2p

Ivana Zemanová, a cseh államfő Milos Zeman felesége csütörtökön megerősítette, hogy férje beteg, de semmiféle konkrétumot Zeman egészségi állapotával kapcsolatban nem közölt.

Zemanová a prágai Hradzsinban tett nyilvános nyilatkozatában érthetőnek nevezte, hogy a sajtó érdeklődik az elnök egészségi állapota iránt, de kérdezni nem lehetett. 

"Megerősíthetem, hogy férjem gyógykezelésnek vetette alá magát, amely időigényes. A találgatásokat a diagnózisáról etikátlannak tartom" - jelentette ki az államfő felesége, aki rövid nyilatkozatában türelmet és megértést kért a sajtótól.

Milos Zeman felesége megerősítette, hogy férje betegsége időt vesz igénybe. Fotó: korkep.sk
Milos Zeman felesége megerősítette, hogy férje betegsége időt vesz igénybe. Fotó: korkep.sk

 A kormányalakítási tárgyalásokban kulcsszerepet játszó Milos Zeman államfő vasárnap óta a prágai Központi Katonai Kórházban van, ahol az intenzív osztályon ápolják. Betegségének pontos diagnózisát nem hozták nyilvánosságra, de a kórház szóvivője szerint az államfő állapota stabil. A 77 éves elnöknek legkésőbb 30 nappal a választások után kell kormányalakítási megbízást adnia valakinek, amennyiben addig senki nem óvja meg az eredményt.
Jirí Ovcácek elnöki szóvivő még szerdán azt mondta, hogy az elnök állapota stabil, kommunikál környezetével, és figyelemmel kíséri a cseh választások utáni helyzet alakulását. Egyelőre nem világos, mennyi ideig lesz az államfő a kórházban.  Ovcácek szerint erről az orvosok döntenek megfelelő időben.


A szóvivő csütörtökön közölte: Milos Zeman november 8-ra összehívja az októberi választások alapján összeállt új képviselőházat. A hatályos szabályok szerint az új összetételű parlamenti alsóház első ülését a választások után legkésőbb 30 nappal kell összehívni. Ekkor jár le az a határidő is, amely alatt megóvhatók a választási eredmények.
Radek Vondrácek, a parlamenti alsóház elnöke bejelentette, hogy ezt követően még aznapra összehívja a képviselőház alakuló ülését, amelyen a testület eddigi vezetői benyújtják lemondásukat, és megválasztják az új vezető szerveket és a szakbizottságok tagjait.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ez a feszültség nem sodorja veszélybe az olajkitermelést?
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 15:47
Ülésezett az OPEC+.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet az Egyesült Királyság az EU-ba? Válaszolt a miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 13:05
Nem terveznek hasonlót.
Makro / Külgazdaság Ebből a helyzetből vágott bele az évbe a Lidl, az Aldi és a Penny
Kollár Dóra | 2026. január 4. 06:06
Így alakultak az árak 2025-ben a legnépszerűbb diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Bizakodhatnak a hazai kis- és közepes vállalkozások?
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 11:09
Adócsökkentésekkel, beruházási és tőketámogatásokkal, fix 3 százalékos hitellel, több mint 400 milliárd forintnyi kedvezményes finanszírozással, jelentős adócsökkentésekkel, egyszerűbb adminisztrációval és digitalizációs programokkal segíti 2026-ban a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A cél változatlan: kiszámítható működési környezet, több beruházás, több munkahely és versenyképesebb magyar vállalkozások.
Makro / Külgazdaság Frenetikusan kezdődik az év a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 09:01
Folytatódhat az üzemanyagárak csökkenése.
Makro / Külgazdaság Vučić sokat sejtető választ adott a lehetséges Mol-NIS üzletre
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:43
Az orosz Gazpromnak és Gazpromnyeftnek még többségi tulajdona van a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban, de ahhoz, hogy az olajfinomító tovább működjön, ettől meg kell válniuk. A szerb elnök szerint heteken belül megállapodás jöhet.
Makro / Külgazdaság Nagy Mártonék az egymillió forintos átlagbér ígéretével rúgták be 2026 ajtaját
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 11:01
Korábban 2028-ra ígérte a kormány az ezer eurós minimálbért és az egymillió forintos bruttó átlagkeresetet, most már csak annyit írnak, hogy a következő időszakban ez a céljuk. De az idei évre kitűzött célt sem sikerült teljesíteni, ami a minimálbér-emelést illeti.
Makro / Külgazdaság Bajnai Gordon: fordulóponthoz érkezett a gazdaság, és a politika is
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 09:34
A mesterséges intelligencia és a demográfiai is meg fogja változtatni a gazdaságot, a munkaerőpiacot és a hadviselést – még a mi életünkben. Erről is beszélt Bajnai Gordon.
Makro / Külgazdaság Megkegyelmezett Trump az olaszok egyik kedvenc ételének
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 17:35
Az Egyesült Államok az eredetileg tervezettnél jóval alacsonyabb pótvámot vet ki több olasz tésztagyártóra, miután felülvizsgálta a dömpingellenes eljárás eredményeit – közölte csütörtökön az olasz külügyminisztérium.
Makro / Külgazdaság Megmenekült a szerb olajvállalat, de a Mol sem hagyja ott a tárgyalóasztalt
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 16:30
36 nap után újraindulhat Szerbia legfontosabb finomítója, miután Washington ideiglenesen feloldotta a szankciók egy részét. Az amerikai engedély azonban nem hosszútávú megoldás, csak haladék: a háttérben tulajdonosváltási tárgyalások zajlanak, amiben a Mol is érdekelt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG