|
| Konténert emelő daru a Budapest-Csepel terminálon 2017. június 14-én. MTI Fotó: Illyés Tibor |
Az export euróban mért értéke augusztusban 2,7 százalékkal, az importé 1,2 százalékkal nőtt. Az áruforgalom kiviteli többlete 60 millió euró volt, 122 millió euróval javult az egy évvel korábbihoz viszonyítva, amikor kivételesen 62 millió euró deficit volt - jelentette csütörtökön második becslése alapján csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az aktívum 23 millió euróval több az első becslésben közölt értéknél, amikor 0,1 százalékponttal kisebb exportnövekedést és ugyanannyival nagyobb importemelkedést jelentett a hivatal.
Az olaj és a földgáz ára csökkent.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




