestere, Ivan Fjodorov. Az oroszok március óta tartják megszállás alatt a fontos várost. 
  • Mikolajevet, Nikopolt és Szumi megye nyolc faluját is raktétatűz alá vették az oroszok - jelentette az UNN ukrán hírszolgálati iroda. Ugyanacsak ez közölte, hogy az oroszok a Herszon felé vezető összes útvonalon támadást indítottak és úgymond "fel akarják szabadítani" azt a vidéket, még a tervezett "népszavazás" előtt.
  • Az amerikai hadtörténeti intézet (ISW) elemzése szerint az oroszok a donyecki körzetben azért akarnak jelentősebben előretörni, hogy elvonják az ukránok figyelmét a déli frontokról. Ott az oroszok már régen szeretnék egyesíteni az elfoglalt területeket, de az ukránok jelentős hadisikereket értek el, ami előfeltétele egy esetleges nagy ukrán ellentámadásnak.
  • Az amerikai külügyminisztérium szerint a kelet-ukrajnai törvénytelen (oroszbarát) hatóságok továbbra is a nemzetközi emberi jogokkal nem összeegyeztethető módon tartanak fogva külföldi állampolgárokat. Antony Blinken külügyminiszter szerint felháborító, ahogy a hadifoglyokkal bánnak az oroszok.
  • Ukrán katonai jelentések szerint az ukránoknak sikerült lelőni egy orosz harci repülőgépet és négy drónt. 
  • A harkivi körzet kormányzója, Oleh Dynehubov szerint két orosz rakéta megint eltalálta a várost, de nem voltak áldozatok. Egy műszaki középiskolát és egy lakóövezetet ért találat. 
  • Mihailo Podoljak ukrán elnöki tanácsadó megerősítette azt az utóbbi időben többször is hangoztatott ukrán álláspontot, miszerint a háborúnak csak akkor lesz vége, ha a Krím visszatér ukrán fennhatóság alá és megbüntetik az Ukrajna invázióját elrendelő orosz vezetőket.
     
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Minden magyar iskolásnak 100 ezer forintot ígért Magyar Péter, a többieknek pedig 8 ezer milliárdot
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 18:11
Belföldön is lenne iskolakezdési támogatás. Vagyonadó, igazságos adórendszer, uniós pénzek 200 ezer forint a nyugdíjasoknak – ezeket ígéri Magyar Péter.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: elkezdték emelni az árakat a légitársaságok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 16:46
Az iráni háború hatására az európai légitársaságok is emelik az árakat. De ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint a kasszakulcsot kérik tőle
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 15:24
Beszédet mondott a nemzeti ünnepen a kormányfő.
Makro / Külgazdaság Újra atomot kaphat Bajorország
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 13:27
Mini erőművek telepítését tervezi a tartományi kormány.
Makro / Külgazdaság Az utolsó pillanatban visszavonulót fújt az Orbán-kormány Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 12:37
Mégis maradhat a szankciós listán két orosz oligarcha.
Makro / Külgazdaság Közel négy évvel él tovább egy budapesti, mint egy észak-magyarországi ember
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:51
Hatalmasak a különbségek.
Makro / Külgazdaság 42 milliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:09
Jelentős emelkedés.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezetékhez nem jutott el, mégis hazatér a magyar vizsgálóbizottság
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 08:31
Orbán Viktor szerint így is elvégezték a feladatukat.
Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG