2p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Aktívan kereshetik Nyugaton az ukrán elnök utódját, az amerikai külügy pedig az ukrán NATO-tagság ellen lobbizik. Új orosz offenzíva is indult. Hírek a háborúból.

  • Az ukrán haderő közlése szerint az orosz erők újabb nagyszabású offenzívát indítottak Avgyijivka térségében. Az intenzív harcok során az ukránok legalább 610 az állásaikra kilőtt tüzérségi lövedéket számoltak össze az elmúlt 24 órában.

  • Nyolc ballisztikus rakétát lőttek ki az oroszok Kijevre kedd hajnalban. Ukrán tájékoztatás szerint a rakétákat lelőtték, de lehulló roncsaik négy embert így is megsebeztek. Az ukrán légvédelem 18 Shahed drón lelövéséről is beszámoltak, ezek dél-ukrajnai célpontok felé repültek.
  • Miközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Washingtonban tárgyal, az ukrán parlament egyik tagja arról beszélt, hogy az amerikai külügyminisztérium arra próbálja rávenni az európai országok vezetőit, hogy hagyjanak fel az Ukrajna NATO-tagságáról szóló tárgyalásokkal. Olekszij Goncsarenko az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésében (PACE) működő ukrán állandó küldöttség tagja.
  • Az ukrán elnök túlságosan optimista, a helyzetet a valósnál jobb fényben feltüntető beszédei a Financial Times cikke szerint „szakadékot okoznak az elnöki adminisztráció és a katonai vezetés között”.

  • Az orosz hírszerzés szerint a Nyugat aktívan keresi Zelenszkij utódját és tárgyalásokat folytat az ukrán elnök leváltásáról. Ennek egyik oka az, hogy az elnök olyan képet alakított ki magáról, hogy elutasít minden tárgyalást Oroszországgal. Nyugat több jelöltet is mérlegel Zelenszkij lehetséges utódjaként, köztük Valerij Zaluzsnijt (az ukrán fegyveres erők főparancsnoka), Kijlo Budanovot (az ukrán katonai hírszerzés vezetője), Andrij Jermakot (az ukrán elnöki hivatal vezetője), Alekszej Arestovicsot (az ukrán elnöki hivatal volt tanácsadója) vagy Vitalij Klicsko (Kijev polgármestere) - jelentette az SVR.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Úgy tűnik, nem jó irányba mennek a dolgok Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. június 19. 07:02
A kamatot szinten tartotta a Fed, de a kilátásokat illetően pesszimista hangot ütöttek meg.
Makro / Külgazdaság A benzinárstop visszahozatala még nincs tervben – hangzott el a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 17:58
Szerda délután fél 4-kor tartott Kormányinfót Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Több téma is szóba került. 
Makro / Külgazdaság Megint irreális növekedést szeretne a kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 16:27
Kedden megszavazták a költségvetést, amiről már most lehet sejteni, hogy az abban foglalt számok nem fognak találkozni a realitásokkal, többek között erről is beszélt kollégánk, Király Béla az ATV tart műsorában. A műsorban szóba került, hogy miért csalóka az átlagbért figyelni, és terítékre került a magyar ipar is, amely áprilisban életjeleket mutatott.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: a tankolás is drágább lesz az új háború miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 12:17
Csütörtöktől érezhető változás indul a hazai üzemanyagárakban.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton: Hát nincs választási költségvetés!
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 11:44
A miniszter szerint mindenre jut pénz.
Makro / Külgazdaság GKI: nagy baj van a magyar vállalatokkal
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 10:15
A munkatermelékenység elmarad a régiós versenytársakétól.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály: Magyarország rászorul Kína pénzére
Privátbankár.hu | 2025. június 18. 08:32
A jegybankelnök úgy látja: szükséges a kínai támaszték.
Makro / Külgazdaság Hiába Orbán Viktorék minden erőfeszítése?
Csabai Károly | 2025. június 18. 05:44
Az árrésstop ellenére az infláció májusban csak tovább nőtt, így nem csoda, ha az európai összehasonlításban sem sikerült előrébb lépnünk, az unióban például továbbra is a miénk a 25. legmagasabb éves fogyasztóiár-index. De a jegybanki alapkamatok, valamint az úgynevezett visszatekintő reálkamatok összevetésében is ugyanott vagyunk, ahol egy hónappal korábban – derül ki lapunk legfrissebb Privátbankár Európai Inflációs Körképéből.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton fellebbezni készül a Budapestnek kedvező ítélet miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 16:44
A miniszer vitatja a bírósági döntést a 10 milliárd forint visszafizetéséről. Felhívta Karácsony Gergely figyelmét arra, hogy 2019 óta még több állami pénzből gazdálkodhat a főváros.
Makro / Külgazdaság Kamatostul visszakapja a főváros
Privátbankár.hu | 2025. június 17. 16:09
Az Államkincstárnak 10 milliárd forintot kell visszafizetnie, erről döntött a bíróság.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG