2p

A héten most emelkedett a leggyorsabban a fertőzöttek száma; hajszál híján 21 ezer embert vitt el a koronavírus.

Heti csúcsra emelkedett csütörtökre az új fertőzöttek száma - elérte a 9288-at, ezzel a járvány kezdete óta összesen 661 721 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma a friss tájékoztatás szerint. 40 444 tesztet végeztek el, a pozitivitási ráta tehát 23 százalékos volt.

Elhunyt 258 beteg, így az elhunytak száma 20 995 főre emelkedett. 

A gyógyultak száma 3630-cal nőtt, jelenleg 410 565 fő mondhatja el magáról hivatalosan, hogy átesett a fertőzésen. Az aktív fertőzöttek száma 5400-zal emelkedett, 230 161 főt tartanak nyilván az aktívak között - az aktív fertőzöttek száma ma emelkedett a legnagyobb tempóban a héten.. 

12 062 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, 284-gyel kevesebbet, mint egy nappal korábban. Második napja csökken a kórházban ápoltak száma; közülük 1512-en vannak lélegeztetőgépen, 20-szal többen, mint a tegnapi jelentés szerint. 

A beoltottak száma 2 065 948 fő, közülük 787 207 fő már a második oltását is megkapta. Egy nap alatt közel 55 ezer oltást tudtak beadni.

A tájékoztatás szerint Magyarország a második az uniós oltási ranglistán - a magyar lakosság átoltottsága elérte a 20,6 százalékot szemben a 11,5 százalékos uniós átlaggal. A veszélyeztetettségük miatt továbbra is a regisztrált idősek oltása van elől a sorban, az eddig regisztrált 65 év felettiek több mint háromnegyede már megkapta az oltást. A kórházi oltópontokon Pfizerrel és Szputnyikkal, a háziorvosoknál Sinopharmmal, AstraZenecával, és Modernával folytatódik az oltás. Ma elkezdődött a már korábban regisztrált óvodai és iskolai pedagógusok kampányszerű oltása a kórházi oltópontokon. A katonai oltóbuszokon folytatják a kistelepüléseken regisztráltak oltását. 

Ma este újabb AstraZeneca szállítmány várható - írják. A háziorvosok a praxisukhoz tartozó védőoltásra regisztráltak listáját heti frissítéssel megkapják. Mindenki sorra fog kerülni, aki online vagy postán regisztrált - ígéri az operatív törzs.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor magával vitte nyaralni a GDP-bővülést? Irigykedhetünk a horvát adatra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 12:59
Ez volt a 18. negyedév sorozatban, amikor bővült a gazdaság, és az első negyedévhez képest is tudtak még javítani.
Makro / Külgazdaság Megint bezsebelt az Orbán-kormány 20 milliárdot, ráadásul kicsit olcsóbban
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 12:46
Ajánlat még többre is lett volna.
Makro / Külgazdaság Csütörtöktől drágulás jön a benzinkúton – de nem mindenkinek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 11:39
Most a benzinesek az egyenlőbbek.
Makro / Külgazdaság Már megint kerekedhet az elemzők szeme: mi történik Németországban?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 11:18
Rossz irányba mennek a dolgok?
Makro / Külgazdaság Megállt a Tisza áradása? Itt egy új közvélemény-kutatás
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:46
Nem tudott nyáron új szavazókat szerezni Magyar Péter pártja?
Makro / Külgazdaság Meghökkentő tényt közölt az állami hivatal
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:30
A nonprofit szektorban dolgozók jóval többet vihettek haza júniusban, mint a vállalkozásoknál és a költségvetésben alkalmazottak.
Makro / Külgazdaság Mit tehet a Tisza, ha megnyeri a választást? Ma délután Klasszis Klub Live a Transparency ügyvezetőjével
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 08:03
Martin József Péter 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Tényleg itt a büntetés az orosz olajért
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 27. 06:44
Életbe lépett az Indiára kivetett büntetővám – ez fájni fog.
Makro / Külgazdaság Varga Mihály szépen felbeszélte a forintot
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 16:23
Az alapkamatot 6,5 százalékon hagyó monetáris tanácsi döntés után tartott elnöki sajtótájékoztató alatt a hazai fizetőeszköz viszonylag jelentősebbet drágult az euróval és a dollárral szemben.
Makro / Külgazdaság Mást ebben a helyzetben aligha tehettek Varga Mihályék
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 14:00
Az MNB monetáris tanácsa nem változtatott a 6,5 százalékos jegybanki alapkamaton.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG