2p

Januártól lépett életbe a törvény.

Az erkölcsi elismerés mellé immár jelentősebb anyagi is jár az államilag kitüntetett ukrán katonáknak - közölte hétfőn a kijevi védelmi minisztérium. A mérték azonban eltérő.

Az ukrán Bátorságért érdemérem I-es fokozata. Fotó: wikipedia
Az ukrán Bátorságért érdemérem I-es fokozata. Fotó: wikipedia

Az UNN hírügynökség szerint a legtöbbet, a háromhavi minimálbérnek megfelelő 20 100 hrivnyás összeget az Ukrajna Hőse kitüntetéssel rendelkezők vehetik fel. Őket követik azok, akik a Bogdan Hmelnyickij érdemérmet kapták meg, nekik 13 400 hrivnya jár, míg a Bátorságért érdemérmek tulajdonosai ezentúl minden hónapban egyhavi minimálbért, 6700 hrivnyát kapnak az egyéb juttatásaik mellé.

A kormány nem feledkezett meg az elhunyt katonák családtagjairól sem. Nekik - családonként - minden elesett katona után hasonló megoszlásban jár havi támogatás attól függően, hogy milyen kitüntetést kapott postumus az elhunyt. A kormány a kitüntetésben nem részesült sorállomány decemberi illetményét 39 százalékkal megemelte a novemberihez képest.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a háború alatt többször is a fronton adott át különféle kitüntetéseket. A jutalmazottak között a katonák mellett voltak polgári alkalmazottak és a hadsereghez nem köthető civilek is.
 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Baljós adat érkezett Németországból
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 19:59
Nem jó irányba tart a munkaerőpiac.
Makro / Külgazdaság Ha a Barátság vezeték leáll, nem fog újraindulni? Hernádi Zsolt megszólalt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 17:41
A Mol-vezér aggódik a Barátság vezeték miatt.
Makro / Külgazdaság Barátság vezeték: Szijjártó Péter nagy bejelentést tett
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 16:53
Részben újraindul a szállítás.
Makro / Külgazdaság Újabb pofon Ukrajnának? Pert indít a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 15:54
Ukrajnának szánt támogatások kifizetését támadja meg a kormány.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor magával vitte nyaralni a GDP-bővülést? Irigykedhetünk a horvát adatra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 12:59
Ez volt a 18. negyedév sorozatban, amikor bővült a gazdaság, és az első negyedévhez képest is tudtak még javítani.
Makro / Külgazdaság Megint bezsebelt az Orbán-kormány 20 milliárdot, ráadásul kicsit olcsóbban
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 12:46
Ajánlat még többre is lett volna.
Makro / Külgazdaság Csütörtöktől drágulás jön a benzinkúton – de nem mindenkinek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 11:39
Most a benzinesek az egyenlőbbek.
Makro / Külgazdaság Már megint kerekedhet az elemzők szeme: mi történik Németországban?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 11:18
Rossz irányba mennek a dolgok?
Makro / Külgazdaság Megállt a Tisza áradása? Itt egy új közvélemény-kutatás
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:46
Nem tudott nyáron új szavazókat szerezni Magyar Péter pártja?
Makro / Külgazdaság Meghökkentő tényt közölt az állami hivatal
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:30
A nonprofit szektorban dolgozók jóval többet vihettek haza júniusban, mint a vállalkozásoknál és a költségvetésben alkalmazottak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG