3p
Már két magyar betege is van a járványnak.
Gulyás Gergely, Láng-Bognár Kinga és Kásler Miklós a rendkívüli sajtótájékoztatón. (Forrás: az Index élő Facebook-közvetítése)

Rendkívüli sajtótájékoztatót tartott szerda délben a kormány a koronavírus kapcsán. A sajtóeseményen Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, Láng-Bognár Kinga, az operatív törzs szóvivője és Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere állt mikrofon elé.

Mint az elsőként beszélő Gulyás megjegyezte, a mai kormányülésen részletesen foglalkoztak a koronavírus kapcsán kialakult helyzettel. Úgy látták, kicsi az esély arra, hogy Magyarországot elkerüli a  vírus, de pillanatnyilag nem tudnak koronavírusos megbetegedésről az országban.

A második magyar is megfertőződött viszont, egy Bécsben élő nő kapta el a betegséget.

Mint ismert, az első koronavírusos magyar a Japán partjainál veszteglő Diamond Princess luxushajó egyik dolgozója.

Gulyás felsorolta a legfontosabb számokat: az új vírus eddig 41 országban jelent meg, világszerte 81 ezer főt fertőzött meg, és 2762-en haltak eddig bele. Európában 12 halottja van a betegségnek, ebből 11 Olaszországban.

A miniszter kiemelte, hogy a vírus kínai gócpontjából, Vuhanból már hazahoztak minden magyart, aki kérte, és karantént biztosítanak a fertőzött területekről hazaérkezőknek.

A koronavírus terjedése miatt felállt az operatív törzs, mely Gulyás ígérete szerint azonnal értesíti majd a sajtót az esetleges magyarországi megbetegedésekről. Gulyás azt is elmondta, hogy Pintér Sándor belügyminiszter a koronavírus-helyzet miatt hatpárti egyeztetést hív össze csütörtökre.

Azt már Láng-Bognár Kinga BM-megbízott mondta el, hogy az operatív törzs már januárban felállt, és el is fogadott egy 28 pontos akciótervet, mely végrehajtása folyamatos. A dokumentum a kormany.hu oldalon megtekinthető. Az operatív törzs szóvivője azt is jelezte, a koronavírussal kapcsolatos érdeklődések fogadására indított zöld számra érkező hívások most már a törzshöz futnak be.

A megelőző intézkedések kapcsán azt mondta, a karantén a Szent László Kórházban működik. Az ország repterein folyamatos az érkező utasok testhőmérsékletének mérése - eddig egy embernél érzékeltek megemelkedő testhőt, de megállapították, hogy ez nem az új vírus miatt van. A határokon is ellenőrzés folyik, melyet nem rendőrök, hanem "szakemberek" látnak el. Itt kérdőívvel mérik fel, hogy a beérkezők korábban jártak-e veszélyeztetett vagy konkrétan gócpont-területeken.

Láng-Bognár elmondta, hogy az operatív törzsnek kedd óta ügyeleti központja is van, mely tegnap 19 óra óta működik, az Országos Rendőr-főkapitőnyság főtisztjének vezetésével. Pénteken indul a koronavirus.hu honlap, ahonnan a betegségről tájékozódni lehet, és aznap külön Facebook-oldalt is indítanak a témában. E-mailben a koronavirus@bm.gov.hu címen kérhető tájékoztatás.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kellemetlen csapást vihetett be Ukrajna Oroszországban
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 17:46
A határtól messze találtak el egy célpontot.
Makro / Külgazdaság Pénteken jöhet jó hír a Magyar-kormány számára
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 15:47
Az EU-s pénzügyminiszterek üléséről jöhet jó hír.
Makro / Külgazdaság Van, akinek egyre jobban fáj az erős forint
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 15:05
A forint erősödése az exportáló cégek közül azoknak fájhat, akik nem importból szerzik be a nyersanyagokat, félkész termékeket, nem merülnek fel devizában költségeik – vagy nem fedezik pénzügyi eszközökkel a devizakockázatukat. A turizmusban gondot okozhat, ha csökken a külföldi érdeklődés vagy a magyarok közül többen választanak külföldi úticélokat. Munkatársunk a Trend FM műsorában arról is beszélt: a forinterősödés az élelmiszerárak csökkenését is okozza, ami viszont mindenkinek jó hír.
Makro / Külgazdaság Egy-két fecske csinál nyarat a magyar iparban, de az erős forintnak most nem örülhetünk
Imre Lőrinc | 2026. július 6. 12:05
Pozitív meglepetést okozott az elemzők körében az ipar májusi teljesítménye. A kiigazított adatok alapján több mint 3 és fél éve nem láthattunk ilyen robusztus növekedést, mégis, az áprilishoz viszonyított 2,3 százalékos bővülés talán még kiemelkedőbbnek számít. Persze kockázatok is akadnak szép számmal: a külső kereslet alakulása, az erős forint, vagy éppen, hogy még mindig csak „egy-két fecske csinál nyarat” a magyar húzóágazatban.
Makro / Külgazdaság Megint lecsap az autósok réme a benzinkutakra
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 11:36
Nem tartott sokáig az eddigi állapot a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság Nem fogják vissza magukat: ontani kezdik a kőolajat ezek az országok
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 10:07
Döntöttek, de bármikor fel is függeszthetik a lépést a piaci mozgásoktól függően.
Makro / Külgazdaság Pörgött a magyar kiskereskedelem májusban, ez a szektor húzta felfelé
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 08:40
Áprilishoz képest 0,7 százalékkal, tavaly májushoz képest 4,8 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom volumene. A legnagyobb arányban az üzemanyag-forgalom volumene növekedett.
Makro / Külgazdaság Több mint 3 és fél éve nem látott adat érkezett a magyar iparból
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 08:30
Az előző év azonos időszakához mérten az ipari termelés a nyers adatok szerint 0,4 százalékkal mérséklődött, míg munkanaphatástól megtisztítva 5,4 százalékkal nőtt májusban Magyarországon - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Ennél jelentősebb növekedést a kiigazított adatok alapján legutóbb több mint 3 és fél éve, 2022 decemberében láthattunk. Akkor 5,7 százalékkal bővült a szektor teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Újabb bombahír érkezett a boltokból: ennyit spórolnak most a magyar családok egy nagybevásárlásnál
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. július 6. 05:43
Tavaly nyárhoz képest újabb komoly árcsökkenést jelez a hazai hipermarketekben a Privátbankár Árkosár-felmérés – az élelmiszerárak továbbra is lefelé húzhatják a hazai inflációt. Sokadik jelzés ez a kormányzatnak az árrésstop kivezetésének időszerűségére, de egyelőre a politikai szempontok érvényesülnek – csak nehogy a végén a magyar beszállítók igyák meg a levét a késlekedésnek.
Makro / Külgazdaság Német, kínai és tajvani szárnyakra ült rá a magyar ipar
Imre Lőrinc | 2026. július 5. 13:44
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) az idei inflációs előrejelzéséhez képest jóval szerényebb mértékben (hiszen azt 3,8 százalékról 1,8 százalékra, drasztikusan csökkentette), de a 2026-os hazai GDP-prognózisát is módosította. A jegybank a júniusi Inflációs jelentésében már 2 százalékos növekedéssel számol, ami jövőre 3 százalékra pöröghet fel. Az év elején valóban láthattunk már egy élénkülést a gazdaságban, de az egyik húzóágazatunk teljesítménye mögött több érdekesség is meghúzódik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG