2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Első lépcsőjéhez ért a Konzum tőkeemelése, cég így megszerzi a Hunguest Hotels Zrt. tulajdonjogának kétharmadát.

A decemberben bejelentett, összesen 30 milliárd forintra becsült tőkeemelés első lépését valósítja meg a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. – olvasható a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Az ügylet eredményeképp a Konzum közvetett módon a Hunguest Hotels Zrt. csaknem 100 százalékos üzletrészének tulajdonosává válik. a vagyonértékelés alapján az üzletrészek több mint 16 milliárd forintos ellenértékként a Konzum új részvények zártkörű kibocsátásával egyenlíti ki. Korábbi cikkünkben részletesebben is olvashat a tőkeemelésről.

A tájékoztatás szerint az igazgatóság hozzájárul, hogy a Konzum PE Magántőkealap a Hunguest Hotels Zrt.-ben összesen 71,15 százalékos közvetett részesedést jelentő üzletrészek apportjával tőkét emeljen a tőzsdei társaságban. A tranzakció értékeléséhez felkért vállalat 51,4 milliárd forintban állapította meg a Hunguest Hotels értékét, míg a jelenlegi tranzakcióval érintett Konzum PE Magántőkealap tulajdonában lévő üzletrészek nettó eszközértékét 16,2 milliárd forintban állapította meg. Az üzletrészek ellenértékét több mint 5 millió darab zártkörű részvény forgalomba hozatalával egyenlíti ki, az igazgatóság 3,141 forinton rögzítette egy részvény értékét.

A bejelentett tőkeemelés és a hotellánc fölötti befolyásszerzés az első lépése annak az elmúlt év végén bejelentett tranzakció-sorozatnak. Ennek köszönhetően 18 belföldi és 5 külföldi szálloda kerül a tőzsdeit társaság tulajdonába. Az előzetes számítások szerint a többlépcsős tőkeemelés végén a Konzum Nyrt. saját tőkéje elérheti az 50 milliárd forintot.

Újabb milliárdokat költenek el Mészárosék: vettek egy palotát

Záporoznak a befektetésekről szóló hírek Mészáros Lőrincék ingatlanbefektetési társaságától. Csütörtökön 18 Spar-áruházat vásároltak 4,5 milliárdért, ma pedig egy palotát nagyjából fele ennyiért. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Putyin fontos üzenetet küldött Európának
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 18:38
Az oroszok együttműködnének Európával.
Makro / Külgazdaság Akinek elege van a rossz hírekből, gyorsan ugorjon le az élelmiszerboltba
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:31
Biztosan nem múlik el nyomtalanul az olajárrobbanás és a forint zuhanása, de a hazai élelmiszerárakról készített pillanatkép egyelőre kedvező. A Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendégeként Gáspár András lapigazgató felhívta a figyelmet: az igazi izgalmakat a következő felmérés eredménye hozza majd. Kollégánk beszélt arról is, az igazságérzetünkön kívül miért fontos, hogy a nők ne kapjanak kevesebb pénzt ugyanazért a munkáért, mint a férfiak.
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: nincs közvetlenül fenyegető olajellátási hiány
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:09
A tagállamok rendelkeznek a szükséges készletekkel a Bizottság szóvivőjének szavai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor bejelentette: legfeljebb ennyibe kerülhetnek az üzemanyagok ma éjféltől!
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:49
Nem üzemanyagár-stop jön, hanem védett ár.
Makro / Külgazdaság Recseg-ropog az európai építőipar, de már vannak jó jelek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:34
Nem tört meg a negatív széria.
Makro / Külgazdaság Jön az ársapka az üzemanyagoknál Magyarország szomszédjában, de a csehek nem lépnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 15:31
A horvátok bevezetik.
Makro / Külgazdaság Ekkora terhet jelentett a költségvetésnek a 13. és a 14. havi nyugdíj
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 13:41
Megjelentek a Nemzetgazdasági Minisztérium számai az államháztartás helyzetéről.
Makro / Külgazdaság A nap kérdése: 10-20 forintos drágulás jön a kutakon vagy üzemanyagár-sapka?
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 12:50
Bár a nagykereskedelmi átlagárak a benzinnél 10, a gázolajnál 20 forinttal emelkedhet keddtől, ha ma délutáni rendkívüli ülésén a kormány ismét ársapkát húz az üzemanyagokra, akkor ezt a drágítást nem érvényesíthetik a kutak.
Makro / Külgazdaság Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
Bózsó Péter | 2026. március 9. 10:24
Banglades bezárja az egyetemeket, és korlátozza az üzemanyag-értékesítést, mivel az iráni háború komoly üzemanyaghiányt okoz. Az erőművek kifizetetlen számlák begyűjtésével is küzdenek.
Makro / Külgazdaság Jött egy utolsó bombahír a magyar boltokból április előtt
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. március 9. 05:46
Alig egy héten belül kikerül a bázisból az árrésstop előtti világ, de március elején még újabb jelentős éves árcsökkenésről számol be a Privátbankár Árkosár – a történelmi csúcshoz képest ugyanis sokkal jobban állunk. Az előző hónaphoz képest ugyanakkor emelkedtek az árak, a hipermarketek között pedig döbbenetesen kicsi lett a különbség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG