2p

Míg korábban a koronavírus alfa (angol) variánsa volt a domináns, addig az elmúlt hetekben a delta variáns (indiai) okoz több megbetegedést Európában - mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője a közmédiának kedden.

Galgóczi Ágnes felhívta a figyelmet arra, hogy nemzetközi tapasztalatok szerint az európai országokban az új fertőzöttek száma jelentős mértékben nő. Főleg azok fertőződnek meg, akik nem olttatták be magukat. Közülük 77 százalékkal több új esetet regisztráltak az elmúlt hetekben - tette hozzá.

Magyarországon a védőoltásoknak köszönhetően megállították a koronavírus-járvány harmadik hullámát - emelte ki, hangsúlyozva, hogy a további járványhullámot is csak az oltásokkal lehet megakadályozni. Az osztályvezető kitért arra is, hogy Magyarországon több mint 5 millió 573 ezren megkapták valamely oltás első és 5 millió 311 ezren az oltás második dózisát is, így a magyar lakosság 55 százaléka védettnek számít, míg az európai átlag 41 százalék.

 Galgóczi Ágnes szerint azonban "nem dőlhetünk hátra", hiszen a delta variáns újabb járványhullámot indíthat el. Kiemelte: a legfontosabb, hogy azokat az embereket megvédjék, akik leginkább kitettek a fertőzés veszélyének és súlyos lefolyású betegség kockázatának. A járványügyi szakember kitért arra, hogy egyik védőoltás sem ad száz százalékos védelmet, de a kórházba kerülést, a betegség súlyos lefolyását megakadályozhatja.

Kitért arra, hogy hárommillió ember még nem kérte a védőoltást Magyarországon, az idős korosztály 15 százaléka nincs beoltva koronavírus ellen. A krónikus betegek, az idősek védelme a legfontosabb, ezért arra kérnek mindenkit, éljenek az oltás lehetőségével - emelte ki.

Galgóczi Ágnes emlékeztetett: a felnőttek mellett a 12 évesnél idősebbeknek is elérhető a védőoltás, egyben arra kérte a szülőket, regisztráljanak és olttassák be gyermeküket.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás marad hivatalában
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:21
Sulyok Tamás köztársasági elnök Magyar Péter felszólítása ellenére sem mond le tisztségéről. A Sándor-palota közlése szerint az államfő szigorúan az alkotmányos előírásokat követve hívja majd össze az új Országgyűlést, és tesz javaslatot a miniszterelnök személyére.
Makro / Külgazdaság Híre hamva sincs a Magyar Pétert bennfentes kereskedelemmel vádoló vizsgálatnak
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 18:59
Megszüntette a főügyészség a Magyar Péterrel kapcsolatos büntetőeljárást.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij elárulta mikor fejezik be a Barátság kőolajvezeték javítását
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:52
Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden Berlinben Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Közleményt adott ki az üzemanyagkészletekért felelős szövetség
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:41
Tájékoztatást adott a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség.
Makro / Külgazdaság Az EU üzent a magyar helyreállítási források hazahozataláról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:21
Az európai uniós szóvivő szerint a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket.
Makro / Külgazdaság Egy mandátum átvándorolt a Tiszától a Fideszhez
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 14:59
Még mindig várható átrendeződés a mandátumokat illetően a vasárnapi választások eredményeiben, hiszen az átszavazók és a levélszavazatok, valamint az újraszámlálás miatt négy egyéni választókerület sorsa továbbra is kérdéses.
Makro / Külgazdaság A blokáddal is hatalmas öngólt lőhet Trump
Litván Dániel | 2026. április 14. 14:31
Az olajárak már kilőttek, az irániak fogadkoznak, a Hormuzi-szoros blokádját pedig nehéz és drága lenne fenntartani. Meg lehet így törni Iránt?
Makro / Külgazdaság Felemás eredmény jött a japán gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 13:37
Japán ipari termelése éves összevetésben nőtt, havi szinten csökkent februárban.
Makro / Külgazdaság Évtizedes tendenciát sikerült megtörnie Magyar Péteréknek?
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:37
Így szavaztak a legszegényebb magyarországi járásokban.
Makro / Külgazdaság Így vezetheti be Magyarország az eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:21
Húsz éve tologatjuk az euró bevezetését. Most újra van politikai akarat, de a költségvetés állapota és a maastrichti feltételek nem teszik könnyűvé a dolgot – írja elemzésében a Bankmonitor. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG