2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Bár lehetőség lenne sokkal szigorúbb pénzügyi korlátozásokra a terrorizmus finanszírozásának akadályozása érdekében, ez mégsem igazán működik.
Kép forrása: EPA

Az Európa Tanács tagországai nem használják ki teljes mértékben a terrorizmus finanszírozása elleni intézkedéseket, amelyek a terrorizmus elleni harc stratégiájának kulcsát jelentik – mondta Daniel Thelesklaf, az Európa Tanács Pénzmosás és Terrorizmus-finanszírozás Elleni Bizottságának (Moneyval) elnöke.

A szervezet jelentése szerint az Európa Tanács tagállamai következetesen javították műszaki megfelelőségüket a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni nemzetközi szabványok terén. Ugyanakkor kiemelte, hogy a szabványok hatékony alkalmazása továbbra is komoly kihívást jelent a legtöbb tagország számára.

A terrorista támadások előkészítéséhez és végrehajtásához pénzre van szükség. Ezért a terrorizmus akár legkisebb összegű finanszírozásának észlelése is segíthet a terrorista sejtek felkutatásában, a terrorista cselekményeket segíthet megelőzni és megakadályozni, amely elrettentheti a merénylőket tettük végrehajtásától.

Az elnök hangsúlyozza, az ügyészségeknek többet kell tenniük azért, hogy pénzmosással kapcsolatos ítéletek szülessenek. Erre azért van szükség, hogy a vagyonelkobzást elrendelő bírói határozatok elrettentő például szolgáljak és csökkentsék a bűnözői hajlandóságot - tette hozzá.

Thelesklaf szerint ha egy ország nem tesz eleget a pénzmosás megszüntetésért, azt kockáztatja, hogy elveszíti a globális finanszírozási szerkezethez való hozzáférést, ami súlyos gazdasági károkhoz vezethet.

A Moneyval koordinálásával végrehajtott országértékelések elsősorban arra irányulnak, hogy felmérje a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni küzdelem jegyében született nemzetközi sztenderdek tagországi végrehajtását és érvényesülését, mind a jogszabályok, mind az intézmények, mind a piaci szereplők tekintetében.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A krach előtt még gyorsan felpörgették az iráni háború által leginkább sújtott gazdaságot
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 13:18
A várt visszaesés helyett jelentősen élénkült a brit gazdaság aktivitása áprilisban a csütörtökön ismertetett mérőszámok alapján. Elemzők szerint ugyanakkor valószínűleg rövid távú fellendülésről van szó, miután a vállalatok a beszerzésekkel igyekeztek megelőzni az iráni háború várható inflációs és ellátási hatásait.
Makro / Külgazdaság Az Európai Ügyészség nagyon várja Magyarország csatlakozását
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 12:51
Már 22 állammal van tapasztalatuk.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktorék után alig maradt valami az államkasszában
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 11:22
Titokzatos nagy lyuk tátong a büdzsében.
Makro / Külgazdaság Reagált az Erste arra, hogy Simor András szerint az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 09:51
Kiszámíthatóan működő Magyarországban bíznak.
Makro / Külgazdaság A tiszás kétharmad könnyedén elzárhatja a NER-es pénzcsapokat
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 08:38
35 évre kiosztott koncessziókat vehet vissza a Tisza-kormány az Orbán-rezsim által kiválasztott cégektől.
Makro / Külgazdaság Nálunk kérdezhet is Pogátsa Zoltántól – ma délután a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 07:27
A közgazdásszal, szociológussal a Soproni Egyetem docensével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság Simor András: az MNB alelnöke megzsarolta az Erste vezérét, ezért távoztam a bank bécsi felügyelőbizottságából
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 07:02
A 2023 decemberében megtörtént esetről szerda este számolt be az MNB 2007-2013 közötti elnöke.
Makro / Külgazdaság Hazudnak az orosz gazdaság állapotáról – de az igazi baj az lehet, hogy ők sem tudják, mekkorát
Litván Dániel | 2026. április 23. 05:44
Sokkal rosszabb bőrben lehet az orosz gazdaság, mint a kifelé mutatott adatokból látszik. De mi van akkor, ha még az adatokat kozmetikázók sem ismerik a valóságot?
Makro / Külgazdaság Itt a bejelentés: csökken a minimálbér személyi jövedelemadója
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 18:46
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó – közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
Makro / Külgazdaság Kongatják a vészharangot Németországban: baj van a gazdaságban?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:03
A német szövetségi kormány az iráni háború gazdasági hatásaira hivatkozva a felére csökkentette idei növekedési előrejelzését, és magasabb inflációval számol.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG