2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Nem bombáznak, nem küldenek katonát, csak támogatják és tankolják a többieket. A Világháború óta nem nagyon csinálnak ilyesmit, úgyhogy a németektől ez is nagy szó.
A német légierő 51-es felderítő századának Tornado típusú harci repülőgépei az észak-németországi Jagel katonai támaszpontja felett 2015. december 1-jén. (MTI/EPA/Carsten Rehder)

A pénteki parlamenti szavazás után napokon belül elkezdődhet a német hadsereg, a Bundeswehr szíriai küldetése, a Charles de Gaulle francia repülőgép-hordozó hajó védelmére kijelölt Augsburg fregatt már meg is kezdte a felkészülést - mondta a Bundeswehr főfelügyelője csütörtökön Berlinben.

Az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet szíriai állásai ellen légitámadásokat intéző szövetségeseket támogató német felderítő és légi utántöltő repülőgépeket pedig már a jövő héten áttelepítik a dél-törökországi Incirlikben működő NATO-támaszpontra - mondta a főfelügyelő.

A Bundeswehr a műholdas megfigyelő kapacitásának mozgósításával is támogatja az IÁ elleni harcot. Ezt a tevékenységet a francia partnerekkel együttműködésben végzik. A német és a francia rendszerek jól kiegészítik egymást, az adatok összesítésével "többdimenziós" képet lehet alkotni a megfigyelt területekről - tette hozzá Volker Wieker.

Ha lelövik a gépüket, akkor sem küldenek katonát

A Tornado típusú felderítő repülőgépek "megrendelésre" dolgoznak majd, vagyis a légitámadásokat kivitelező valamely szövetséges kérésére figyelnek majd meg szíriai területeket. Minden kérést alaposan megvizsgálnak, és akkor teljesítik, ha megfelel a Bundeswehr parlamenti (Bundestag) felhatalmazásának, a felderítési adatokat pedig a több mint 60 országból álló nemzetközi koalíció egy szűk csoportjával, a légicsapásokat végző országokkal osztják meg. Az első bevetések januárban lehetnek - mondta a főfelügyelő.

Német katonák nem lépnek Szíria területére, akkor sem, ha egy Tornadót szerencsétlenség ér és ki kell menteni a pilótát. Ilyen esetben amerikai különleges alakulatokat mozgósítanak.

Az erő nem elég

A Bundeswehr új küldetését a szíriai helyzet politikai rendezését célzó folyamatba beágyazott műveletként kell felfogni, a fegyveres fellépés "nem öncélú", és senki nem gondolja, hogy csupán erő alkalmazásával véget lehet vetni a 2011 óta tartó polgárháborúnak - fejtette ki Ursula von der Leyen védelmi miniszter.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Csütörtökön fontos számok jönnek, Nagy Márton is készül már a magyarázattal
Privátbankár.hu | 2025. november 2. 13:23
A jövő héten a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több adatot is közöl, ismerteti az ipar és a kiskereskedelem teljesítményét, valamint a lakásépítések alakulását.
Makro / Külgazdaság Végre nem Magyarország szerepel Ursula von der Leyenék szégyenlistájának elején
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 13:56
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat szerint októberben az éves infláció Észtországban, Lettországban, Horvátországban és Ausztriában volt.
Makro / Külgazdaság Véget érhet a dízelesek rémálma a hazai benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 11:06
Néhány nap alatt a gázolaj ára 15 forinttal ugrott meg, de most a drágulás megtorpanhat az Mfor Üzemanyagár-figyelő szerint.
Makro / Külgazdaság Szörnyű hírt kapott Brüsszel Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 08:47
Negatívra rontotta az EU pénzügyi stabilitási mechanizmusának osztályzati kilátását a Moody's.
Makro / Külgazdaság Miközben a magyar repülőrajt elmaradt, Csehországban kilőtt a GDP
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 14:01
Miközben a magyar GDP lényegében stagnál, a cseh 2,7 százalékkal növekszik.
Makro / Külgazdaság A kereskedőket sokkolta a kormány bejelentése
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:38
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt új terméket vont az árréstop hatálya alá.
Makro / Külgazdaság Jól indul a november az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:05
November első napján csökkenést tapasztalhatunk a kutak nagykereskedelmi áraiban.
Makro / Külgazdaság Csak 6172 gyerek született  szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:44
8758 fő halt meg.
Makro / Külgazdaság Gyorsult az áremelkedés az iparban
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:32
2,4 százalékkal magasabbak az árak az iparban.
Makro / Külgazdaság Döntött a kormány a 14. havi nyugdíjról
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 19:57
Orbán Viktor elmondta: lesz 14. havi nyugdíj, de a bevezetési rendjén még dolgoznak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG