3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Napi rekordot felállítva hatszázezernél is több embernek adták be az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) által okozott betegségtől (Covid-19) védő oltást Németországban az utóbbi 24 órában a Robert Koch közegészségügyi intézet (RKI) csütörtöki adatai szerint. 

Szerdán országszerte 656 357-en kaptak oltást a Covid-19 ellen. Ez csaknem a duplája az előző rekordnak, a keddi 366 566-nak. Korábban a 300 ezres határ is csak ritkán lépte át a naponta beadott oltások száma. A növekedés annak tulajdonítható, hogy javult a vakcinaellátás, és kedden bekapcsolódott az oltási kampányba 35 ezer háziorvosi praxis. Fokozatosan egyre több vakcinát kapnak, április utolsó hetében már több mint hárommillió adagot adhatnak be, nagyban segítve a tartományi üzemeltetésű, mintegy 340 oltási központ munkáját.

Németországban egyelőre a Pfizer/BioNTech-, az AstraZeneca- és a Moderna-féle vakcinával igyekeznek elérni a  Covid-19-cel szembeni közösségi immunitást. A január végén elindított oltási kampányban szerdáig a lakosság 5,7 százaléka - 4 737 605 ember - kapta meg mindkét adagot valamelyikből. Legalább egy adagot 11 515 936 ember kapott, ez a lakosság 13,8 százaléka.

Az RKI csütörtöki adatai arról is tanúskodnak, hogy tovább emelkedik a koronavírus-járvány harmadik hulláma. A kimutatás szerint a Covid-19-cel összefüggésben egy nap alatt regisztrált halálesetek száma 306-ra emelkedett az egy héttel korábbi 201-ről. Az új halálesetekkel 77 707-re nőtt a járvány áldozatainak száma. Az intenzív és baleseti ellátási terület szakmai szervezetének (DIVI) csütörtöki összesítése szerint országszerte 4474 embert ápolnak az intenzív osztályokon a Covid-19 miatt. Ez csaknem húsz százalékos növekedés az egy héttel korábbi 3729-hez képest. Csaknem 60 százalékuk, 2530 ember gépi lélegeztetésre szorul.

A DIVI kimutatása szerint a németországi kórházakban 23 856 intenzív ellátási ágyat üzemeltetnek, ezek közül 2988 szabad. A vészhelyzeti tartalék, azaz a pillanatnyilag nem használt, és hét napon belül üzembe helyezhető intenzív ágyak száma 10 392. Az RKI összesítése szerint az utóbbi 24 óra alatt 20 407 SARS-Cov-2-fertőződést szűrtek ki tesztekkel. Ez jelentős csökkenés az egy héttel korábbi, 24 300-hoz képest, de a húsvéti ünnepek alatt kevesebb tesztet készítettek, és nem valamennyi egészségügyi hivatal továbbított adatokat az RKI-nek, ezért a statisztika torzíthat - figyelmeztet az intézet. Az új esetekkel együtt 2 930 852 ember szervezetében mutatták ki a vírust Németországban.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Futószalagon gyártják Oroszországban az atomerőműveket – a megrendelőnek örök hűséget kell fogadni
Elek Lenke | 2026. augusztus 30. 16:54
Soha nem látott mértékben bővíti a Roszatom a külföldi megrendeléseinek számát. 
Makro / Külgazdaság Magyarország kimaradt a vaskos üzemanyagár-emelkedésből
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 16:39
Szinte az egész unióban vaskos volt a drágulás múlt hónapban.
Makro / Külgazdaság Trumpnak ez az egy dollár fáj legjobban, mindent megtesz, hogy visszaszerezze
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 11:19
Még a legnagyobbakkal is egy asztalhoz ülhet hamarosan az amerikai elnök. Le akarja szorítani a háborúja miatt elszálló üzemanyagárakat.
Makro / Külgazdaság Ma végre kiderül, rátalál-e Európára ez a fontos szigetország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 30. 09:49
Pár óra múlva jönnek az eredmények a referendumot követően.
Makro / Külgazdaság A vártnál korábban sikerült: jó hírt hozott Paksról Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 17:37
A fenékküszöb már szombaton összeér.
Makro / Külgazdaság Bemondtak egy összeget: sokmilliárdos kiesést okoz a Brexit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 16:42
Iparági elemzők szerint évente csaknem 12 milliárd font exportkiesést okoz a brit gazdaságnak a Brexit.
Makro / Külgazdaság Eldurvult a vámvita: nem akármilyen figyelmeztetést adtak ki az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:40
A pánikszerű vécépapír-felvásárlástól tartanak.  
Makro / Külgazdaság 100 ezer dollárt kaszált Trump beszédein a Fehér Ház szemfüles dolgozója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 11:52
Trump beszédeinek előzetes ismeretéből csinált pénz a Fehér Ház egyik volt alkalmazottja.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzés: a magyarok többsége hat évnél gyorsabban eredményeket vár az NVVH-tól
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:35
Megjelent az Europion új kutatása, amelyben Unger Anna Róza személyéről és a hivatal munkájáról is kérdeztek.
Makro / Külgazdaság Ők szerzik vissza a vagyonokat: közzétették az Unger Anna és Tasnády Katalin megválasztásáról szóló döntést
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 09:03
A péntek esti Magyar Közlönyben jelent meg az Országgyűlés erről szóló határozata, amelyet Forsthoffer Ágnes házelnök, és az Országgyűlés két jegyzője jegyez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG