3p
Trump elnök kedvenc tévécsatornája csúnya ügybe keveredett: egy gyilkosságot akartak a demokraták nyakába varrni, de kiderült, hogy a Fox informátora csak azt mondta, amit tőlük hallott.

Hazugság volt a riport

Az amerikai Fox News amerikai hírtelevízió kedden közleményben jelentette be, hogy nem volt igaz az egyik riportja, amelyben azt állította a Demokrata Párt gyilkosság áldozatává vált munkatársáról, hogy Hillary Clintonhoz közelállók gyilkolták meg bosszúból.

A televízió vezetősége bocsánatot ugyan nem kért, de a riport szövegét törölte honlapjáról. A május 16-án megjelent történetet "nem vetettük alá a szokásosan szigorú szerkesztői ellenőrzésnek, amelyet egyébként valamennyi riportunknál megkövetelünk" -olvasható a republikánusokhoz közelálló televízió vezetőségének közleményében. A kommüniké mindazonáltal megjegyzi, hogy a meggyilkolt Seth Rich ügyében a televízió tovább folytatja az oknyomozó riporteri munkát.

Egy gyilkosságot akartak a demokraták nyakába varrni

Seth Rich a Demokrata Országos Bizottság (DNC) alkalmazottja volt, akit tavaly nyáron Washingtonban az utcán agyonlőttek. A Fox-televízió a halálát összefüggésbe hozta a WikiLeaks portál által a demokrata párt vezető személyiségeiről és kampányának részleteiről történt kiszivárogtatásokkal. Soha nem igazolódott be, hogy Rich szivárogtatott volna a WikiLeaksnek, s a rendőrség szerint a 27 éves férfi fegyveres rablás áldozata lett.

Meggyilkolása után több jobboldali hírportál azonnal azt sugallta, hogy a gyilkosság Hillary Clinton, volt demokrata párti elnökjelölthöz közelállók bosszúja volt, mert Rich a demokratáknak kínos információkat adott ki.

A Fox egy magánnyomozóra hivatkozik, a magánnyomozó a Foxtól hallotta

Az összeesküvés-elméletek azóta is gyakran bukkantak fel az amerikai média egy részében. A Fox washingtoni szerkesztősége május közepén sugárzott erről riportot, hivatkozva Rod Wheeler magánnyomozóra, akit a Rich-család a gyilkosság részleteinek, esetleges hátterének felderítésével bízott meg. Wheeler azt közölte a riportban, hogy bizonyítékai vannak rá, miszerint Seth Rich a meggyilkolása előtt kapcsolatban állt a WikiLeaks portállal.

Kedd esti közleményében a Fox televízió elismerte, hogy Rod Wheelernek nem voltak bizonyítékai állítására, maga Wheeler pedig a CNN hírtelevíziónak azt mondta, hogy információi a Fox egyik újságírójától származnak.

A Rich-család közleményben határolódott el a magánnyomozótól és hangsúlyozta: "bárki, aki a továbbiakban is ezt a hamis történetet erőlteti, láthatóan politikai célokból teszi, vagy azért, mert szociopata".

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A háború lezárása is inflációs kockázat, „most vagy soha” helyzetbe kerülhet az MNB
Imre Lőrinc | 2026. február 3. 05:44
Az idei év finoman szólva sem kezdődött túl fényesen a magyar gazdaság számára. Bár a januárban közölt adatok még 2025-ről adtak képet, ezek is iránymutatóak lehetnek az áthúzódó hatás miatt. Az úgynevezett „puha indikátorok”, vagyis a különböző hangulatindexek pedig szintén azt sugallják, hogy 2026 sem hozza majd el a már több mint három éve hiába várt lendületes felpattanást. A Magyar Nemzeti Bank viszont kihasználhatja, hogy egy 8 éve nem látott, kedvező inflációs adat érkezhet az év elején.
Makro / Külgazdaság Megkongatták a vészharangot: kifogy egy kulcsfontosságú nyersanyag az EU-ban?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 19:02
Már 2030-ra problémák léphetnek fel.
Makro / Külgazdaság Trumpék az amerikai cégek hóna alá nyúlnának – itt az új csodafegyver
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 18:36
Érkezik a Project Vault.
Makro / Külgazdaság Mennyire gyenge a tavalyi GDP-adatunk Európában?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 15:03
Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfői adásában. Meg a február 1-jétől duplájára emelt havi ingyenes készpénzfelvételi limit kapcsán a bankkártya-használati szokásokról.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter elárulta, perre megy a kormány Brüsszellel
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 13:44
Megtámadták az orosz energiarendeletet. 
Makro / Külgazdaság Van, ahol még mindig veszik a svájci órákat, mint a cukrot
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 11:31
A svájci órák exportja egy év alatt 3,3 százalékkal, 2,1 milliárd svájci frankra nőtt decemberben, tavaly összességében 1,7 százalékkal, 25,6 milliárd frankra esett – áll a svájci óraipari szövetség ((FHS) honlapján.
Makro / Külgazdaság Pesszimisták a beszerzési menedzserek
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 09:00
A GDP-t előrejelző mutató nagyon rosszul áll a friss felmérés szerint. 
Makro / Külgazdaság Nagyon bejött a Lidl, a Penny és az Aldi árcsökkentési terve
Kollár Dóra | 2026. február 2. 05:44
Az év első hónapja ezt hozta a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság A világ egyik legnagyobb aranykészletén ül egy kriptós cég
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 16:58
Heti 1-2 tonnát vásárolnak belőle továbbra is.
Makro / Külgazdaság Nem növeli termelését az OPEC, maradhat a magas olajár?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 15:07
Nem változtatnak a terveken az iráni feszültség árnyékában sem.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG